Które radio wybrać?

26 Gru 2016, 07:41

Szukam radia do mniej więcej 350 zł. Aux / USB/ Bluetooth. CD niekoniecznie.

ALPINE UTE-72BT
SONY DSX-A400BT
JVC KD-X330BT

Które z tych trzech będzie najlepszym wyborem i dlaczego? A może macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki, pozdrawiam Sonisphere :)
Sonisphere
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 04 04 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes-Benz W202
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Gru 2016, 13:12

To zależy czego oczekujesz od tego sprzętu. Dla jednych będzie to radio w sam raz, dla innych wypasione, a dla jeszcze innych za słabe.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Gru 2016, 14:00

Nie jestem specjalnym melomanem, ani audiofilem. Ma po prostu dobrze grać, nie oczekuje nie wiadomo czego w tej kasie, najbardziej chodzi mi o możliwości podłączenia telefonu przez AUX / BT. Aktualnie mam jakieś JVC-G402, gra przeciętnie i ma tylko wejście CD.
Sonisphere
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 04 04 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes-Benz W202
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Gru 2016, 20:23

Z wszystkimi radiami które wymieniłeś, można się połączyć z telefonem przez Bluetooth. Nie wiem, czy mają mozłiwośc podłaczenia się z telefonem przez aux. Mają USB i przez to złącze też można się połaczyć z telefonem. Wszystko zależy jaki masz telefon. W Sony można nawet połączyć się przez NFC.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Gru 2016, 21:04

Tak, wiem, że z każdym można połączyć się przez bt/aux. Chodzi o to, które najlepiej wypada pod względem jakości dźwięku i opcji np. Equalizera, bassu, louda. Słyszałem, że radia w tej kasie różnią się tylko wyglądem i chciałem się dowiedzieć czy jest to prawda, czy może rzeczywiście alpine za 350 będzie grało lepiej niż sony, JVC lub kenwood w tej samej cenie :)
Sonisphere
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 04 04 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes-Benz W202
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

28 Gru 2016, 11:51

Sonisphere napisał(a):czy może rzeczywiście alpine za 350 będzie grało lepiej niż sony, JVC lub kenwood w tej samej cenie
Tej różnicy możesz nie usłyszeć przy normalnym słuchaniu radia i utworów np. z mp3 tu np. ważna jest jakość samej mp3. Jak przerobisz je z płyty CD to będzie ok. jak pociągniesz z netu to jakość nie będzie najlepsza no chyba że dobrze trafisz.

Kolejna sprawa to głośniki, bardzo często zdarza się że użytkownicy wymieniają radia, a problemem są głośniki zamontowane w samochodzie które grają kiepsko i wtedy nawet najlepsze radio nic nam nie da.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochód wyścigowy w kamuflażu rodzinnego sedana
    To jeden z najrzadziej spotykanych samochodów na świecie. Tak, chodzi o Corollę! A dokładnie o wyczynową Corollę TRD2000 z 1994 roku. Auto opracowała ekipa TRD (Toyota Racing Development), by uczcić starty Corolli ...
    Uwaga rower
    Kiedy sezon rowerowy w pełni, warto wiedzieć parę rzeczy. Tym bardziej, że niektóre przepisy pozwalają rowerzystom na zbyt wiele, co naraża samego rowerzystę na niebezpieczeństwo. Ale to jest właśnie Polska - ci, którzy ...

