Kupno samochodu w Anglii

Kupno samochodu w Anglii

29 Lip 2007, 19:39

Witam mam pewnien problem poniewaz jestem teraz w Uk i chce wracac do polski.tylko przed wyjazdem chcialbym kupic swoje 4 kolka i wrocic na nich nie na lawecie :) jak mam upatrzony pojazd to co mam dalej robic ?? jak wyglada papierkowa robota ?? czy da sie wykupic ubezpieczenie na np 10 dni
i czy jest cos takiego w UK jak tablice zjazdowe ?? prosze o rade jak to zalatwic napewno znajduja sie na forum osoby ktore znaja sie na rzeczy :)
<rasta>
Nowicjusz

Re: Kupmno samochodu w Anglii

29 Lip 2007, 19:58

jeśli ma ubezpieczenie czyt. ta karteczka za szyba pokazuje date przynajmniej kilka dni w przód to mozesz na luzie zapierdzielać po anglii i nie tylko.. jak chcesz przerejestrowac to musisz chyba dowod zostawic w DVLA dostajesz tymczasowy dowod i pozniej wysylasz do nich druk z informacjami o samochodziku odsylaja ci tez soc tam idziesz do tlumaczy przysieglych oni tlumacza ten papier i przerejestujesz... w polandzie chyba moze sz zarejesstrowac na miesiac np.
moge sie mylic .. ale cos podobnego bylo z vanem brata... ale on jechal na tirze..

Pozdro.
Death Angel
Początkujący

30 Lip 2007, 01:01

Się mylisz i to już w pierwszej linijce.... Ubezpieczenie jest na zazwyczaj na rok, a to kółeczko za szybą to podatek drogowy... W dowodzie rejestracyjnym masz część, która jest odpowiedzialna za eksport samochodu, a jak dostaniesz pełny dowód rejestracyjny pocztą, to masz pełną instrukcję co, jak, gdzie i kiedy wypełnić... Nie chce mi się teraz szukać, bo późno już... Jak jutro znajdę to napiszę więcej...

P.S. Nie możesz zapierdzielać jeśli nie jesteś w ubezpieczeniu samochodu, bo inaczej mandacik za jazdę bez ubezpieczenia...
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

30 Lip 2007, 05:52

Aha czyli jak bede mial juz dowod na siebie to wtedy moge dopiero wyslac swistek o eksporcie do dvla ? i oni mi przesylaja cos jeszcze pozniej ? a z tym ubezpieczeniem to kiedy je wykupic bo z tego co zrozumialem to bez niego nie moge jechac , poniewaz jest wydawane na dana osobe , wiec zaraz po zakupie moge dojechac do miejsca zamieszkania ?:| i czy moge pozniej zrezygnowac w kazdej chwili z tego ubezpieczenia ? wielkie dzieki za odpowiedzi :)
<rasta>
Nowicjusz

30 Lip 2007, 08:48

no fakt.. pomyłka :roll: zapomnialem z rok w anglii nie bylem z rok . ehh skleroza
Death Angel
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-D] CX-7 2,3 / Murano Z50 3,5 / Land Cruiser J120 4,0 [SUV-D] CX-7 2,3 / Murano Z50 3,5 / Land Cruiser J120 4,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda CX-7 2,3 DISI - 258KM - Nissan ...
    Audi A3 e-tron ma 204KM i zużywa zaledwie 1,5l na 100 km Audi A3 e-tron ma 204KM i zużywa zaledwie 1,5l na 100 km
    Audi prowadzi intensywne prace nad elektryfikacją napędu przy pomocy hybrydowej techniki plug-in. Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, producent zaprezentuje Audi A3 e-tron. Moc systemowa samochodu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył