Komfortowy samochód do 25 tys.

24 Wrz 2019, 06:50

Kafarr
1. Przypomnę Ci że mówimy tu o starszych autach segmentu e, nie d. To nadal 2 segmenty różnicy do astry.
2. Znajdź taka astrę j w kombi 1.6t do 25tys. Czekam z niecierpliwością.
3. Podejście autora do tematu astry kończy chyba dywagacje odnośnie jej wygody.
4. Lex Gs MK2 akurat to nie są wysokie koszty, śmiem twierdzić że mimo swojego wieku będzie miał mniej problemów niż zabawkowa astra, a już na pewno mniej niz E39. Koszty też niższe.
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

24 Wrz 2019, 07:00

Z mojego punktu widzenia wygodne są takie auta jak Piccaso, Sharan czy inne tego rodzaju.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

24 Wrz 2019, 09:44

Duster II- generacji aż tak tragiczny pod względem komfortu nie jest (I- generacja to była tragedia). Astra J będzie lepszym samochodem, ale różnica nie będzie ogromną i nie kupisz ładnej Astry o mocy 120KM+ za 25 tys.
Ja w tym budżecie szukałabym czegoś pokroju Citroena C5 lub Forda Mondeo, jeżeli koszty utrzymania nie mają być zbyt duże. Z aut trochę droższych w utrzymaniu: Lexus GS, Volvo S80.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Wrz 2019, 09:56

Duster spoko, ale nie na dłuższą trasę. Fotele mi nie odpowiadają. Zależy mi, aby przede wszystkim było dobre wyciszenie i żeby plastiki nie skrzypiały.. Z dustera jestem zadowolony, mam już 21 tys przebiegu z tym, że to 1.6Sce, więc dynamika nie powala.

Na chwilę obecną rozważam kwestie zakupu właśnie tego GS300. Znajomi mają na sprzedaż GS450H, ale niestety przekracza mój budżet. A samochód od nowości w ich rękach.. :oops:

Jak z serwisowanie tego samochodu? Bo czytałem, że ciężko znaleźć serwisy, które podejmą się napraw, tym bardziej, że wymiana rozrządu z ASO z naprawą tego stukania przy odpalaniu 8 tys (Jakieś bębny?)
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

24 Wrz 2019, 10:18

Tcep napisał(a):Jak z serwisowanie tego samochodu? Bo czytałem, że ciężko znaleźć serwisy, które podejmą się napraw, tym bardziej, że wymiana rozrządu z ASO z naprawą tego stukania przy odpalaniu 8 tys (Jakieś bębny?)

Pedantyzm naszych kierowców jest rozbrajający stąd masz te mity z satelity. Bębny przy pierwszym starcie po nocy przez 3sek.stukają i zazwyczaj robią to bez skutków ubocznych. Odpowiada z to jeden bęben który można zamówić w stanach za około 200$ + koszty przes.i ewent.cła z vatem. Czas oczekiwania w zależności odbopcji od 5dni do 4tyg. Jak masz spory nalot rzędu 250-300k.km.opłaca się to zrobić całościowo chociaż mało osób to robi.
To tyle mitów.
Przyjmij że gs450h jest to klasa premium więc będzie drożej niż w focusie albo daci drakster. :D
Do mitycznych zagwostek należą też amory dostępne w aso temat znowu wiąże się z pedantyzmem no bo jak można wymienić amory przy 150k.km-200k.km. :? Cena niby powala no ale to że ta technologia w chociażby golfie będzie kosztować podobnie to już szczegół.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Wrz 2019, 10:25

Właśnie amory niby cena okej, ale znów jakieś odbojniki trzeba w aso kupować. W sumie to oglądałem odcinek u Zachara co był typek z swoim GSem. Powiem szczerze, że ten Lexus mi siadł i widzę, że idzie dostać wersje z naprawdę super wyposażeniem w tej cenie. Jeżeli będzie coś naprawdę wartego uwagi to jestem w stanie dołożyć, bo się zabezpieczam i po prostu mam też na pakiet startowy. Standardowo filtry, oleje, opony. A jak skrzynie w tym samochodzie? Nie psują się jak na ten rocznik?
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...