Laguna 1 FL za 5000 - alternatywa?

15 Wrz 2015, 02:29

Witam wszystkich moim pierwszym wpisem na forum.

Chciałbym zasięgnąć porady ekspertów przed zakupem samochodu.

Budżet to 5000 zł, benzyna lub LPG, ważne żeby była klimatyzacja.

Na otomoto za takie pieniądze wybór ogromny, szukałem coś w stylu Focusa 1, Astry G, Golfa IV lub Peugeota 206, za taką cenę mnóstwo ofert, sam jednak rozumiem, że to nie ten budżet, więc jakieś haczyki będą niewątpliwie.
Pojawiła się natomiast okazja u znajomego handlarza (co ważne, sprawdzonego, 2 samochody w rodzinie kupione od niego - zero zastrzeżeń),
kupić Lagunę 1 1,6 z 2001 roku, najwyższa opcja wyposażenia (RXT, jeśli się nie mylę?), 5k, z tym że droższa rejestracja o recykling (sprowadzony i opłacony).


Czy w takim budżecie można znaleźć lepszą alternatywę? Generalnie samochód mi się podoba, jedyne drobne mankamenty to jego długość (celowałem w niedużego hatchbacka) i bezpieczeństwo (2* NCAP), ale też wiem, że w 14-letnich samochodach nie ma co zbyt kręcić nosem.

Generalnie jestem prawie zdecydowany, no ale przed zakupem, wolę zasięgnąć tu języka. Jeśli ktoś miałby ciekawe oferty, to głównie poprosiłbym ze świętokrzyskiego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
m4rQeez
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2008
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1,4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

15 Wrz 2015, 05:20

Focus,Astra G i Golv IV nie ten budżet.
Mówisz że Laguna trochę za długa to może Peugeot 306 lub Renault Megane?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2015, 05:39

306-tka też fajny wariant (jeździłem taką przez rok), no ale zapomniałem napisać, że raczej 5 drzwiowy interesuje. 2 gi Megane raczej odpada, Laguna jest 100 zł droższa, a 3 lata młodsza i dużo bogatsza. Generalnie chyba jednak się skłaniam ku niej, 5K za 14 letnią wersję Concorde to chyba dobra cena? Strasznie ciężko się zorientować, kiedy na aukcjach znajduje się i za pół tej ceny podobne.
m4rQeez
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2008
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1,4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

15 Wrz 2015, 06:18

A masz jakiś link do Laguny?

zerknij jeszcze na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przebieg na 99% kręcony i trochę podpicowany ale ładnie się prezentuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przebieg też zapewne skręcony,trochę niska cena ale dobrze wygląda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2015, 13:28

Dzięki za kolejne oferty! Rover i Chrysler chyba trochę zbyt egzotyczne dla mnie, trochę bałbym się dostępności części. Mazda mi się podoba, załączam ją do kręgu zainteresowań :)

Linku niestety nie mam, Laguna nie jest wystawiona online.
m4rQeez
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2008
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1,4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback