Komfort, cisza za ok 30tys, jest sens?

06 Wrz 2019, 10:18

Witam,
Jest to mój pierwszy post także witam wszystkich :) Od jakiegoś czasu szukam autka, jednak co znajomy/ktoś z rodziny coś zasugeruje to mam już mętlik w głowie. Generalnie na codzień jeżdżę kijanką cerato 2.0 crdi. Nie był to szczyt moich marzeń ale od czegoś trzeba było zacząć :p Przechodząc do tematu. Szukam komfortowego autka do ok 30tys ( mam zapas na pierwszy serwis). Koniecznie benzyna (w przyszłości może jakieś lpg). Obawiam się jednak że celujac w segment premium trochę mnie koszta zjedzą. Priorytet to wygoda, cisza w kabinie, dobre wykończenie w środku. Nie musi to byc potwór prędkości, ma być wygodnie :) na codzień mam motocykl, więc nie potrzebuje takich wrażeń jeszcze w aucie, wręcz przeciwnie :). Znajomi, rodzina polecają jakieś e39/e60, Audi a6, Volvo ew jakiś Mercedes. Piękne auta ale ich utrzymanie trochę mnie przeraża. Bliska mi osoba ma warsztat bmw i widzę z jakimi kosztami wiąże się takie np e60. W zasadzie już byłem pewien żeby zejść parę segmentów niżej, w obawie o koszty, aż zobaczyłem Lexusa gs mk2. Auto podobno dobrze wyciszone, jakość materiałów na wysokim poziomie (zaczepilem kiedyś właściciela na stacji i podotykalem tu i ówdzie :)). Silniki 2jz i 3uz, czyli jest dobrze. Koszty utrzymania podobno mniejsze niż u europejskiej konkurencji. Ogromnym plusem dla mnie jest cena. Nie chodzi o jej wysokość ale bardziej o to, że jakoś bardzo nie spada, a wręcz przeciwnie, wartość lexow z 3uz fe już chyba tylko rośnie. I teraz pytanie, jest sens? Z opinii wynika że gs mk2 nie jest jakoś bardzo awaryjny ale jednak będzie to auto prawie 20 letnie. Co myślicie? Jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję :)
Cargus
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Wrz 2019, 10:53

Cargus napisał(a):wartość lexow z 3uz fe już chyba tylko rośnie. I teraz pytanie, jest sens? Z opinii wynika że gs mk2 nie jest jakoś bardzo awaryjny ale jednak będzie to auto prawie 20 letnie. Co myślicie? Jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję

Wartość 3uz jest spora ze względu na taniość serwisu.
Powtórzę gs mk2v8 kosztami bardziej przypomina passata diesla niż lemuzynę.
Co do ciszy to zapraszam przewiozę Cię is300 a potem 15lat młodszą f30 posłuchasz o czym mówie.
To tak na krótko.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10399
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Wrz 2019, 11:23

Z wyciszeniem to jestem w stanie uwierzyć na słowo. Miałem okazję być pasażerem w rx. Inna klasa ale jednak Lexus :) Co myślisz o ściąganiu gs'a zza granicy? Na naszym rynku jest trochę ogłoszeń ale w de, czy US znacznie więcej
Cargus
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Wrz 2019, 11:39

Z us budżet za mały z de ok. Skąd jesteś ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10399
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Wrz 2019, 11:40

szybki napisał(a):zapraszam przewiozę Cię is300 a potem 15lat młodszą f30
że niby w IS jest ciszej? nie rozśmieszaj :naughty:

Co do GS mk2 jak akceptujesz rocznik i wygląd to będzie dobrym wyborem z tym wyciszeniem i super materiałami bym nie szalał ale fakt że jest trwale (przynajmniej na to wygląda).

Za grabanicą też nie jest lekko znaleźć takiego GSa w jakiejś zadowalającej cenie, dodatkowe sprowadzenie i akcyzy i wychodzisz poza budzet
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16241
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Wrz 2019, 11:49

szybki napisał(a):Powtórzę gs mk2v8 kosztami bardziej przypomina passata diesla niż lemuzynę.


Jeżeli mowa o Passacie B6 2,0 TDI PD czyli najgorszym dieslu ostatnich 15 lat to owszem :)
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2019, 11:55

Kao napisał(a):że niby w IS jest ciszej? nie rozśmieszaj

Spoko no właśnie na trasie wawa lublin rozśmieszyłem właściciela f30ki notabene którą serwisuje.
I biorąc pod uwagę że kolo jest świadomym użytkownikiem bmw (ma ich kilka od kibli przez mki) to było naprawde zabawne. :D
Kao napisał(a):tym wyciszeniem i super materiałami bym nie szalał ale fakt że jest trwale (przynajmniej na to wygląda).

Ale ja nie mówię o materiałach tylko o wyciszeniu...jak coś zawsze można się przejechać.

Zresztą nie będe się rozpisywał. Jak autor tematu blisko mnie mieszka może podjechać i przewiozę go każdym z tych aut od is300 po lx570. :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10399
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Wrz 2019, 11:58

Mieszkam pod Wrocławiem
Cargus
Nowicjusz
 
Posty: 4

06 Wrz 2019, 12:00

No akurat mam porównanie Isa i f30 i jestem ciut innego zdania, zresztą rozbieram te auta, widzę ile razy grubszy jest chociażby dywan niż w ISie.

szybki napisał(a):Ale ja nie mówię o materiałach tylko o wyciszeniu...
a ja o tym i o tym :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16241
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Wrz 2019, 12:03

szybki napisał(a):Spoko no właśnie na trasie wawa lublin rozśmieszyłem właściciela f30ki notabene którą serwisuje.
I biorąc pod uwagę że kolo jest świadomym użytkownikiem bmw (ma ich kilka od kibli przez mki) to było naprawde zabawne.


A ja akurat potwierdzam. Szukając auta jeździłem dwoma f30 bo aż nie mogłem uwierzyć jak to auto jest słabo wyciszone (jak na premium to w ogóle dramat). Do tego w porównaniu z e90 prowadzi się bardzo sztucznie, mniej sportowo i ogólnie gorzej, ale nie o prowadzeniu tu mowa.
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

06 Wrz 2019, 15:18

Kao napisał(a):o akurat mam porównanie Isa i f30 i jestem ciut innego zdania, zresztą rozbieram te auta, widzę ile razy grubszy jest chociażby dywan niż w ISie.

tylko ja nie mówię o różnicach tesla vs ursus c330 tylko o tym że nowsze auto premium vs stare premium i oczekiwania.
Cargus napisał(a):Mieszkam pod Wrocławiem

W Twoich okolicach jest jeden z większych dostawców lex na PL :D
Nic nie obiecuje i nie koloryzuje pod Januszy. Zazwyczaj opis telefoniczny pokrywa się w 100% z rzeczywistym.
trainpro napisał(a):Do tego w porównaniu z e90 prowadzi się bardzo sztucznie, mniej sportowo i ogólnie gorzej, ale nie o prowadzeniu tu mowa.

Identyczne słowa słyszałem od kierowcy f30 ale nie potwierdzę tego :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10399
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe