Kombi, dobrze współpracujące z LPG, przebieg <90k. Budżet: 30-36k.

24 Kwi 2018, 20:01

Alhanan napisał(a):Potwierdzenie informacji o tym, że prawie wszystkie samochody jeżdżą z przekręconymi licznikami na podstawie danych Związku Dilerów czy AAA Auto? Serio?

Lepsze to, niż wierzyć w przebieg, wróć-stan licznika w sprowadzonym aucie. Wg mnie to i tak ostrożne szacunki, ja bym obstawiał 100% aut sprowadzonych na handel, razem z rozbitkami-tzn, albo rozbitek, albo kręcony, innej opcji nie ma. Chyba, że sam kupisz od Helmuta, ale wtedy będzie sporo drożej niż od naszego handlarza.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2018, 20:04

Alhanan napisał(a): Między innymi dlatego, że opli z polskiego salonu z tym silnikiem prawie nie ma w obrocie, nie ważne nawet z jakim przebiegiem.


Nie rób sobie jaj, allegro, astra j, 1.4T/140
Kraj pochodzenia: Niemcy 100 szt
Kraj pochodzenia: Polska 177 szt

Wiesz co je różni? Cena, krajowe są droższe. Tylko dlaczego skoro w cenie sprowadzonego są koszty transportu, opłaty i marża handlarza? Cud? W rajchu dobre auta za darmo rozdają?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2018, 20:14

80% to hatchback, albo rocznik nie z mojego budżetu. Uwierzcie mi, szukam już miesiąc i na prawdę wiem jak działa wyszukiwarka w jednym czy drugim portalu :)

Co do samochodów zza Odry - nie polemizuję, bo też mam tutaj pewne obawy i nie wszystko wydaje mi tutaj normalne. Próbuję sobie to tłumaczyć znacznie większym rynkiem, inną jego specyfiką, ale wiem też, że łatwo się wówczas nadziać. Ale jaką mam gwarancję, że z 'polskim' samochodem nie będzie inaczej (tak jak ktoś napisał wyżej - cofanie licznika przed przeglądem/serwisem). Trzeba mieć oczy szeroko otwarte - zgadzam się, ale nie popadajmy w paranoję.
Alhanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 04 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

24 Kwi 2018, 20:20

Alhanan napisał(a):80% to hatchback, albo rocznik nie z mojego budżetu. Uwierzcie mi, szukam już miesiąc i na prawdę wiem jak działa wyszukiwarka w jednym czy drugim portalu :)


Zrozum w końcu, że to nie "rocznik nie z mojego budżetu" a nierealnym jest kupienie bezwypadkowej astry j, 1.4T, z pewną historią, takim przebiegiem i w dobrym stanie w takim budżecie. Nieważne z jakiego rocznika.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2018, 20:21

Alhanan napisał(a):OLX: https://www.olx.pl/motoryzacja/samochod ... estate-car


To może ja podpowiem jak się szuka auta.
1. Wchodzisz na allegro (na olx nie masz filtra: bezwypadkowy)
2. Wybierasz Opel -> Astra J -> poj. silnika 1.4, benz.LPG, kombi
3. Zaznaczasz: Bezwypadkowy, Zarejestrowany w Polsce
4. Sortujesz auta od najdroższego

Droższe auta są pewniejsze niż tańsze, odradzam szukania ogłoszeń które są na samym dole (najtańsze), bo to szroty. Średnia cena za taką Astrę to około 35 tysięcy. Te poniżej 30 tysięcy to na 95% szrot (zwłaszcza ściągnięte z zagranicy). Ja interesowałbym się egzemplarzami z Polski.

I jak już wcześniej zauważyłem, na przebieg poniżej 100 tysięcy możesz liczyć przy słabszych silnikach i dla nadwozia innego niż kombi np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Kwi 2018, 20:33

Dobrze, dajmy na to, że ograniczymy się do tego sposobu wyszukiwania.

https://allegro.pl/kategoria/astra-j-20 ... nia=Polska

Wyfiltrowałem tylko kombi, benzyna i nawet dodatkowo benzyna+lpg, pochodzenie z PL, bezwypadkowy, rocznik 2011-2012, silnik 1.4T/140KM. Pominąłem kwestię ceny i przebiegu. Jeden rezultat - wklejony tu wczesniej. Jak mam sobie to sortować wg ceny? ;)

Wracamy do punktu wyjścia. Nie ma w czym wybierać i, na Boga, nie chodzi tu o moje wymagania co do przebiegu czy budżetu. Czasem coś się pojawia, ale znika tak szybko, że nie nadążam z reakcją (przypadek autentyczny sprzed kilku dni). Na nowsze samochody nie patrzę, bo trudno, żebym w tym budżecie kupił zadbany egzemplarz z 2013 r... nie łudzę się.

