Kupiłem auto z wujkiem, jak załatwić współwłasność?

27 Paź 2012, 10:38

Witam, kupiłem auto używane, jako że mam 24 lata potrzebuję zniżek na oc. Na fakturze kupna jestem wpisany ja i wujek.
Jutro jadę do niego po upoważnienie do rejestracji bo wyjeżdża na wczasy. I teraz co dalej?
Idę do WK zarejestrować - kto ma być w dowodzie z nas jako pierwszy a kto drugi? (żeby korzystać ze zniżki wujka przy oc)

Potem muszę załatwić oc. Czy wujek musi być obecny? (będzie z tym problem przez najbliższe 2 tygodnie)
Obecna polisa jest w warcie i jeszcze długo ważna, wujek od zawsze był w warcie i ma 60% zniżki.
Czy wystarczy że pójdę sam do warty i każę tę polisę przeliczyć na mnie po zniżce wujka? Albo jak inaczej to oc załatwić żeby było najtaniej?
Matteo
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Rybnik

28 Paź 2012, 16:20

Przy współwłasności nie ma znaczenia kolejność wpisu w DR - a w Warcie na pewno policza OC ze zniżkami wuja ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...