Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

29 Lip 2016, 18:23

Kilka dni temu został przywieziony do mnie samochód z Niemiec - Seat Leon 2003 rocznik, pojechałem nim na najbliższa stacje benzynowa i nalałem pol baku. Niestety była to stacja lokalna i mogłem nalać jakiegoś syfu.. Przyjechałem spokojnie 60km i podczas szybszej jazdy na autostradzie pojawila sie kontrolka check engine, jutro ide z tym do mechanika , jednak chciałbym juz dzisiaj sie zorientować co go moze byc.. Jest możliwe , ze to przez niskiej jakości paliwo?
Spotti18
Obserwowany

Auto: Leon
Paliwo: Benzyna

Re: Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

31 Lip 2016, 13:30

Ta kontrolka może się zaświecić z miliona powodów, w tym z powodu złego paliwa. Pojedziesz do mechanika, podłaczy się pod komputer, odczyta błędy i będzie wszystko jasne. Po co niepotrzebnie dywagować?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

04 Sie 2016, 13:40

Spotti18 napisał(a):Niestety była to stacja lokalna i mogłem nalać jakiegoś syfu..
Tak może być.

Spotti18 napisał(a):podczas szybszej jazdy na autostradzie pojawila sie kontrolka check engine
Przypuszczam, że może to być błąd sondy lambda zazwyczaj on pojawia się przy wyższych obrotach utrzymywanych przez jakąś chwilę i rozgrzanym silniku.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg
    434 kilowaty (590 KM) mocy systemowej – to imponujący jak na w pełni elektryczne auto wynik. Do przedniej i do tylnej osi dopasowano dwa osobne silniki elektryczne. Oba to pracujące non-stop silniki synchroniczne. Moment ...
    Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii
    Mazda CX-5 otrzymała tytuł Samochód Roku 2012-2013 w Japonii. 29 listopada br. Japoński Komitet Samochodu Roku ogłosił wyniki głosowania. CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w pełną gamę technologii SKYACTIV, w ...

•