Kupno samochodu od pośrednika

Kupno samochodu od pośrednika

15 Kwi 2009, 10:18

Witam

Mam pewne pytanie dotyczące Kupna-sprzedaży auta od pośrednika.

Problem wygląda w następującą:
1) samochód ma być kupiony na licytacji od pewnej firmy która sprzedają samochody służbowe
2) W licytacji może brać tylko pracownik tejże firmy (pośrednik).
3) po wygraniu licytacji pośrednik otrzymuje fakturę VAT , a Płatność: 14 dni od dnia wystawienia faktury.

i moje pytanie jest następujące.

Czy pośrednik, czyli pracownik firmy może od razu sprzedać wylicytowane auto czy najpierw jest zobowiązany do zarejestrowania auta , opłacenia ubezpieczenia itp i dopiero po tych czynnościach może sprzedać auto ?
gabriel331
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa - Busko

Re: Kupno samochodu od pośrednika

15 Kwi 2009, 11:46

no to już zależy chyba od umowy na licytacji . Druga sprawa jest taka ze ciebie nie powinno to interesowac to ten typ zaplaci podatek jak sprzeda auto jezeli sie nie myle
greyt
Początkujący

15 Kwi 2009, 13:40

Wydaje mi się że nie zapłaci gdyż odsprzeda mi auto po tej samej co wylicytował, a moje pytanie brzmiało inaczej, Czy pośrednik musi zarejestrować auto przed sprzedażą.
gabriel331
Nowicjusz
Awatar użytkownika

15 Kwi 2009, 18:35

Nie musi przeciez jest tylko posrednikiem !
greyt
Początkujący

15 Kwi 2009, 20:31

Nie musi rejestrować na siebie.

Przy odsprzedaży auta następnej osobie musi przekazać oryginał faktury na podstawie której kupił pojazd na licytacji. Po rejestracji na ostatecznego kupującego fakturę można/należy oddać.

Przy kupnie takiego pojazdu warto zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe zapisy na fakturze mogące mieć wpływ na to kiedy kupujący staje się właścicilem pojazdu.

Najczęściej stosuje się klauzulę: "pojazd do chwili zapłaty pełnej kwoty pozostaje własnością sprzedawcy". Widząc taki zapis i kupując samochód od pośrednika należy ŻĄDAĆ potwierdzenie zapłaty całej kwoty w oryginale i dodatkowo osobiście wystąpić z pismem do sprzedawcy o potwierdzenie na piśmie, że kupujący/pośrednik zapłacić całą kwotę - czyli stał się faktycznym właścicielem tego pojazdu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

16 Kwi 2009, 08:07

Wielkie dzięki, tego właśnie mi było trzeba. :P
gabriel331
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-E] X5 3,0d e53 / ML 270CDI w163 / Touareg I 2,5TDI / XC90 2,4 D5 [SUV-E] X5 3,0d e53 / ML 270CDI w163 / Touareg I 2,5TDI / XC90 2,4 D5
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu E - silnik diesla o mocy ok. 180KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2003 roku Wytypowane modele do zestawienia: - BMW X5 3,0d e53 - 184KM - Mercedes ML 270 ...
    Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure
    Na targach w Chicago Toyota zaprezentowała swoją ofertę dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas. Pick-up Tundra i pełnowymiarowy SUV Sequoia otrzymały pakiet TRD Sport. Nową wersję o nazwie Adventure otrzymał także RAV4. ...

• Re: Kupno samochodu od pośrednika

16 Kwi 2009, 21:54

No nie wiem... Nie lepiej sie spytac w wydz. komunikacji ??
    DUCATI
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005