Kontrolka (Citroen Xsara Electronic ignition key)

03 Gru 2019, 22:01

Witam wszystkich serdecznie, próbowałem odpalić samochód, po którejś próbie kręcenia zapaliła się kontrolka (Citroen Xsara Electronic ignition key.), jak na zdjęciu(pomarańczowy kluczyk u samej góry po lewej) oraz przestało działać sterowanie zamka pilotem. Co robić?
http://www.diagnostic-world.com/_family ... 5.1109.jpg
:no:
ajiefhaid
Obserwowany
 
Posty: 2
 • 03 Gru 2019, 22:19

  Wygląda to tak jak by ci się rozkodował immobiliser. Spróbuj odłączyć akumulator na jakiś czas i sprawdzić po ponownym podłączeniu czy będzie ok. Jak nie to być może trzeba będzie od nowa zakodować transponder w kluczyku.

  Jest jeszcze możliwość że przekręcałeś kluczyk zbyt szybko wokół stacyjki znajduje się pierścień, który odbiera sygnał z układu scalonego wewnątrz breloka. Zrób tak: powoli włóż kluczyk do stacyjki i powoli obracaj, aż zapalą się wszystkie lampki kontrolne, a następnie kontynuuj przekręcanie kluczyka i sprawdź, czy się uruchomi. Czasami ten pierścień odbierający sygnał traci go przy zbyt częstym i szybkim przekręcaniu.
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5199
  Zdjęcia: 68
  Auto: Mam, często zmieniam!

  04 Gru 2019, 16:21

  Trzeba będzie od nowa zakodować transponder w kluczyku bo nic nie daje wolne przekręcanie kluczyka a ile może to kosztować ??
  ajiefhaid
  Obserwowany
   
  Posty: 2

  08 Gru 2019, 22:37

  Nowy transponder zawsze trzeba przypisać / zakodować żeby działał. U Ciebie warto by było podłączyć się pod komputer i posprawdzać błędy związane z elektroniką.
  Cichy77
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 5199
  Zdjęcia: 68
  Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kierowco, uważaj na dzieci!
  Część uczniów jeszcze w tym tygodniu chodzi do szkół, a w piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Dla kierowców oznacza to konieczność zachowania wzmożonej czujności. Co roku najwięcej wypadków ...
  Dedykowane opony P ZERO dla nowego BMW M5
  Prezentując nowe BMW M5 monachijski producent samochodów postawił na niezrównane połączenie eleganckiej, biznesowej limuzyny z samochodem sportowym o najwyższym poziomie osiągów. Zastosowany w BMW M5 ...

 •  
  • Warto przeczytać