Kompakt - benzyna - ok. 30k PLN

14 Paź 2016, 09:25

Cześć,
Przymierzam się do zmiany mojego obecnego samochodu - Leona II z silnikiem 1.6 MPI z 2007 roku.
Chciałbym pozostać przy kompakcie - samochody klasy B są dla mnie za małe i niezbyt wygodne, w ostateczności myślę także o samochodach klasy średniej.
Wymagania bezwzględne to: silnik benzynowy o mocy około 150km w miarę udany (bez poważniejszych wad fabrycznych) i skrzynia manual 6-biegów.
Budżet to około 30k PLN, chociaż jeśli trafi mi się egzemplarz warty dopłaty to coś dołożę. :)
Szukać będę samochodu bezwypadkowego (bezstłuczkowego również :wink: ) i najchętniej z Polskiego salonu, ale czas pokaże czy się uda. Chciałbym auto o lekko sportowym charakterze (nie mówię tu o osiągach, bo budżet za niski :D )

Moje typy:

- BMW E90 320 150KM (N46) - najbardziej mi się podoba. Chociaż ze wstępnych ustaleń wynika, że najłatwiej o ładny egzemplarz 318 z silnikiem 129KM - boję się że to jednak za słabe do tej budy. O mocniejsze wersje w tym budżecie będzie raczej ciężko, a do tego obawiam się trochę kosztów utrzymania silnika 6-cylindrowego.

- Seat Leon II FL >2011- z silnikiem 1.8 TSI lub ewentualnie 1.4 TSI + program. Tylko tutaj nie jestem pewien w którym roku zostały poprawione pierścienie i rozrządy w tych silnikach? 2011 czy 2012?

- VW Golf VI - jak wyżej, te same silniki

- Renault Megane III coupe - najchętniej z 2.0 TCe, lub ewentualnie 1.4 TCe (więcej jest tych drugich, szczególnie w moim budżecie)

Myślałem też o Seacie Exeo ze starym sprawdzonym 1.8T, ale bardzo ciężko o taki egzemplarz. Ewentualnie także o A4 B7 z tym samym silnikiem, z tym, że tutaj wkładali głównie skrzynie 5-biegowe, a do tego przebiegi i stan ogólny tych samochodów w moim budżecie jest raczej kiepski.

Bardzo proszę o inne propozycje i uwagi do moich. :)
Z góry dziękuję za pomoc
4rturr0
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Seat Leon

14 Paź 2016, 09:58

Jeżeli chodzi o Seata to jest ładny egzemplarz w Piasecznie:
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko nie wiadomo dlaczego sprzedaje się już z pół roku albo więcej.
Musiałbyś poszukać go na jakimś forum klubowym czy był już oglądany albo po prostu zapytać czy by ktoś obejrzał.

Dalej:
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

14 Paź 2016, 10:33

Kieł napisał(a):Jeżeli chodzi o Seata to jest ładny egzemplarz w Piasecznie:
[link do oferty na Olx wygasł] ... 3d34d77ecf - tylko nie wiadomo dlaczego sprzedaje się już z pół roku albo więcej.


Dobre Exeo w Niemczech z początku produkcji to ok. 35 tys. zł. Nie może to być więc "ładny egzemplarz".
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

14 Paź 2016, 10:50

Myślę, że Łysy ma rację - cena niska, stoi pół roku i jeszcze sporo postoi. Jakaś przyczyna musi być. ;)

Powiem szczerze, że celuję w samochody od prywatnych właścicieli - najchętniej krajowe egzemplarze, ale biorę pod uwagę też takie które zostały ściągnięte i już u nas jeżdżą. Problemem jest to, że sprowadzanie bezwypadkowych samochodów z zagranicy na handel jest nieopłacalne, więc większość ściąganych jest po mniejszych lub większych przygodach.
4rturr0
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Seat Leon

14 Paź 2016, 11:11

Łysy30 - na początku jak został wystawiony stał w okolicach 35k i tak co jakiś czas spada sobie cena.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

14 Paź 2016, 11:16

Kieł - jak znajdziesz to ogłoszenie na otomoto to zobaczysz, że sprzedający nie zaznaczył opcji "bezwypadkowy". Najprawdopodobniej więc auto zostało uderzone (obstawiam, że w tył - pierwszy raz widzę Exeo bez oznaczeń na klapie) i długo stało gdzieś w Niemczech (świadczy też o tym niski przebieg), aż je tutaj przyciągnęli. Mogę się oczywiście mylić, ale w cuda nie wierzę - ktoś z tych 12 tys. wyświetlających już dawno by je kupił, gdyby było "ładne".
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

14 Paź 2016, 19:31

Z powyższych aut - zdecydowanie Megane, bo ma najlepsze silniki (zwłaszcza 2.0 TCE).

Niestety 30 tysięcy to obecnie taka dziura jeśli chodzi o polecane auta - to trochę za mało na zadbane E90 z dobrym silnikiem czy A4B7 tudzież Laguna III czy też Megane III z 2.0TCE.

Ja dorzucę Hondę Civic VII 1.8 140KM (bardzo żwawe i oszczędne 140 koni).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Paź 2016, 17:06

TSI w serii są lipne, a Ty chcesz podnosić moc? Nie polecam.

Z Twoich typów zdecydowanie Megane III 1,4TCe i dorzucam Fiata Bravo 1,4 T-Jet. Łap zestawienie kosztów:
bravo-1-4-t-jet-civic-1-8-i30-1-6-megane-1-4tce-leon-1-4tsi-vt95604.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010