Ile kosztuje rejestracja samochodu - nowe stawki od 4 września 2022

23 Cze 2022, 10:10

Już niedługo zmianie ulegną stawki za rejestrację samochodu zarówno tego kupowanego w Polsce jak i sprowadzonego z zagranicy. Dzięki zmianie przepisów i rezygnacji z wydawania karty pojazdu oraz naklejki kontrolnej na szybę zapłacimy mniej.
Ile kosztuje rejestracja samochodu - nowe stawki od 4 września 2022 Po zmianie przepisów od 4 września 2022 za rejestrację samochodu zapłacimy 161,5zł i to niezależnie czy auto będzie sprowadzone czy też kupione w Polsce i tu wcześniej zarejestrowane.

Przed zmianą przepisów koszt rejestracji dla samochodu kupionego w Polsce który już był tu wcześniej zarejestrowany to koszt 180,5zł, natomiast dla takiego sprowadzonego z zagranicy który nie posiadał karty pojazdu było to 256zł.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3570
Zdjęcia: 12775
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

23 Cze 2022, 14:58

Ja coś słyszałem o podwyżkach kosztów rejestracji samochodu chodzi o te pewnie co zostają. Jak ma nie być naklejki to przecież muszą to sobie jakoś zrekompensować w budżecie :mrgreen:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6497
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Załamanie pogody za kierownicą
    Z powodu zmiany klimatu może wzrastać częstotliwość występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Gwałtowne burze, ulewy czy grad – takie warunki na drodze są zagrożeniem dla kierowcy i wiążą się z koniecznością sprawnego ...
    Jak przygotować samochód do jazdy podczas zimy?
    W zimie przygotowanie samochodu do jazdy ma szczególne znaczenie, dlatego tak ważne jest przeznaczenie na to odpowiedniej ilości czasu. Trzeba pamiętać o konieczności oczyszczenia samochodu ze śniegu i lodu, a także ...

  •