Kto dzisiaj jeździ przepisowo??

Re: Kto dzisiaj jeździ przepisowo??

12 Lis 2009, 18:31

Dishman napisał(a):Luke16 się ucieszy: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 388666,415

...


No chyba nie do końca się ucieszy. Jeśli już będą podnosić to poza terenem zabudowanym a nie w mieście, czego właśnie Luke16 by sobie życzył. Generalnie jestem za podniesieniem prędkości/likwidacją ograniczeń w miejscach gdzie można faktycznie przycisnąć. Ale dopóki drogi nie będą jak stół, to ta akcja też raczej nic nie zmieni. (np. nie każdy umie wyprzedzać na drodze, gdzie są koleiny). No może tyle, że będzie mniej mandatów za przekroczenie prędkości, albo będą niższe. :)
Prawo jazdy - nie dla idiotów.
Nawet jeśli już je masz, nie znaczy, że nie możesz nim być.
safari
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Lip 2008, 10:23
Miejscowość: Pleszew

Re: Kto dzisiaj jeździ przepisowo??

12 Lis 2009, 22:55

safari napisał(a):Ale dopóki drogi nie będą jak stół, to ta akcja też raczej nic nie zmieni. (np. nie każdy umie wyprzedzać na drodze, gdzie są koleiny). No może tyle, że będzie mniej mandatów za przekroczenie prędkości, albo będą niższe.

Widzisz, ale to o to chodzi. Pamiętam jak oglądałem kiedyś 'Uwaga Pirat' na TVN Turbo i był tam taki policjant, który twierdził, że skoro po jakieś w miarę niezłej drodze na 70-tce ktoś jechał 120 km/h, to jak byśmy podnieśli ograniczenia do 90-ciu, to ludzie by jeździli 150 km/h. Amerykański przykład pokazuje, że nie jest tak. Bo ludzie sami dostosowują prędkość do drogi.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53

Re: Kto dzisiaj jeździ przepisowo??

12 Lis 2009, 23:25

Kochany Luke 16, powiedz mi, gdzie Ty się , kurcze, spieszysz? :neutral:

Życie jest naprawdę krótkie i zbyt szybko możesz je przejechać. Powiedz, po co?

Na cmentarz zawsze zdążysz dojechać jako pensjonariusz. I tu nie chodzi o Twoje umiejętności tylko o tych innych ludków, którzy są użytkownikami dróg. Nigdy nie będziesz wiedział kiedy popełnią jakiś błąd i się zagapią.

To też tylko ludzie. Najważniejsze jest, żebyś mógł w porę zareagować. Uratujesz wtedy i siebie i innych. "Jedz" życie małymi łyżeczkami. Będziesz miał z tego więcej przyjemności. :mrgreen:
Jolinka
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 47
Rejestracja: 16 Wrz 2009, 22:19
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Napędy w pojazdach budowlanych Napędy w pojazdach budowlanych
    Warunki panujące na budowach to spore wyzwanie zarówno dla ludzi, jak i sprzętu. W eksploatowanych tam pojazdach szczególnie trudne zadanie mają układy napędowe. Muszą być odporne na wiele niekorzystnych czynników, ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...

  •