Laguna I lub alternatywa dla niej - do 5500zł

25 Mar 2014, 20:54

Nie jestem stereotypiarzem ale Taty bym nie kupił. :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Mar 2014, 21:06

Nie Ty jeden :mrgreen: auto przez prawie 2miesiące było wystawione na allegro i mizerne zainteresowanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Mar 2014, 21:56

pamiętam jak byłem w salonie Kii i sprzedawca mówił, że był u nich koleś co chciał kupić Kijanke Sportage ale żona go uprzedziła i kupiła mu w prezencie...Tatę Safari... potem przyszedł i powiedział, że przez to już się nie zdecyduje, bo głupio oddać zaraz prezent ale coś wspominał o gównianym wykonaniu i kawałku kija co trzymał nadkole aby nie tłukło :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Mar 2014, 22:08

Dobra Tata nie jest zła :mrgreen: Jechałem 2 razy tatą safari, w tym raz jako kierowca.
Samochod z 2009r kupiony za 16tys zl :mrgreen: Z zewnątrz naprawdę wygląda ładnie i nie badziewnie. Środek już troche jak ja to nazwałem ,,matizowy", mam na myśli plastiki mizernej jakości. Tapicerka nie wytrzyma kosmicznych przebiegów... W terenie środek trochę skrzypi, przy większych prędkościach nie jest najciszej ale w normie. Dieselek 2.2 nie najgorzej radził sobie z dosyć ciężkim nadwoziem.
Ale podsumowując za 16tys. nie kupi się 5 letniego suwa 4x4 wiec mizernej jakości wykończenie można wybaczyć.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

25 Mar 2014, 23:33

Laguna kupiona :). Wydaje się naprawdę świetna, silnik pracuje bardzo ładnie. Byłem też na stacji diagnostycznej go sprawdzić, jedyne z czym trzeba podjechać do mechanika to ewentualnie nieszczelny przewód do płynu hamulcowego przy jednym kole, ale mechanik nie był pewien, czy to nie jakiś smar. Amortyzatory w bardzo dobrym stanie.
Środek bardzo zadbany, jednak jasny, kiedyś tam można oddać do prania.
Faktycznie na lakierze żadnej rdzy, aż dziwne. Nadkola, progi od dołu, nic nie bierze. Parę drobnych rysek ma, ale jak na ten rocznik to nic.
Ewentualnie przednie lampy do jakiegoś wyczyszczenia, bo są takie zamatowiałe. Wie ktoś, czy gdzieś coś takiego można zrobić?
Także jest dobrze, mam nadzieję, że posłuży :).
Dzięki wszystkim za pomoc i zainteresowanie tym tematem ;).
iks11
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 01:35

Zmatowiałe lampy dobrze się czyści starym sposobem a mianowicie szmatka i pasta do zębów.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

26 Mar 2014, 06:32

No to ok. I co do pasty do zębów...Potwierdzam!!! Tapicerkę teraz można wyprać za miesiąc jak się zrobi ciepło. Ja tam czyszczę samemu ale nie używam absolutnie żadnych pinek do tapicerek samochodowych,bo często zostawiają plamy. Spryskanie powierzchni nie równomierne i nie na ten sam okres minut a nawet kilkunastu sekund,powoduje że na niektórych miejscach więcej pianki i dłużej naniesionej ,odbarwia inaczej niż na miejscach które czyścimy szybciej po spryskaniu. Stąd plamy.
Ja tam kupuję Wezyr do dywanów i obić tapicerskich.Wieczorem rozrabiam z ciepłą wodą i nanoszę na obicia w aucie tak aby dostały trochę wilgoci. Przez noc trochę się brud rozpuści. Na drugi dzień rano rozrabiam znów Wezyra i bardziej pianą niż wodą ,czyszczę gąbką i szmatką. Zostawiam później otwarte auto na zamkniętej posesji na słońcu i wieczorem mam czyściutką i suchą tapicerkę. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2014, 06:58

Szerokości. Wrzuc zdjęcia :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Mar 2014, 07:15

Która to Laguna?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Mar 2014, 09:38

Ta -> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Zrobię potem jakieś foty ;).

