Kupno samochodu przez inną osobę

16 Lis 2022, 08:49

Witam.
Proszę o pomoc w poniższym temacie.
Chcemy z mężem kupić samochód, którego jedynym właścicielem będę ja. Tu pojawia się problem. Samochód jest już znaleziony i zarezerwowany, niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogę być obecna przy kupnie samochodu.
Czy możliwe jest kupno samochodu przez męża (Faktura Vat-marża), a zarejestrowanie go na mnie? Wiem, że istnieje możliwość darowizny, jednak czy można ją podpisać jeszcze przed zarejestrowaniem samochodu przez nas? Czy w pierwszej kolejności po zakupie mąż musi zarejestrować samochód na siebie i dopiero wtedy dokonać darowizny i przerejestrować samochód na mnie?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
martael
Obserwowany
 
Posty: 1

16 Lis 2022, 09:41

Po co tak kombinować? Przecież wystarczy tu pełnomocnictwo dla Męża że zgadzasz się na kupno samochody przez niego w Twoim imieniu.

Tu masz dokument z naszego forum który znalazłem powinien wystarczyć ostatni z formularzy we wskazanym temacie "Pełnomocnictwo w nabyciu samochodu w formacie PDF"
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7246
Zdjęcia: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy poślizg – trudne doświadczenie kierowcy
    Pierwszy poślizg w życiu to dla każdego kierowcy bardzo trudne doświadczenie, a opanowanie takiego poślizgu w warunkach drogowych bez odpowiedniego przeszkolenia jest prawie niemożliwe. Co robić, aby uniknąć sytuacji, gdy ...
    Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego
    Producenci samochodów przewidują, że w ciągu najbliższych lat na rynku pojawią się zaawansowane systemy zautomatyzowanego prowadzenia o znacznie szerszym działaniu niż obecnie. Jednak nowe badania pokazują, że wielu ...