Kombi do 5K - czy to możliwe?

04 Cze 2020, 12:55

No tak, tylko piszesz o cenach na Zachodzie - wejdź na OtoMoto. Jest jedno Audi A6 poniżej 5 tysięcy, następne za 5600 ma przednie błotniki całe w rdzy. To że na zachodzie kupisz coś sensownego poniżej 5 nie oznacza, że kupisz w pl za tyle. Niestety, ale u nas jest dużo aut niedoinwestowanych, które jeżdżą na zasadzie, nie zmieniam oleju i nie naprawiam dopóki auto jeździ.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

04 Cze 2020, 13:03

W ogóle nie wiem po co się tak nad tym c4 rozwodzić. Na rynku tego mało bo większość już na szrocie a to co zostało też już dogorywa, prostu auto z innej epoki tak samo jak jakiś passat b4 czy golf 3. Nadaje się dla jakiegoś fanboja ale nie do jazdy na co dzień.
Kup sobie 406, mając 5-6k wybierasz z pomiędzy najdroższych sztuk na rynku z roczników 2002-3. Trwała konstrukcja, dobre silniki a przy okazji nie rdzewieje. Nie wiem po co szukać problemów na siłę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

04 Cze 2020, 14:13

Ossy tylko pośledz ile ich się sprzedaje w tych cenach :ok: wystawić sobie ktoś może i za 20 ale później ostygnie i sprzeda za 8. Lepiej kupić taka za 5 do zainwestowania niż kupić za 10 i nadal inwestować.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
1

04 Cze 2020, 14:25

Kao napisał(a):Lepiej kupić taka za 5 do zainwestowania niż kupić za 10


Te za 5-6 wyglądają jak kompletne złomy, do których trzeba dołożyć drugie tyle na start, a autor tematu tyle raczej nie ma, więc ja z czystym sumieniem mu tego auta nie polecę
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

11 Cze 2020, 22:24

Dobra, poszukiwania wchodzą w ostatnią fazę. Z C5 się chyba wyleczyłem :> A auto rzeczywiście ma być plug-and-play do 5K.

BTW - jestem ślepy, czy tu nie da się edytować tytułu tematu? Miało być kombi, ale chyba odpuszczę. Po okolicy się rozejrzałem i jak widzę taką Vectrę B czy 406, to większego jednak nie chcę. Raczej coś koło tej dwójki z wymiarami.

Czy do mojego użytkowania prosty diesel jest spoko (chyba rzeczy z jakimś prostym klekotem bez dwumas i FAPów typu 2.0 HDi 90KM) czy lepiej benzyna? Przelatane wszystkie chyba będą, ale jak w pierwszym poście: przede wszystkim to ma być dobry silnik, a później diesel czy benzyna.

- Peugeot 406: super, ale kurczę, mało ich jest :> Chciałbym poliftowy, bo lepiej wypadł przy zderzeniach. Znalazłem coś takiego:

[link do oferty na Olx wygasł]

Tylko problem jest taki, że typ dał mi dane do sprawdzenia, niby auto ma 90KM, a w zewnętrznych checkerach (rządowy nie pokazał nic) VINu pokazuje, że auto wyjechało z fabryki ze 110KM. Czy tu swap wchodził w grę? Jeśli tak, to chyba jest się czego bać? 110KM miał jeszcze FAPa - czy wycinanie tego (dostałem od człowieka info, że nie ma) jest w ogóle legalne? Za dużo chyba tu znaków zapytania.

- Vectra B 1.8/125 w B albo B+G - jak gnije, nawet ta poliftowa... plus wciąż dylemat paliwa
- Volvo S40? Przyznam, że nie wiem o nim nic.
- Audi typu 80/100/A6 C4: wszystko fajnie, ale z drugiej strony te auta będą miały po 25+ lat, a chodzą nierzadko drożej niż propozycje wyżej.

Jeśli już wchodzimy w konkretne ogłoszenia: w grę wchodzi Wrocław lub Tomaszów Lubelski, oba w promieniu 100 km powiedzmy. No chyba że coś będzie naprawdę wartego uwagi.
BlackSwing
Nowicjusz
 
Posty: 9
0

12 Cze 2020, 00:36

Coś tanio woła za tą 406..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

12 Cze 2020, 01:37

Barol napisał(a):Coś tanio woła za tą 406..


To dobrze wiedzieć :> Ale jak ma się to do rzeczy, które opisałem powyżej?
BlackSwing
Nowicjusz
 
Posty: 9
0

12 Cze 2020, 06:45

Edytuj masz tutaj

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Czy benza czy diesel raczej nie ma większego znaczenia.

Ople gniją i nie ma tu co rozdzielać że lift nie lift no ale masz 5k więc skupiłbym się na aucie które jeździ skręca hamuje i nie ma dziur w podłodze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

12 Cze 2020, 07:48

Tutaj masz bardzo ładna sztukę i sporo opisane co i jak.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

29 Cze 2020, 13:47

Może górnictwo, najwyżej do skasowania. Ale wypadałoby zakończyć temat.

Został zakupiony Pug z linka powyżej (jest cache w Google'u). Rzeczywiście w ładnym stanie, choć drobne lakiernicze poprawki by się przydały. Pojechałem wraz z kolegą mechanikiem i jak najbardziej wszystko w porządku było. Widać też, że rzeczywiście typ dbał o samochód, włożył w to trochę czasu i $.

Jeśli chodzi o wrażenia, to jest joosy :> 2.0 HDI 90 się zbiera... no, przeciętnie, ale to ma być auto bez niespodzianek. Na autostradzie mimo wszystko problemu nie było. Nie wiem na ile to kwestia diesla, a na ile zawieszenia, ale auto po prostu jest mega komfortowe, to przede wszystkim. Z tyłu na kanapie miejsca bardzo dużo. W bagażniku trochę mniej, ale w sumie na moje potrzeby wystarczyło.

Dziękuję wszystkim za pomoc :>
BlackSwing
Nowicjusz
 
Posty: 9
0