A jak czyścicie pastą do zębów? Po prostu wcieracie szmatką?
iks11
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 10:16

Wygląda na zadbaną sztukę :ok:
Faktycznie ubezpieczenie ma nowe na rok? Jak tak to bajecznie trafiłeś :wink:

Jak rozrząd robiony 60 tys temu to wymieniaj od razu.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 10:49

Przegląd ma faktycznie świeżutki na rok, a OC jest na pół roku, zapłacona teraz po prostu jedna rata. To i tak dobrze :).
Rozrząd robiony dokładnie 45 tysięcy temu. To już do wymiany? Bo wyczytałem, że producent zaleca co 120, a w praktyce powinno się co 80-90 tysięcy.
Ile kosztuje rozrząd dla tej sztuki?
Jak na razie jestem bardzo zadowolony, jedynie teraz na początek sezonu muszę zrobić cały serwis klimy, jakieś sprawdzenie szczelności, odgrzybianie i nabicie.
Dodam, że poszła za 6400.
iks11
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 11:00

Dobra, do galerii na forum na razie nie wrzucam, bo jest brudna (jeszcze nie zaliczyła myjni ani odkurzacza :D), ale wrzucam kilka fotek tutaj. Z zewnątrz wygląda jak na aukcji. Na jednej fotce widać odstający pasek przy uszczelce, ktoś wie co z tym zrobić? To jej jedyny mankament zewnętrzny. Nie widać tego praktycznie, na fotce specjalnie odgiąłem jeszcze bardziej. Wygląda, jakby wyskoczyła z tych zawiasików.
No i widać lampy, które chciałbym podczyścić :P.
Link -> [link wygasł]
iks11
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 11:32

Rozrząd oryginalny ponoć wymienia się wg producenta co 120 tys. Ale jak się kupuje zamienniki to co 60 tys. Zresztą jest taka zasada. Po kupnie zawsze się od razu wymienia rozrząd. Każdy może kit wcisnąć, że nie dawno wymieniany.

Tylko widzisz, ja bardzo nie lubię oszustów. Dlatego samochód zawsze trzepie maksymalnie. Dlatego nawet wyposażenie sprawdzam, bo na większości aukcji pisze full wersja co zazwyczaj mija się z prawdą.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2014, 11:51

Uwierz mi, że ja też wszystko sprawdziłem. Jeżeli chodzi o wyposażenie wszystko jest, ja było napisane. Niemiec mi gada, jak nie zapnę pasów :D. Apropos ponoć można wgrać polskie komunikaty.

Ludzie, od których ją wziąłem nie wyglądali, jakby chcieli mnie jakkolwiek oszukać. Akumulator jest nowiutki Boscha, widać zresztą, że jest nówka. Nic przy samochodzie nie było majstrowane, nie ma żadnych poprawek na lakierze. Na silniku jest karteczka, kiedy wymieniany był olej i na jaki, i że za 5 tysięcy trzeba go wymienić. Mówił, że w tych silnikach bolączką jest jedynie pompa paliwa, którą zrobili jakiś rok po sprowadzeniu go, kosztowała wtedy coś ponad 2 kafle. Mechanik mu wtedy powiedział, że w tymi pompami co 130-140 tysięcy trzeba się liczyć.
Z klimą też nie ściemniał, powiedział że jest sprawna (pompka się załącza), ale rzadko używał więc trzeba by nabić.
Z ceny bardziej zejść nie chcieli, mówił, że wie co sprzedaje i jak teraz go nie sprzeda to nic się nie stanie. Nie widzę powodu, dla którego mieliby kłamać o rozrządzie. Tak to powiedziałby mi tak jak ostatnio handlarz na giełdzie, że on sam wymieniał rozrząd 7 tysięcy temu, a zaraz się zamotał i powiedział, że auto dostał tydzień temu w rozliczeniu.
iks11
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000