Korektor siły hamowania

02 Sie 2008, 20:11

Witam. Czy ktos orientuje sie jakie mogla byc skutki jezdzenia bez korektora sily hamowania we fiacie palio???
gawel432
 
  • 02 Sie 2008, 23:11

    Jeżeli masz na myśli korektor w cylinderkach to proponuje wymienić oba wtedy będzie równo hamować. Mam takie badziewie w citroenie, drogie jak ch...a a różnicy nie widać bo są fabryczne modele bez korektora. Powodzenia.
    Dj
    Początkujący
     
    Posty: 126
    Miejscowość: Wrocław

    03 Sie 2008, 00:24

    u mnie to jest cos takiego: przewod hamulcowy potem wlasnie ten korektor a potem znowu przewod do cylindra. podobno te korektory zapobiegaja przed blokowaniem tylnych kol przy gwaltownym hamowaniu i nagrzewaniu sie przednich hamulcow. mialem zamiar wymienic przewody i inaczej je pociagnac bezposrednio do cylinderka z pominieciem korektora. ale tak sie wlasnie zastanawiam jak to wplynie na bezpieczensto jazdy.

    Sam korektor wyglada tak:
    [link do oferty na Allegro wygasł]
    I cena tez troche spora. Zwłaszcza pomnożona razy dwa :?
    gawel432
     

    06 Sie 2008, 00:15

    Jeżeli chcesz mieć spokój to wymień na nowy. Ale w wielu przypadkach żadko się to wymienia, po czy zapieka się i przestaje działać. Spotkałem się w wielu starszych typach że był zapieczony i nieruchomy i nie było widać różnicy. Twój wybór.
    Dj
    Początkujący
     
    Posty: 126
    Miejscowość: Wrocław

    06 Sie 2008, 22:04

    Rożnicę będzie widać w zimie.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    02 Cze 2009, 15:45

    prawie rok czasu jazdy bez korektorow i roznicy nie widac :grin:
    gawel432
     
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Dlaczego stres robi z nas gorszych kierowców?
      Obecna sytuacja jest dla wielu osób źródłem stresu. Wpływa on na naszą zdolność do prowadzenia samochodu. Stres pogarsza naszą koncentrację, a w przypadku osób, które reagują złością na sytuacje ...
      Gdy kierowca patrzy, ale nie widzi
      Kierowcy, którzy spowodowali wypadek z udziałem motocyklisty czy rowerzysty, niekiedy tłumaczą, że po prostu nie zauważyli dwukołowego pojazdu. Czy to tylko kiepska wymówka? Okazuje się, że nie zawsze. Jednym ...

    02 Cze 2009, 17:37

    No to zobaczysz jak mocno przyhamujesz albo jak beda mrozy.
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    02 Cze 2009, 18:15

    bylo juz niejedno ostre hamowanie... i mrozy
    gawel432