Kupno auta do 23.000 pln - co wybrać?

13 Sty 2008, 09:23

Planuję kupić auto do max 23.000pln.
Zastanawiam się nad:
1) Opel Vectra 1.9 TDI lub 2.0 TDI
2) VW Passat 1.9 TDI
3) Ford Focus 1.9 TDI
Który z tych aut jest najlepsze?
Na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy zakupie takich aut?
Co jest w nich wadliwe, niekorzystne.
Czy lepiej kupić starszego VW, czy młodszego rocznikiem Forda?
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa

13 Sty 2008, 10:58

Zależy jakie auto potrzebujesz, Passat jest bardziej przestronny od Focusa.
Focus fajne autko, 90KM, 200Nm, małe zużycie paliwa(TDDI), tylko głośny jak traktor w porównaniu z benzyną, a istnieje jeszcze silnik 75Km (słabiutki) jedyna zaleta mało pali, żadnego przyspieszenia. Zresztą Passat także na pomp wtryskiwaczach też jest głośny, nie polecam z silnikiem 90KM - za słaby do takiego auta.
Vectry nie znam, ale z tej trójki to wybrałbym Passata ze 110KM dieslem, albo Focusa.
Krzysiek_85
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Szczecin

16 Sty 2008, 18:06

Czy ktoś z Was użytkował auto VW Passat 1.9 TDI?
Znacie tę markę?
Czy warto kupić takie auto?
Jakie wady, zalety?
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa

16 Sty 2008, 19:16

Wada to napewno zawieszenie niestety jest aluminiowe i na naszych drogach troszke sie niszczy a koszt jest niestety duży ale komfort jazdy Passatem jest naprawde godny polecenia no i auto typu VW nie ma problemu ze sprzedażą a decyzja należy do ciebie.

Pozdrawiam
bubi120
Nowicjusz
 
Posty: 34

16 Sty 2008, 19:26

Co mogę powiedzieć o PASSACIE b5 1.9TDi.
Jest to naprawdę świetne autko, marzenie nie jednego polaka...silniczek to jest klasa w sobie, wkońcu zrobili go niemcy.....AUDI i VW a to już coś znaczy. Jedyna wadą tego autka jest zawieszenie :( bo rzeczywiście niesprawdza się na naszych drogach, ale powiedzmy szczeze...."a co u nas się sprawdza, chyba tylko SUV-y" ;) Ale autko fajne, ciekawe i z tych co wymieniłeś najmniej traci na wartości ;)

Opel Vectra Ładny samochodzik, silniczki jak dla mnie nie są złe, mało palą podobno ;). Przyjemnie się jeździ vectrami, no i te szare wnętrze, ale mnie się podoba....;) Jest taka opinia że opelki mają bardzo słabe blachy i coś w tym jest...szczeże to ja bym opla nie kupił, choć mi się podobają, i nie są takie awaryjne, choć elektryka potrafi zawieść....duzo gorzej z awaryjnością niż u passata ;)

Forda nie polecam, a nawet odradzam ;) Uważam że ford ma najgorszy silnik z tych trzech...i nie jest wart uwagi....konkurenci są zdecydowanie lepsi i ich polecam ;)
----te silniki (zdarza się) że nawet nie potrafią zapalać zimą----
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

17 Sty 2008, 17:36

a jakie auto mozecie jeszcze polecic podobnej klasy co vw passat, tez z TDI. macie jakiec pomysły.
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa

17 Sty 2008, 17:59

moze jakies calkiem ine autka od tych co podałem
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa

17 Sty 2008, 18:32

duzo aut tej klasy za ta cene jest audi a4 , 100 (a6) bmw 5 ,merc c,e klasy wszytko kombi lecz passat i honda civic VI generacij to lepszy wybor
Ledon
Początkujący
 
Posty: 61

17 Sty 2008, 20:19

a co myslicie o zaproponowanej przez kolege hondzie, czyto auto nie jest strasznie drogie w utrzymaniu.

a moze znacie jakies auta w benzynie tylko musi to byc auto ekonomicze i najepiej w sedanie.
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa

17 Sty 2008, 21:04

Witam mój ojciec ma vectrę B z silnikiem 2.0 Dti rocznik 199 po liftingu. Ojciec ma 40 lat więc jeżdzi spokojnie. Niedawno przy przebiegu około 160 tys km zepsuła się nam pompa wtryskowa ( najgorsza diagnoza w dieselu) cena regeneracji takiej pompy boscha to 3 tys zł lub nowa 10 tys zł. Naforum i w warsztacie powiedzieli mu że to typowe awarie dla vectry b z tym silnikiem. Sam czasami pożyczam od niego to auto i sądze że diesel to nie dla mnie. Sprzęgło zachowuje się inaczaej niż w benzyniaku. Podsumowując moim zdaniem lepiej pomyślec o benzynie alboi jezeli ma być ekonomiczne to na gaz sekwencyjny.