30 Gru 2016, 10:43

Dołączam się do tematu.
A jak w tych radiach sprawuje się funkcja zestawu głośnomówiącego? Chodzi mi o jakość dźwięku u rozmówcy. Słyszałem że jest z tym kiepsko.
kris16_16
Nowicjusz
 
Posty: 7

04 Sty 2017, 13:14

kris16_16 napisał(a):A jak w tych radiach sprawuje się funkcja zestawu głośnomówiącego? Chodzi mi o jakość dźwięku u rozmówcy. Słyszałem że jest z tym kiepsko.
Nie powinno być źle, wszystko kwestia odpowiedniej konfiguracji i ustawień. Ty powinieneś mieć dodatkowo mikrofon zamontowany gdzieś w okolicach przedniej osłony od słońca.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Sty 2017, 10:14

Witam nie bede nowego tematu zakładał ale jak jest z tym radiem od Sony bo zamierzam kupić je albo jakies dobre radyjko w podobnej kwocie do vectry b oczywiscie :D
wiktoras
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: nie mam

23 Sty 2017, 19:33

wiktoras napisał(a):Sony bo zamierzam kupić je albo jakies dobre radyjko w podobnej kwocie do vectry b oczywiscie
Musisz sprawdzić u siebie jakie masz głośniki (oryginalne? ile sztuk?) bo samo radio w sobie powinno wystarczyć do normalnego słuchania w dobrej jakości. Wyżej masz jeszcze wspomniane o innych markach które warto rozważyć.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Sty 2017, 20:31

witam propo tego radia narazie niestety mam 200 zł wydatki ważniejsze były ale jeśli chodzi o głosniki w vectrze są oryginalne vectra b sedan nie miałem nawet okazji ich posłuchać ponieważ vectrę kupiłem po znajomości rocznik 96 vectry a własciciel radia nie dał i niestety jestem na orginalnym na kasety ale coś nie działa te radio nawet w sumie nie chce mi się sprawdzać bo w 21wieku na kasety mnie nie interesuje :D jeśli chodzi o car audio zamierzam po radiu zbierac na skrzynie basowa oraz możliwe że wymienię głosniki na jakies lepsze narazie podstawa dobre radio i znalazłem w sumie te sony i wydaja się fajne (sony dsx-a400bt)https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/dsx-a400bt to jest te za 300 a tez jest za 500 ale nie wiem czy warto dopłacać wolę odłożyć a mieć coś pewnego ale jeśli nie warto dopłacac bo tamto jest dobre to bez sensu kase w błoto wywalac tym bardziej ze chodze do technikum jeszcze :( to nawet z praktyk nie mam grosza (a tu sony mexn5100bt)https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/mex-n5100bt#product_details_default a jeszcze sprawa ostatnia warto używane radio kupić widziałem te sony mex-n5100bt i sony dsx 400bt wiadomo zawsze grosz w rece zostanie
wiktoras
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: nie mam

25 Sty 2017, 14:34

Może na początek załóż sobie jakiś maksymalny budżet na wszystko który będziesz chciał zrealizować na zakup sprzętu. Jak chcesz rozbudowywać zestaw po kupnie radia to musisz wziąć pod uwagę to żeby radio miało wyjście na wzmacniacz i osobno na sterowanie subwooferem. Jak kupisz dobre radio to później będzie łatwiej dołożyć wzmacniacz czy wymienić głośniki na lepsze.

Radio Sony DSX-A400BT ma wyjście na wzmacniacz na tył + sub. Może lepiej pomyśleć nad takim które będzie miało sterowanie na przód i tył + sub?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Sty 2017, 16:16

a jakie z takich radyjek porządniejszych polecisz ? wiadomo budżet tak te 300 z hakiem wiadomo lepsze radia moge kupić w tej cenie 300 z groszem na olx itp :D
te sony https://www.sony.pl/electronics/radiood ... ls_default
na olx widziałem czy allegro teraz nie pamietam także moge z cena zagadać jeszcze ale nie wiem czy warto nowe czy używke :D
wiktoras
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: nie mam

27 Sty 2017, 14:26

wiktoras napisał(a):nie wiem czy warto nowe czy używke
Jeżeli używka będzie w dobrym stanie i dostaniesz jakąś gwarancję to czemu nie można za mniejszą kasę kupić lepsze radyjko. W twoim przypadku (budżet 300zł) jesteś w stanie kupić np. takie co kosztowało jako nowe powyżej 500zł.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999