Kupno "polskiego" samochodu w Anglii

25 Cze 2009, 20:07

Witam. Chciałabym kupić samochód od znajomego. Problem polega na tym, że oboje przebywamy obecnie w Wielkiej Brytanii. Samochód jest zarejestrowany w Polsce, na polskich blachach. Chcę go kupić i jechać nim do Polski, więc mogę tam załatwić wszystkie formalności, ale czy uda mi się to bez obecności właściciela? Jakie papiery musielibyśmy spisać tutaj i w jaki sposób to załatwić (przesłać je do Polski itp.?).
Kolejna sprawa - auto ma już nieważny przegląd. Czy jeśli nie uda mi się go zrobić tutaj (może ktoś wie, czy jest taka możliwość?), to czy będzie musiało jechać na lawecie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Agnieszka
agnieszq
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: wielkopolska

26 Cze 2009, 04:06

Yo, w uk mozesz zrobic przeglad (MOT), nie pamientam czy 50 czy 80 funtow ale miejsza z tym z przejazdem nie powinno byc problemow.Moj wujek jechal mojej momy autem do Pl nie wiem czy mu napisala jakies uprawoocnienie, czyli podobna sytulacja. Jeszcze sie dowiem odnosnie przejazdu do Pl i ci napisze. A odnosnie kupna to nie wiem w ogulnie jak wyglada takie cos w pl
pozdrawiam
yoooooo
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Rzeszow

26 Cze 2009, 10:06

Sporządzacie umowę kupna sprzedaży w Anglii.
Bierzesz od niego dokumenty samochodu i samochód, robisz badanie techniczne bo gdy Cię zatrzyma po drodze Policja to może Ci zabrać samochód ponieważ bez ważnego badania nie możesz nim jeździć.

W Polsce badanie z Anglii nie będzie ważne, więc jedziesz na kolejny przegląd w Polsce - diagnosta wpisze Ci ważność badań w dowód rejestracyjny.

Z:
1. umową kupna
2. dowodem rejestracyjnym
3. kartą pojazdu, jeśli była wydana
4. ważnym OC
5. tablicami
6. dowodem osobistym
idziesz do urzędu komunikacji.

Nie zapomnij zapłacić 2% wartości rynkowej pojazdu do urzędu skarbowego i zanieść/wysłać tam druk PCC-3 w terminie 14 od dnia zakupu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 21:44 ]
tu masz program do wypełniania PCC-3
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Sports 800 - 1965 rok
    W 1962 roku Toyota zaprezentowała prototypowy model Toyota Publica Sports z dwucylindrowym silnikiem 697cc o mocy 28 KM. Dopiero w 1965 samochód trafił do produkcji, już jako Toyota Sports 800 z silnikiem typu bokser ...