Którego autka szukać? (Honda, Mitschubishi, Seat)

07 Wrz 2009, 08:09

Nie twierdzę, że tak jest, ale ja w mojej Hondzie też miałam korozję, szczególnie tylne nadkola zżerała, poza tym wiele osób mówiło mi, że to jest charakterystyczne dla tych Civiców (właśnie dla hatchbacków)....

andrewb25 nie kupie se :mrgreen:
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora

07 Wrz 2009, 15:17

A nie interesuję cię Nissan Almera..? tak samo trzeba zwrócić uwagę na korozję jak w Civicu ale jakość mechaniczna jest podobna. To równie solidny japoński wóz.Osiągi też ma nie najgorsze. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Wrz 2009, 16:02

Właśnie podoba mi się Almera, już nawet szukałąm na autoscout, ale ma ją moja bratowa i przeraża mnie trochę to, że przy pojemności 1,4 pali jej na mieście ok 11l :shock: To nie wina nieumiejętnego prowadzenia, bo ona ma prawko już chyba z 8 lat, wiec ma pewne doświadczenie.... Aczkolwiek bardzo ładne autko i pojemne :smile:
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora

07 Wrz 2009, 16:37

to bratowa ma coś nie tak z ta almerą ona w mieście powinna palic max 9 l a na trasie 6l w cyklu mieszanym natomiast 7 l
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 261
Miejscowość: Szczecin

07 Wrz 2009, 16:42

Ja dalej bym sie upierał przy tej mazdzie.A jak chcesz nie dużego kobiecego auta i oszczednego,to poszukaj forda fiesty w dieslu.Nie słuchaj że ford zły itd ja mam nie narzekam i koledzy z forum tez maja.Taka fieste napewno znajdziesz mniej wyzylowane niz honde itd i ropy spali 5l
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

07 Wrz 2009, 21:54

Fiesta nieeeee.... nie podoba mi się i brat by mnie zabił jakbym forda kupiła :lol: Nie mówię, że są złe, ale brat zna się dobrze na autach i mi odradza... Ja tam nie wiem, ale nie będę się narażać hehe.

Czyli że Almerka z reguły mniej pali? Szukałam dziś na necie troszkę i faktycznie średnie spalanie jest takie jak podajesz, Skalops. Hmm, fajnie to troszkę się jeszcze za Almerką porozglądam :smile:

Aha a miałam się jeszcze zapytać Was o Opla Astrę, np taką: [link do mobile.de wygasł] tylko że hatchback :cool:
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Top 10 najpopularniejszych hybryd plug-in
    Najwięcej samochodów z napędem PHEV w pierwszej połowie tego roku zarejestrowała marka BMW. Dokładnie 300 samochodów stanowi 23% wszystkich PHEV zarejestrowanych w tym okresie. Na drugim miejscu znalazła się ...

08 Wrz 2009, 07:24

Skoro brat taki geniusz samochodowy to po co zadajesz w kółko to samo pytanie i wogóle pytasz,niech brat Ci doradzi
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

08 Wrz 2009, 08:23

Bo chciałabym wziąść pod uwagę także opinię innych ludzi ??? :neutral:

Pokaż mi, w którym miejscu zadałam to samo pytanie, a jak Ci się nie podoba, że się z Tobą nie zgadzam to tu nie zaglądaj i tyle :wink:
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora

08 Wrz 2009, 09:04

Przecież ciągle pytasz o te same samochody,sa to dobre auta tylko trzeba znalezc w dobrym stanie.co do astry to z silnikiem 1.7 isuzu szukaj sa lepsze.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

08 Wrz 2009, 09:14

Myślę,że brat może mieć decydujące zdanie na temat kupna danego egzemplarza auta i będzie chciał ci dobrze doradzić ... Natomiast to,że rozpytujesz się i poznajesz opinię innych ludzi na forum,moim zdaniem niczemu nie przeszkadza,a wręcz pomaga dokonać bardziej świadomego wyboru modelu auta.Pytać przecież nie zaszkodzi..! :smile:
Nikt tutaj nie ma interesu aby zle Tobie doradzać. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Wrz 2009, 19:06

Dobra, Rustin, nie prowadźmy takiej idiotycznej gadki, bo nie wiem na czym takie offtopowanie polega, na podbijaniu sobie ilości postów, czy o jakiego h*** chodzi? Zaznaczam, że to było pytanie retoryczne, także nie oczekuję odpowiedzi :wink:

Staram się zebrać jak najwięcej opinii na temat branych pod uwagę przeze mnie aut, ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie. Jeśli liczyłabym tylko na zdanie brata, to byłabym nieobiektywna. Masz rację Artur73, zdanie mojego brata będzie decydujące, tylko najpierw ja dokonam wyboru i tyle :smile: A Wasze opinie mi w tym pomagają, np już sobie odpuściłam Rovera i Seata. Natomiast jutro rano, ku mojej uciesze, jadę oglądnąć fajną Almerkę:) poj. 2,0, ale w Dieslu, napisane, że pali 5l . NIe wiem czy to możliwe, ale fajnie by było :grin: Jest srebrna, ze zdjęć wnioskuję, że zadbana, rok 1998. Mam nadzieję, że mi się spodoba i coś tam utarguję :razz:

A tak na marginesie: Artur, jeśli 73 to Twój rocznik, to mój brat ma ten sam :wink:
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora

08 Wrz 2009, 19:34

Niestety... z 73 masz rację :smile: . Almerka to wdzięczny samochodzik,z tym że to spalanko dla 2,0 w granicach 5l to na pewno spalanie w trasie. W mieście spali pomiędzy 6 a 7l. :wink:
Napisz jak obejrzysz i jakie są Twoje wrażenia z jazdy próbnej.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Wrz 2009, 21:55

Nie badz taka mądra, a co do tematu najlepiej poczytaj opinie o danych marka na stronie np autocentrum znajdziesz tam bardzo duzo wypowiedzi osob ktore posiadaja dana marke,spalania itd.jest tam o kazdym samochodzie i oceny całości jak i pojedynczych rzeczy jak silnik zawieszenie ekonomicznosc itd.mysle ze ta strona ci pomoze.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

09 Wrz 2009, 07:08

A czemu to niby nie mam być taka mądra? W czymś to wadzi? :wink:

Dziękuję za podanie stronki, korzystam z niej od czasu, kiedy podawałeś w tym temacie jakiś link i sobie na nią zajrzałam, bardzo fajna jest.
Paulaaa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgora

09 Wrz 2009, 07:14

zobacz sobie jeszcze motoforum
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3