Komby do 30k gaz - jakie modele, jakie silniki

14 Sty 2017, 15:47

Witam wszystkich forumowiczy.
Szukam auta dla małej rodziny 2+1. Interesuje nas kombi z silnikiem benzynowym w którym nie będzie problemu z montażem gazu LPG. Wiem, wiem, że gaz tylko w kuchenkach ale mój przebieg roczny to około 15-16k rocznie. Głownie miasto + raz dziennie trasa do pracy 25km. Wiem, że przy takim przebiegu zabije ropniaka.
Interesują mnie silniki z mocą około 120km.. A może bardziej, żeby przyspieszenie auta było w okolicy tych 10s do 100km/h
Niekoniecznie drogi w eksploatacji.
Budżet jakim dysponujemy to 30+/-k + koszty rejestracji, ubezpieczenie i początkowe naprawy.
Proszę o informacje jakie model polecacie i to co najważniejsze z jakimi silnikami, w których tak jak wspominałem założenie gazu nie będzie stanowiło problemu.
Chce aby w aucie była klimatyzacja, czujniki parkowania przód i tył ale to chyba tylko kwestia wyposażenia auta.

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie opinie/porady :)
zipq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 06 2006
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Passat b6
Silnik: 1.9 tdi 105 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...