Zaparkowany przepisowo czy nie?

12 Sty 2023, 11:46

Witam. Auto na zdjęciu jest zaparkowane prawidłowo czy nie?
Oczywistym jest, że skrzyżowanie odwołuje znak "zakaz zatrzymywania się", ale do którego dokładnie miejsca zakaz obowiązuje. Auto stoi na chodniku dokłaknie w połowie skrzyżowania. Znak zakazu stoi daleko przed skrzyżowaniem.
Zaparkowany przepisowo czy nie?
Mokry
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

12 Sty 2023, 14:27

A przepis o parkowaniu w odległości minimum 10m od skrzyżowania już nie obowiązuje :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

12 Sty 2023, 14:35

Mokry napisał(a):Oczywistym jest, że skrzyżowanie odwołuje znak "zakaz zatrzymywania się", ale do którego dokładnie miejsca zakaz obowiązuje
Kończy się na skrzyżowaniu, a na nim nie można parkować tak jak w promieniu 10m od niego więc patrząc na to zdjęcie zakaz obowiązuje jeszcze 10m przed samochodem (gdzieś do tego drugiego drzewa).

Warto pamiętać, że znak zakazu dotyczy także chodnika, chyba, że tabliczka umieszczona pod znakiem pozwala na zatrzymywanie się na chodniku. Zakaz zatrzymywania się nie dotyczy miejsc wyznaczonych do zatrzymywania się i postoju np. oznakowanych zatoczek parkingowych.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

12 Sty 2023, 16:26

Dokładnie. Zakaz parkowania zostaje odwołany przez skrzyżowanie, ale z kolei trzeba pamiętać, że parkować można dopiero 10 m za tym skrzyżowaniem. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli inne znaki albo przepisy tego nie zabraniają np. przejście dla pieszych - wtedy nie parkujemy 10 m za skrzyżowaniem tylko 10 m za przejściem.. Albo np jak za skrzyżowaniem jest przystanek autobusowy - wtedy 15 metrów od znaku. Do tego trzeba pamiętać, że parkując na chodniku należy zostawić pieszym 1,5m miejsca. Tak więc samochód na zdjęciu stoi w miejscu, gdzie parkować nie wolno.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Sty 2023, 22:32

Dzięki za odpowiedzi. Źle interpretowałem w głowie ten zapis 10m od skrzyżowania. Czyli zgodnie z przepisami straż miejska z Koszalina założyła mojej żonie blokadę ;P

Dzięki za uświadomienie. Żonę już też pouczyłem.

Admini szanowni. Temat wyczerpany, do zamknięcia.
Mokry
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...