Kupno pierwszego auta

17 Lip 2023, 13:34

Internet bogaty w informacje, ale w dużym skrócie francuska technologia która lubi naśladować Lidla (co tydzień coś nowego) i w latach swojej świetności potrafiła stanąć w płomieniach.

A tak całkiem serio, jest tyle aut na rynku że pchanie się w 307 to można wrogowi polecić.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Lip 2023, 16:20

Zbyt dużą wagę przykładasz do rad forumowiczów. My nie wiemy który z rozważanych przez Ciebie samochodów będzie lepszy, bo za mało o nich wiemy. Najważniejsze zobaczysz swoimi oczami.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Lip 2023, 16:23

jak ja się cieszę że z 10 lat temu wyszedłem z aut za 10-15 tysięcy , :lol:
sprzedać auto używane za 10 -15 tysięcy to widzę jest jakaś trauma.
za 40-60 000zł to czasami 15 minut trwa , inny klient
a te wszystkie trupki za 10 000zł to przyjeżdża klient i wymaga żeby za 1/20 ceny nowego był stan jak nowy. chce wejść przez wlot oleju a wyjść rurą wydechową. :mrgreen:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

17 Lip 2023, 21:59

galakty napisał(a):Internet bogaty w informacje, ale w dużym skrócie francuska technologia która lubi naśladować Lidla (co tydzień coś nowego) i w latach swojej świetności potrafiła stanąć w płomieniach.

A tak całkiem serio, jest tyle aut na rynku że pchanie się w 307 to można wrogowi polecić.


To czytalem, ale chcialem poznac twoj punkt widzenia moze masz inne powody. Tylko czemu jest tez tylu zadowolonych uzytkownikow hm. I nawet tutaj mam wrazene ze gdzies czytalem i byl polecany hm.
Ostatnio edytowany przez Gość122644, 17 Lip 2023, 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Gość122644
 

17 Lip 2023, 22:04

Henk napisał(a):Zbyt dużą wagę przykładasz do rad forumowiczów. My nie wiemy który z rozważanych przez Ciebie samochodów będzie lepszy, bo za mało o nich wiemy. Najważniejsze zobaczysz swoimi oczami.


A to mnie zdziwiles bo po takich forach spodziewalem sie osob ktore znaja wiekszosc aut zwlasza popularnych nie jakis egzotycznych. Jakos na innch forach sa ludzie z wiedza i pomagaja czy to informatyczne czy inne. Wiec mysalalem ze i tutaj ktos cos wie a dowiaduje sie ze nikt tu nic nie wie o tych autach hm. Oczami to moge zobaczyc tylko co mi sie podoba a nie co jest lepsze co ma lepszy silnik co jest mniej awaryjne co niej pali czy jescze inne info o ktorych nie wiem.
Gość122644
 

17 Lip 2023, 22:06

Moze pora usunac konto na tym portalu jak radzicie innym kupno aut nie znajac sie na nich na to wyszlo.
Gość122644
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] VW Touareg III
    VW pokazał kolejna auto nie dla ludu. W środku pełno elektroniki rodem z nowych Audi z... 15 calowym ekranem dotykowym i 12 calowymi zegarami na czele. Waga spadła o jakieś 100kg w porównaniu do poprzednika. Zapowiedziano ...

18 Lip 2023, 04:19

Gość122644 - chodziło mi o to, że my nie znamy stanu samochodów, które Ty oglądasz własnymi oczami i sam możesz realnie ocenić. Lepszy będzie zadbany Fiat Panda niż rozklekotany Audi A6, ale który jest zadbany, a który zajeżdżony, to już tylko Ty możesz sprawdzić.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Lip 2023, 08:06

Ehhh totalnie nic nie rozumiesz... My Ci możemy litanię o danym aucie napisać, ale to nie zmienia faktu że w takich pieniądzach auto które ma gorsze opinie może być lepsze. Oczywiście należy omijać egzotyki i buble, ale jak liczysz że Ci powiemy "Kup Focusa, będzie na 100% OK", a po miesiącu poleci Ci skrzynia.... Ale pewnie dalej nie rozumiesz, także kończę pomoc.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Lip 2023, 15:46

galakty napisał(a): Ale pewnie dalej nie rozumiesz, także kończę pomoc.

ale wystarczy jak ja rozumiem
Ludzie którzy przyjeżdząją do aut za 10-15 tys
to przyjeżdża tak jak kiedyś do mnie, audi 80 b3 rocznik 88, stan blacharki agonalny, wszędzie dziury, rdza, klejone, mlowane spreyem, silnik kopci jak lokomotywa, i w gruncie rzeczy ten delikwent jeździł trumną na kółkach
Przez 10 lat uzbierał 8000zł , a 3000zł pożyczył i na zakupy kupić wymarzony samochód w świetnej kondycji , powymieniane wszystko, filtry, oleje, paski, rozrząd, nowe opony i sprzęgło i to za całe 10-13 tys ...no jak będzie igła to i jeszcze z 2000zł pożyczy, :lol:

no i masz...nie kupił toyoty w której wszystko było co powyżej ale była na zimówkach a tutaj lato i mały odprysk na przedniej szybie, po całym dniu oglądania i zawracania gitary, zadzwonił że przespał się z tematem i nie weźmie bo opony przerastają go ,
za 3 dni przyjechał ktoś normalny i po 15 minutach odjechał.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

18 Lip 2023, 17:27

Henk napisał(a):Gość122644 - chodziło mi o to, że my nie znamy stanu samochodów, które Ty oglądasz własnymi oczami i sam możesz realnie ocenić. Lepszy będzie zadbany Fiat Panda niż rozklekotany Audi A6, ale który jest zadbany, a który zajeżdżony, to już tylko Ty możesz sprawdzić.

