Kopci na biało Honda Civic VII

29 Lip 2022, 22:08

Dzień dobry, moja Honda która ma 3 tygodnie zaczęła kopcić na biało i teraz tak sprawa wygląda następująco wszystko napiszę co sprawdziłem do tej pory. Po przejechaniu od momentu zakupu czyli auto mam jakieś 3 tygodnie przejechałem ja wiem z 500 km-800. A tydzień temu zauważyłem to ponieważ Policja mnie zatrzymała bo dostrzegła biały dym wychodzący z rury przy ruszaniu czyli wiadomo 2 tys obrotów 2.5 i wbijanie biegu wtedy mocno kopci na biało. W zbiorniku z płynem chłodzącym był mniej niż połowa, więc dolałem potem sprawdziłem czy w zbiorniczku wyrównawczym był płyn chłodzący - płyn był. Sprawdziłem testerem czy czasem to nie jest uszczelka pod głowicą ale tester nie zmieniał kolory z Niebieskiego na Żółty czyli na pewno to nie jest uszczelka pod głowicą. Ale za to sprawdziłem stan oleju i było go bardzo mało wiec dolałem litr a wcześniej dolałem jeszcze płyn chłodzący i na razie nie kopci. Co może być problemem tego że tak kopcił mi na biało ? Jest to Honda CIVIC 1.6 benzyzna 110 koni VTEC Sedan. Żadne kontrolki mi nie wyskoczyły, silnik cicho pracuje. Czy to mogą być uszczelniacze ? Ogólnie do silnika wchodzi 3.2l oleju 5w40 i tak na oko było jakoś 1.5-2l dolałem 1l i na razie będę jeździł i sprawdzał stan oleju.
bolkow47
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Lip 2022, 10:10

Nadal kopci na biało czy to było raczej takie jednorazowe?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

30 Lip 2022, 12:04

Jeszcze trochę kopci, najbardziej kopci jak się rozgrzeje silnik np pojeżdżę z 30 min bo na zimnym nie. Dzisiaj np jechałem na wioskę 2,5 tys obrotów zmieniałem bieg i trochę przykopcił. Potem jak wracałem z powrotem to już trochę mniej. Różnie z tym jest. Jeszcze będę jeździł dzisiaj więc zaobserwuję to na pewno. Czy coś się poprawiło. Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz po godzinnej jeździe testerem czy uszczelka pod głowicą jest szczelna i czy sama głowica jest dobra ale nic nie wykazało więc tutaj na pewno jest wszystko dobrze. Pojechałem też do mechanika dobrego który zna się na silnikach powiedział że jeśli tyle oleju ubyło to na pewno będzie trzeba zrobić remont silnika, wymiana pierścieni tłokowych plus szlif, wymiana cylindrów i uszczelniaczy zaworowych. Koszt remontu 6 tys. W najlepszym wypadku zwrócę pojazd i tyle bo już byłem u prawnika 2 tygodnie nie minęły i powinien mi oddać pieniądze a ja mu pojazd bo uważam że po prostu ten Pan skłamał mówiąc że wszystko z autem jest dobrze i że porobił silnik. Gdyby tak było to na pewni bym nie miał problemów z tym. Tym bardziej że po niecałych 2 tygodniach tak mi się stało, rozumiem że gdyby to był rok lub dwa to nawet bym nie zawracał sobie tym głowy tylko to naprawił.
bolkow47
Nowicjusz
 
Posty: 5

31 Lip 2022, 10:03

Olej sprawdzałeś po zakupie? Ile tego oleju mogło ubyć przez 500km które zrobiłeś? Pytanie jeszcze czy olej do tego silnika jest odpowiednio dobrany na którym aktualnie jeździsz.

Ogólnie Hondy jak się je wyżej kręci to lubią olej i nie oznacza to że potrzebny jest od razu remont. Najważniejsza jest tu odpowiednia diagnoza.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

31 Lip 2022, 10:12

bolkow47 napisał(a):Tym bardziej że po niecałych 2 tygodniach tak mi się stało, rozumiem że gdyby to był rok lub dwa to nawet bym nie zawracał sobie tym głowy tylko to naprawił.


Przecież to stare auto, przez 2 tygodnie mogło się coś zepsuć i poprzedni właściciel nie musiał o tym wiedzieć.

Powodzenia w sądzie, jeśli to nie handlarz to marzenia ściętej głowy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Lip 2022, 15:58

Sprawdziłem olej i było wtedy wszystko dobrze pojeździłem trochę ja wiem z 500 km i mówię musiałem dolać litr oleju
bolkow47
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skrobaczka do szyb samochodowych
    Skrobaczka do szyb to narzędzie niezbędne dla każdego kierowcy, który zimą, podczas mrozów parkuje swoje auto na zewnątrz. Przydatna jest także zmiotka, a dla mniej cierpliwych odmrażacz lub mata antyszronowa ...

31 Lip 2022, 16:04

To osoba prywatna a nie minęły jeszcze dwa tygodnie więc jest taki przepis że mam prawo oddać auto odstąpić od umowy, po drugie dzwoniłem do tego Pana i już nawet nie odbierał tak samo jego żona, więc coś nie tak jest. Z resztą jeśli facet ci mówi że porobił silnik to powinien być dobry. A z Analizy mechanika wyszło najgorsze jeśli tyle oleju wziął to w najlepszym wypadku to wymiana uszczelniaczy a w najgorszym to wymiana pierścieni tłokowy i szlif do tego wymiana cylindrów kto wie co jeszcze. Kto normalny naprawia silnik rozrząd niby wszystko porobił ale nie porobił, wiedział dobrze że silnik nadaje się do remontu dlatego sprzedał. Ale mógł o tym powiedzieć wtedy byśmy zmienili cenę auta a silnik bym sobie zrobił. A jak nie odda kasy to niech chociaż naprawi to co zataił.
bolkow47
Nowicjusz
 
Posty: 5

31 Lip 2022, 17:01

No to próbuj i daj znać czy się udało. To co mówił że porobił nie ma większego znaczenia, bo podpisując umowę zgadzasz się ze stanem technicznym. A w tak starym aucie silnik mógł się zepsuć po 500-1000 km, wcześniej wady nie musiało być. Skrzynia też mogła wysiąść w trasie, czy sprzęgło.

Jak dla mnie to wszystko dziwnie brzmi. Raz kopci na biało i ubywa płynu, potem już nie kopci i nie ubywa...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Sie 2022, 05:37

jeśli gościu mówi mi że porobił to i to to zgadzam się ze stanem faktycznym auta, jeśli gościu mówił że naprawił silnik i tu nic nie jest do wymiany to dziwnie to wygląda że po 2 tygodniach okazuje się że jednak coś jest do naprawy bo gościu sprzedał auto z wadą ukrytą. To jest moim zdaniem oszustwo z jego strony. Gdyby mi powiedział od razu u jakieś usterce to prawdopodobnie bałby się że nie kupię auto lub mógłby bać się o to że nie sprzeda go za tyle ile by chciał. Jeśli mechanik ci mówi że wymienił sprzęgło a po dwóch tygodniach sprzęgło pada to raczej tego nie wymienił takie rzeczy nie psuja się po takim czasie. Gościu mnie oszukał i tyle. Chyba że mówiąc naprawił to miał na myśli dolał czegoś żeby na razie mi nie kopcił, żebym się nie domyślił i tyle.
bolkow47
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Sie 2022, 07:36

Pokazał paragony/faktury na naprawę? Hmm?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007