Koperta parkingowa dla osoby pełnosprawnej

12 Lis 2009, 13:33

Witam, prowadzę działalnośc gospodarczą i parkowanie pod moim sklepem utrudnia przyjmowanie dosta oraz obsługe klientów. Towar który sprzedaje jest ciężki także ważne jest by jakoś to załadować do auta klientów. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest możliwośc załatwienia koperty parkingowej dla mojego sklepu tj dla klientów i dostawców, ile takie wykupienie kosztuje i gdzie i jak można to załatwić. Widziałem, że niektóre firmy mają takie koperty ale nie wiem czy oficjalnie to załatwiali czy tylko sobie namalowali.
mdhlodz
Nowicjusz
 
Posty: 11

12 Lis 2009, 14:54

To,gdzie się takie coś załatwia,to zależy od tego,kto jest zarządcą drogi,bo to tam musisz złożyć takie podanie.A rodzajów dróg jest kilka - drogi publiczne oraz wewnętrzne.Drogi publiczne dzielą się z kolei na drogi krajowe,wojewódzkie,powiatowe i gminne.Musisz ustalić kto jest zarządcą drogi i tam się dowiedzieć reszty.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2009, 14:59

Aha, i pewnie cena jest ustalana na podstawie liczby mieszkańców miasta?
mdhlodz
Nowicjusz
 
Posty: 11

12 Lis 2009, 19:31

Nie mam pojęcia.Ale zawsze możesz przecież iść i zapytać :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2009, 23:05

Zacznijmy tez od tego, że to wcale nie musi być takie proste. Jeżeli droga należy do miasta, to nie każdy może sobie zarezerwować dla siebie miejsce parkingowe.
Sądzę jednak, że argument potrzeb sklepu jest tu dosyć logiczny.

Prostym sposobem jest też zastawianie tego miejsca. W rzeczywistości wystarczy jakiś samochód, lub nawet przyczepka, która będzie odstawiania na czas podjazdu auta dostawczego.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

13 Lis 2009, 11:16

Zastawienie nie wchodzi w grę. Ponieważ ja pracuję od godziny 10, a sąsiadująca geodezja od 7godz i to ich auta zajmują to miejsce. Nawet jeśli nie oni staną to np sąsiad ze sklepu obok bo ktoś stanął przed jego sklepem. Autem wracam do domu, przyczepa zniknie jak bym nawet jakaś miał i zostawił. Po za tym nawet nie ma gdzie tego jak coś odstawić bo nie ma miejsca. Ustawianie skrzynek, koziołków itp jest karane przez straż miejską. Myślę, że szanse by były na uzyskanie pozwolenia ale pytam ile takie coś może kosztować, ponieważ mam działalność sezonową i jeśli płaci się za rok to bezsensu dla mnie. Jestem tam tylko zimą. Oczywiście zimą też mogą byc jajca bo jak śnieg zasypie kopertę to ktoś kto nie wie i tak może zastawić. Dlatego chciałem wiedzieć czy finansowo się orientujecie czy w ogóle jest sens.

Znalazłem taki artykuł coś mi tam pomogło http://panorama.media.pl/content/view/199738/47/
mdhlodz
Nowicjusz
 
Posty: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach?
    Nowoczesne systemy multimedialne, klimatyzacja schładzająca wnętrze w sekundy czy ciekawy design sprawiają, że kochamy nowoczesne samochody, ale to niespotykany dotąd poziom oferowanego przez auta bezpieczeństwa imponuje ...

14 Lis 2009, 09:23

Ja jeszcze dopiszę(bo w tym artykule nic na ten temat nie ma),że jeżeli jest to droga publiczna,to tak jak pisze,coś takiego trzeba załątwiać z zarządcą drogi.Jak ktoś stanie na tym miejscu,to dostanie mandat.Ale...
Ale jeżeli jest to droga wewnętrzna(np. osiedlowa),to jak ktoś stanie na takiej kopercie,to policja czy straż miejska nic mu nie może zrobić,ponieważ na drogach wewnętrznych nie obowiążują przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym.I nawet jak takią kopertę sobie załatwisz,to jak ktoś ci na niej stanie,to nic nie będziesz mógł zrobić.
Najpierw więc ustal,czy jest to droga publiczna.Bo jak wewnętrzna,to szkoda latania i załatwiania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lis 2009, 17:43

Ok dzięki, u mnie to jest ruchliwa ulica w mieście, nie na osiedlu, także już u odpowiednich organów będę się dowiadywał jak to jets, dzieki za opowiedzi, pozdrawiam
mdhlodz
Nowicjusz
 
Posty: 11