Ale ja tego nie powiedzialem , przeciez wiem ze danego egzemplarza nie widzicie. Nie o to mi chodzilo nawet bo to oczywiste, tylko o porade ktorego auta lepiej szukac a ktore moze omijac, ktore moze sa mniej lub bardziej awaryjne no cos w tym stylu.
Gość122644
 

18 Lip 2023, 17:31

galakty napisał(a):Ehhh totalnie nic nie rozumiesz... My Ci możemy litanię o danym aucie napisać, ale to nie zmienia faktu że w takich pieniądzach auto które ma gorsze opinie może być lepsze. Oczywiście należy omijać egzotyki i buble, ale jak liczysz że Ci powiemy "Kup Focusa, będzie na 100% OK", a po miesiącu poleci Ci skrzynia.... Ale pewnie dalej nie rozumiesz, także kończę pomoc.

Ale jak cos w tym aucie padnie to przeiez nie bede mial do was pretensji bo w kazdym cos omze sie zepsuc. Jak dla mnie to kazdy prdukt ktory ma duzo negatywnych opini jest pod jakims zwgledm gorszy. I dlatego osoby ktore sieda w tym temacie znaja sie sa na specjalistycznym forum myslalem ze pomoga mi wybrac auto.
Gość122644
 

18 Lip 2023, 17:41

toyman40 napisał(a):no i masz...nie kupił toyoty w której wszystko było co powyżej ale była na zimówkach a tutaj lato i mały odprysk na przedniej szybie, po całym dniu oglądania i zawracania gitary, zadzwonił że przespał się z tematem i nie weźmie bo opony przerastają go ,
za 3 dni przyjechał ktoś normalny i po 15 minutach odjechał.

Ale ja wiem ze auto moze miec zarysowania cos innego jakies zuzycie nie bede sie czepial o szczegoly takie tez moge kupic auto w 15 minu jak bedzie w porzadku wszystko tehnicnie. Tylko najpierw musze wiedziec co kupic jaki model, przeciez ja nie wymagam od was zebyscie byli wrozkami i konkretny ocenili na odleglosc w jakim jest stanie chodz tutaj takie oceny juz czytalem. Zalezy mi tylko na tym co wybrac czy szukac opla , forda czy peugota czy moze renault albo hiunday. Ktore z tych aut bedzie najtansze w utrzymaniu najmnij awaryjne zeby mnie zawozilo do celu i nie musial lawety wzywac. Spalanie juz mniej mnie interesuje , moze jescze mi zalerzy zeby w miare wysoko sie siedzialo. Ale tego tez nie musze sie pytac bo to jak wsiade to wyczuje. Ale jako laik co do mechaniki nie wiem ktore z tych aut beda w uzytkowaniu lepiej sie sprawowaly.
A jako osoby w specjalistycznym forum mysalem ze macie doswiadczenie i wiedze i znacie rynek itp itd ze jestescie w stanie doradzic jakie auto bedzie najlepsze w danej grupie zcy w danym przedziale cenowym czy pod innymi wzgledami.
Gość122644
 

18 Lip 2023, 18:30

Gość122644 napisał(a): Ale jako laik co do mechaniki nie wiem ktore z tych aut beda w uzytkowaniu lepiej sie sprawowaly.

Te zadbane.
Pisałem Ci, że przy autach w takim budżecie nie ma co patrzeć na teoretyczną bezawaryjność. Jeżeli będziesz tak podchodził do sprawy, to masz duże szanse na trafienie teoretycznie bezawaryjnego trupa.
Chłopaki naprawdę mogą wypisać masę informacji na temat większości popularnych modeli, ale dla Ciebie to będzie całkowicie nieprzydatne.
Więc raczej nikt tu nie będzie się produkował bez sensu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lip 2023, 10:30

Widze ze i tak tutaj sie nie dowiem co wybrac , tylko ciagle o tych trupach it itd. Ludzie nie takimi trupami jedza i tylko wymienaja czesci ekspoatacyjne . Dla mnie trup to taki co ma dziury wszystko klekocze jak czasem slysze jak jedzie i jakby garami ktos tlukl to to sa trupy. Ajezeli samochod nie ma dziur od rdzy jest sprawny to zaden trup i nie wazne za jaka kase, a i tak trzeba czesci co jakis czas wymieniac. Nie wiem tak to widze a co znaczy slowo trup dla ciebie to nie wiem w koncu. Odnosze wrazenie ze wszystko poza salonowym nowym to trup ale mniejsza o to.

To jak wiecej i tak sie tutaj nie dowiem jakie auto wybrac a nie jaki konkretny zadbany model kupic jak co nie ktorzy mysleli to moze chociaz dosttane odpowiedz czym sie roznia silniki w corsach. Bo w innych markach jest prosciej wraz ze wzrostem pojemnosi wrasta moc i jest prosciej. A przy corsie zauwazylem ze tak sa silniki 1,4 az o trzch roznych mocach troche to dla mnie dziwne i tak 87, 90 i 100 KM czym sie roznia ? i do tego jest tez 1,2 86 lub 87 KM juz nie pamietam. Czy ktos mi da jednoznaczna odpowiedz czym sie roznia ewentualnie ktory lepiej wybrac ?

I na koniec jak usunac konto z tej strony bo nigdzie takiej opcji nie widze ?
Gość122644
 

19 Lip 2023, 16:38

corse D miałem 1.4 100KM to był silnik 16V z bodajże kołami zmiennych faz
A coż się dziwisz że są rożne moce ? no bo są, zapewne w katalogach były różne silniki do wyboru , czym więcej mocy tym wyższa cena . dla każdego coś miłego.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286