Kontrolka emisji spalin - Opel Astra 2001 rok 1.8 16V Z18XE

kontrolka emisji spalin - Opel Astra 2001 rok 1.8 16V Z18XE

27 Sie 2010, 19:43

Witam,
od kilku dni mam problem z astrulką. Kiedy odpalam samochód
wszystko jest w porządku. Po przejechaniu ok. 10 km zaczyna się świecić kontrolka emisji spalin. Po przejechaniu następnych kilku kilometrów zapala się kontrolka od kontroli trakcji, samochód zaczyna chodzić głośno i traci moc, nie chce przyspieszać. Mam też wrażenie, że w samochodzie zaczyna być czuć spaliny. Do tej pory tego nie było.
Odczytałam błędy, wyszło
P0354 - cewka zapłonowa D obwód pierwotny/ wtórny
P0303 cylinder 3 rozpoznano wypadanie zapłonów.
Mechanik wycenił mi naprawę na około 3500 zł (800 zł cewka + 2500 jakieś sterowniki).
Co z tym dalej robić?Proszę o pomoc
Ostatnio edytowany przez nina, 29 Sie 2010, 21:35, edytowano w sumie 1 raz
nina
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja butli LPG Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...
    Jak zamontować fotelik w samochodzie dla Twojego dziecka? Jak zamontować fotelik w samochodzie dla Twojego dziecka?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak zamontować fotelik dla dziecka. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Poświęcamy czas i energię, by naszym pociechom ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      GTP Light