DLATEGO zadałem pytanie, czy możęcie polecić inne samochody, które będą spełniać podobną funkcję - rodzinny kompakt w wersji kombi, z silnikiem dobrze współpracującym z LPG, z rozsąnym przebiegiem (będę się upierał - okolice 100k). Jeśli w tym budżecie się nie da - będę musiał odłożyć decyzję o zakupie, albo zaryzykować coś sprowadzanego, dmuchając na zimne i sprawdzając samochód z każdej możliwej strony (próbując w ten sposób ograniczyć ryzyko, choć pewnie nie wyeliminować).

A jeśli, niezależnie od tego, pojawi się coś ciekawego, krajowego, w temacie Astry - na pewno tego nie przeoczę.

Rozumiem, że macie dobre intencje (tak zakładam, mimo wszystko). Może trochę przesadziłem w niektórych postach, ale po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę/czytam niektóre argumenty...
Alhanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 04 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

25 Kwi 2018, 08:56

Alhanan napisał(a):DLATEGO zadałem pytanie, czy możęcie polecić inne samochody, które będą spełniać podobną funkcję - rodzinny kompakt w wersji kombi, z silnikiem dobrze współpracującym z LPG, z rozsąnym przebiegiem (będę się upierał - okolice 100k). Jeśli w tym budżecie się nie da - będę musiał odłożyć decyzję o zakupie, albo zaryzykować coś sprowadzanego, dmuchając na zimne i sprawdzając samochód z każdej możliwej strony (próbując w ten sposób ograniczyć ryzyko, choć pewnie nie wyeliminować).


Dokładnie to chcieliśmy przekazać, żeby znaleźć taką Astrę jaką chcesz w wersji kombi z niskim przebiegiem, BEZWYPADKOWĄ, z polskiego salonu to musisz dołożyć kasę. Te kombiaki robią średnio w roku ponad 20 tysięcy km, więc bardzo ciężko będzie znaleźć 6-7 letnią z przebiegiem poniżej 100 tysięcy. Jak myślisz dlaczego auta sprowadzone z Niemiec mają niższy przebieg niż te z Polski i są w dodatku tańsze? Często mają też lepsze wyposażenie. Przecież komis musi wydać kasę na opłaty i coś jeszcze na tym zarobić. Odpowiedź: te auta mają skręcone przebiegi i/lub są po mniejszych lub większych wypadkach. Odpal sobie bezwypadkowe.net i zobaczysz kilkadziesiąt takich przypadków.

Podsumowując zwiększ budżet do ~40 tysięcy, wtedy trafisz na takie Astry z przebiegiem około 100 tysięcy. Skup się na egzemplarz z polskiego salonu od pierwszego właściciela, bo takie są najpewniejsze, ale to nie zwalnia z tego, aby je dokładnie sprawdzić przed zakupem.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Kwi 2018, 20:42

Podsumowując zwiększ budżet do ~40 tysięcy, wtedy trafisz na takie Astry z przebiegiem około 100 tysięcy.


Gdyby tylko te kilka tys. było problemem, to gdzieś bym tą kasę wygospodarował. Ale przecież piszę - jest 1 wystawiona astra z tym silnikiem w roczniku 2011-2012 i to się nie zmienia od tygodnia (z jednym wyjątkiem - jutro miałem jechać oglądać wystawiony dziś ciekawy egzemplarz, 1 właściciel, z polskiego salonu, ok. 85k przebiegu, wersja COSMO, cena ok. 38k, ale wieczorem auto zaliczyło kolizję, przynajmniej wg oficjalnego komunikatu sprzedającego... trochę podejrzane, ale może tak rzeczywiście było). Anyway, nie o cenę czy przebieg chodzi. W roczniku 2010-2012 nie ma astr z polskiego salonu z tym silnikiem w wersji kombii w sprzedaży, a na nowsze mnie nie stać. I to jest główny powód, dla którego szukam alternatyw. Nie karzcie mi tego pisać po raz 6-ty... :/
Alhanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 04 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Kwi 2018, 05:05

Jest kilka powodów tych trudności.
1)Szukasz stosunkowo nowego auta do zagazowania-a sporo modeli ma już silniki na bezpośrednim wtrysku, nie bardzo sprzyjających takiemu rozwiązaniu.
2)Szukasz wersji kombi-a najwięcej kombiaków sprzedaje się jednak z silnikiem diesla.
3) Do tego wysokie wymagania co do przebiegu-więc liczba aut mocno ograniczona.
Jest kilka modeli które można jeszcze brać pod uwagę, i-30, ceed, ale ze słabymi 100KM wolnossakami. Tak naprawdę chcąc w miarę mocny(raczej nie kupuje się kombi by wozić powietrze) do gazu, nie ma alternatywy dla astry 1,4t.
Chyba, że taka Laguna
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2018, 08:08

Gdyby autor tematu szukał auta z przebiegiem +/- 150tys to rozmowa zakończyła by się na pierwszej stronie... :roll:

Dwie alternatywy, tylko starsze rocznikowo: mondeo mk4 2.5T oraz laguna III 2.0T.
Tylko czy z tym przebiegiem coś znajdziesz...
jzs
Początkujący
 
Posty: 101
Miejscowość: Śląsk
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011