Komputer, błędy, tryb awaryjny - Peugeot 206

Komputer, błędy, tryb awaryjny - Peugeot 206

25 Kwi 2018, 18:52

Witam,
Mam pytanie/prośbę. Czy ktoś z Was z Poznania i okolic ma jakiś dobry program/komputer do peugeota 206 1.6 80kw 2004r ? Byłem w Poznaniu kilka razy już u dwóch elektryków zczytywali mi niby jakis błąd szukali przyczyny i elektycznej i mechanicznej i nic.
Problem wygląda tak, że auto jeździ w trybie awaryjnym, a skasowanie błęd wyłącza auto z tego trybu na kilkset km.
Czy mógłbym do kogoś podjechać na diagnozę? Lub możecie polecić jakiś program/komputer, który bym mógł zakupić i kasować błąd?

Będe bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
9krystian
Nowicjusz

Auto: volkswagen

Re: Komputer, błędy, tryb awaryjny - Peugeot 206

26 Kwi 2018, 11:40

Kasowanie błędu to nie jest usunięcie problemu.

Jaki kod błędu ci się pojawia?

Trzeba zlokalizować problem usunąć go i dopiero skasować błąd. Po takiej operacji nie powinien powrócić. W innym przypadku samo kasowanie go nie ma sensu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Komputer, błędy, tryb awaryjny - Peugeot 206

26 Kwi 2018, 20:02

Do diafgnostyki Peugeota/Citroena jest interfejs Lexia i oprogramowanie PP2000 lub diagbox. Bardzo często się zdarza, że podłaczenie uniwersalnego interfejsu, nie pomaga. Interfejs poprostu nie czyta dokładnie błędów, a spotkałem się nawet, że odczytał inny błąd niż Diagbox.
Osobiście proponuję udać się do warsztatu, gdzie zajmują się francuzami. Odczytaj kod błędu i będziemy dalej działać.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwsze amortyzatory wysokich osiągów typu Twin Tube - 1989 rok Pierwsze amortyzatory wysokich osiągów typu Twin Tube - 1989 rok
    Podczas jazdy amortyzator tłumi drgania kół oraz utrzymuje pojazd w poziomie. Zapobiega kołysaniu się nadwozia oraz „nurkowaniu” pojazdu przy hamowaniu lub unoszeniu przodu przy szybkim ruszaniu. Sprawny ...
    OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe
    Umowa ubezpieczenia OC standardowo zawierana jest na 12 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których właściciel auta może ubezpieczyć pojazd np. na 30 dni. Kto i kiedy może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe? Prawo ...

•