Auta które bym polecał to:
może jakieś Audi A3 ??

podzielam opinię że Fordy są kiepskiej jakości autami.

Pozdrawiam
Tomasz M
Nowicjusz
 
Posty: 24

18 Sty 2008, 09:08

Jak kolego mozesz pisać zę "sprzeglo zachowuje sie inaczej"???
co to za stwierdznie?? nie ma żadnej różnicy, czy dziwnych zachowań przynajmniej ja takich sprzegła nie dostrzegam ;)

A co mogę polecić jeszcze z tej klasy----a moze Seat Toledo 1,9 TDi
-------------Skoda Octavia 1,9Tdi
-------------Audi A4 1,9TDi
-------------VW Bora 1,9TDi
-----------BMW 3 TDS
Myśle ze ceikawe propozycje ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

18 Sty 2008, 16:06

Zgadzam sie w 100% z miszarusem nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o sprzęgło.
Ja bym Ci polecił VW Passata B5 1.9TDi 110KM sam mam takiego i nie ma z nim zadnych problemów,115KM jest bardziej awaryjny,a 90KM jest troche za słaby do niego.Istnieje tez 2.5 V6 ale jest mniej oszczednySilnik wzór!Kazdy mowi,ze przednie zawieszenie ktore jest wielowahaczowe szybko sie psuje,jezdze juz prawie rok po polskich dziurach i nie ma w nim zadnych luzów ,niedawno wrociłem z diagnostyki i wszystko jest ok.Małe spalanie,bardzo dobre osiagi.Gdy przyjdzie Ci wyprzedzać wciskasz gaz i nawet nie wiesz kiedy jestes przed autem ktore chwile przedtem jechało przed Toba :o
Bardzo dobre wyposazenie seryjne a w dodatku znajdziesz wiele dokupywanych opcji jak np klima ktora w lecie czesto sie przydaje.
Audi A4 odradziłbym Ci w sumie to prawie to samo ale jest bardziej awaryjne i wiecej stracisz na wartosci gdy bedziesz chcial sprzedac Audi w porównaniu do VW.

Ford Mondeo w tej cenie bedzie ciezko znalezc a poza tym nie ma dobrej opini u mechaników
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

18 Sty 2008, 16:07

Rozejrzyj sie tez za Borą albo BMW 525 TDS
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

19 Sty 2008, 10:04

miszarus napisał(a):Jak kolego mozesz pisać zę "sprzeglo zachowuje sie inaczej"???
co to za stwierdznie?? nie ma żadnej różnicy, czy dziwnych zachowań przynajmniej ja takich sprzegła nie dostrzegam ;)


Według mnie silnik diesela o dużej pojemności przy zmianie biegu przy hamowuje silnikiem gdy wrzucimy bieg i chcemy puścic sprzęgło aby przyspieszyć.Nie umiem dokładnie opisać jak ja to czuję ale jest róznica może to nie jest inne zachowanie sprzęgła ale silnika ogólniej rzeczbiorąc chodzi o to że benzyna sama się rwie do ruszenia jest bardziej dynamiczna. A w dieselu nie trzeba mieć dobrze wyczutego sprzegła aby ruszyć bez gazu ponieważ moc silnika sama go pociągnie. Mi deisel nie odpowiada ale kazdy ma prawo wyboru na szczęście.Klekot pod maska i i czesto krótkie biegi w silnikach diesela to nie dla mnie. pozdrawiam zycze udanych zakupów
Tomasz M
Nowicjusz
 
Posty: 24

19 Sty 2008, 11:13

czy auto z 1998 jak ma przebieg 199 000 km, chodzi tu o vw passata czy to duzo czy warto takie auto kupic
raff
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: W-wa