Kupiłem auto z wadami ukrytymi, sprzedający nie zgadza się na zwrot

16 Sie 2021, 17:38

Dzień dobry, zakupiłem auto od prywatnego sprzedawcy, samochód posiada wady ukryte które objawiły się po przejechaniu zaledwie 50 kilometrów od miejsca zakupu stopniowo tracił moc aż w końcu zgasł niestety auta nie dało się już uruchomić więc zamówiona została laweta i poinformowany sprzedawca o zwrocie, jednak nie zgodził się na to. Po długiej dyskusji i tłumaczenia że mam takie prawo powiedział "możesz przywieźć auto jednak pieniędzy nie oddam„
i wyłączył telefon, nie miałem innego wyjścia i auto musiało zostać dostarczone na lawecie do mojego domu za co musiałem pokryć wysokie koszty (posiadam fakturę). Moje pytanie brzmi co mogę zrobić w tej sytuacji?
Sprzedawca wiedział o wadach ukrytych jednak nigdzie tego nie zaznaczył posiadam też zdjęcia ogłoszenia
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Sie 2021, 18:11

Rękojmia
Gość114260
 

16 Sie 2021, 18:17

Możesz rozwinąć? I gdzie się z tym udać z góry dziękuję za odpowiedź
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Sie 2021, 21:10

Możesz też jeśli nie da się sprawy załatwić ugodowo złożyć sprawę a sądzie.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Sie 2021, 12:20

Samochód kupowałeś od osoby prywatnej czy z komisu?
Masz umowę kupna-sprzedaży czy fakturę za samochód?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 20:08

Od osoby prywatnej na umowę kupna sprzedaży
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 2000GT Convertible
    Trudno znaleźć bardziej stylowego i pożądanego klasyka z Japonii niż Toyota 2000GT. Opływowe nadwozie z długą maską, szprychowe felgi i otwierane światła nadają jej wyjątkowego charakteru. A status pierwszego supersamochodu ...

17 Sie 2021, 22:01

A coś wiadome co jest przyczyną niesprawności auta ? Co się stało że nie jedzie? Z Ciekawości zapytam co to za bolid ? O jaką kasę walczymy ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Sie 2021, 07:18

Prawdopodobne uszczelka pod głowicą
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Sie 2021, 07:50

Jest to nissan murano 3.5 v6
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Sie 2021, 08:20

Motocyklista9 napisał(a):Prawdopodobne uszczelka pod głowicą
Po czym to stwierdziłeś?

Czy miałeś przed zgaśnięciem silnika objawy kopcenia na biało za samochodem?
Osoba od której kupiłeś to auto długo była jego właścicielem?

Sprawdź jakie masz zapisy w umowie odnośnie stanu technicznego auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Sie 2021, 08:53

Tak był biały dym, sprzedający posiadał auto 4 miesiące więc najprawdopodobniej wiedział o tym dziś jadę do adwokata i sporządzimy pismo a jeśli to nie poskutkuje zostaje się sądzić
Motocyklista9
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Sie 2021, 20:01

Motocyklista9 napisał(a):, sprzedający posiadał auto 4 miesiące więc najprawdopodobniej wiedział o tym
Najprawdopodobniej .....Heh a weż teraz mu to udowodnij . Coś mi się wydaje że sprawa zacznie się ciągnąć latami . On po piśmie od prawnika a jak pójdzie w zaparte ? Ty sąd , sąd opinia rzeczoznawcy czyli demontaż motoru w jego obecności , poszukiwanie usterki , wady itp ..... Koszty .....koszty a zegar tyka , tyk , tyk . Czas leci a auto stoi .Analogicznie odbieramy auto po naprawie z tytułu OC . To już będzie półtora roku przepychanek bo ASO nie stanęło na wysokości zadania . Spartolili robotę . Kilku rzeczoznawców , kilka pism od prawnika . Teraz sąd .Sąd będzie rozpatrywał sprawę kolejny rok , dwa ? To jest chore . Nic na teraz . Niby jako konsument masz tam jakieś prawa ale to wydłuża się w czasie a i kosztuje . Życzę Ci szybkiego załatwienia swojej sprawy . :ok:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sie 2021, 07:06

Działaj działaj, zdusić gnoja, niech kwiczy i płaci. Ogólnie ciężko jest cos wywalczyć w przypadku gdy kupiłeś auto prywatnie ale w twojej sytuacji, gdy nawet do domu nie dojechałeś.... Myślę ze pójdzie łatwo
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4