Kontrolka Ciśnienia oleju

29 Mar 2023, 14:50

Witam, mam vw polo 9n 2003r. 1.2 12v 64km, problem, który mam z nim od dłuższego czasu mianowicie co jakiś czas zapala się kontrolka ciśnienia oleju. Gdy doleje trochę oleju, przestaje świecić, nie jest to problem, że jest niski poziom oleju. Ostatni raz kiedy ona mi się zapaliła było dzień po wymianie oleju, gdzie wskaźnik poziomu oleju pokazywał maksa prawie. Kiedyś gdy mi się zapaliła, spróbowałem zgasić silnik i odpalić go jeszcze raz, nie pomogło. Gaśnie tylko wtedy, gdy doleje olej. Miał ktoś podobny problem? Jest się czym przejmować czy olać temat?
JakubP02
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 29 Mar 2023, 17:31

    Prawidłowe ciśnienie oleju w silniku jest bardzo ważne. Powinieneś podjechać gdzieś do mechanika żeby sprawdził jaki tam masz dokładnie ciśnienie bo być może jest to wina czujnika ale może być też winna tu pompa oleju jak i zapchany częściowo smok.

    JakubP02 napisał(a):Jest się czym przejmować czy olać temat?
    Musisz się tym zająć bo słabe smarowanie silnika może doprowadzić do jego końca.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    29 Mar 2023, 19:39

    JakubP02 napisał(a): problem, który mam z nim od dłuższego czasu
    Nie powinno się bagatelizować takiego problemu . Piszesz że od dłuższego czasu .....hmmm. No psuje się czujnik ciśnienia oleju to wiadomo . Jest jeszcze w tych silnikach czujnik minimalnego poziomu oleju . Generalnie zapalenie kontrolki ciśnienia oleju wymaga natychmiastowej interwencji .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4728
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    30 Mar 2023, 07:52

    Dokładnie - podjechać do mechanika i sprawdzić ciśnienie oleju. Radzę to zrobić jak najszybciej, bo jeżeli nie jest to wina czujnika, to możesz bardzo szybko zatrzeć silnik.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000