Kupno samochodu przed przerejestrowaniem.

10 Gru 2018, 21:35

Witam.
Mam krótkie pytanie: Czy mogę przerejestrować na siebie samochód, jeżeli osoba w dowodzie rejestracyjnym jest inna niż w umowie kupna?

Wyjaśnienie:
Ostatnio znajoma kupiła samochód. Chciałbym go od niej odkupić, jednak na jeszcze go nie przerejestrowała na siebie.
Czy w tym wypadku umowę kupna mogę spisać z nią (jako potwierdzenie, że ja jestem właścicielem), czy muszę ściągać poprzedniego właściciela (widniejącego w dowodzie rejestracyjnym)?

Z góry dzięki za odpowiedzi
tuomi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Usa
Prawo jazdy: 03 11 1989
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: bmw
Silnik: 1,9
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

10 Gru 2018, 22:05

Piszesz umowę z aktualnym prawnym właścicielem a nie z tym który jest w dowodzie, tamten sprzedał Twojej znajomej i to zglosił więc teraz ona jest prawnym właścicilem i to z nią spisujesz umowe kupna, powinna Ci przekazać kpl dok jak i oryginalną umowe kupna z poprzednim właścicielem, krótko mówiąc musi być ciągłość umów. Ty nie będziesz miał problemów z przerejestrowaniem z tytulu że Twoja znajoma tego nie zrobiła.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
1

13 Gru 2018, 08:02

tak musi być ciągłość umów, jeśli w dowodzie jest osoba X, sprzedała osobie Y, to Ty spisujesz umowę z osobą Y i przy rejestracji musisz mieć obie umowy
romank21
Nowicjusz
 
Posty: 10
1

13 Gru 2018, 09:51

Ok. Wszystko rozumiem. Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, troszkę na inny temat. Razem z samochodem otrzymuje OC do sierpnia 2019. Przeglądałem takie tematy na innych portalach i z tego co zrozumiałem, to do tego czasu nie muszę wykupywać nowego OC, a jedynie zgłosić się do obecnego ubezpieczyciela i zaktualizować informacje o właścicielu pojazdu?
tuomi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Usa
Prawo jazdy: 03 11 1989
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: bmw
Silnik: 1,9
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

13 Gru 2018, 10:19

tuomi napisał(a): Razem z samochodem otrzymuje OC do sierpnia 2019. Przeglądałem takie tematy na innych portalach i z tego co zrozumiałem, to do tego czasu nie muszę wykupywać nowego OC, a jedynie zgłosić się do obecnego ubezpieczyciela i zaktualizować informacje o właścicielu pojazdu?

Zgadza się, z tym, że masz prawo wyboru - albo zostajesz u tego ubezpieczyciela i się tylko do niego zgłaszasz celem zmiany w umowie ubezpieczenia danych samochodu i twoich, oraz ewentualnie dopłaty, jak są różnice w składkach, ale to się rzadko zdarza lub możesz wypowiedzieć ta umowę i zawrzeć z innym ubezpieczycielem.
Musisz tylko pamiętać o tym, że w tym przypadku umowa ubezpieczenia nie przechodzi automatycznie na następny rok, tylko poprostu wygasa. Musisz więc pamiętać, żeby zawrzeć nową umowę na tyle wcześniej, żeby autko nie było ani jednego dnia bez ubezpieczenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
1

13 Gru 2018, 12:04

Wielkie dzięki za pomoc. Temat można zamknąć.
tuomi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Usa
Prawo jazdy: 03 11 1989
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: bmw
Silnik: 1,9
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak warsztaty w Polsce zamawiają części?
    Mimo, iż rośnie liczba warsztatów z dostępem do szerokopasmowego Internetu oraz tych wyposażających swoich pracowników w urządzenia mobilne, wykorzystanie globalnej sieci do celów biznesowych jest niewielkie. ...