Laguna III w trasie pali ponad 10 l na setkę.Co jest nie tak

20 Sie 2013, 10:03

W trasie laguna III gazu spala na 100 km 10 litrów z hakiem. Cos jest nie tak. Auto pali wiecej niż powinno przy tej pojemnoscji .Co najmniej 1 litr .A wiec auto pali gazu 1,3 raza wiecej niż benzyny.Instalacja sekwencyjna powinna palić gazu 1,1 - 1,15 raza wiecej niż benzyny,a nie aż 1,3 .Co jest nie tak w tej instalacji ? Od czego to może być ?
Czy to wina nie prawidłowo podlaczonej instalacji czy może w instacji cos jest uszkodzone ?Jeśli to drugie to co może być uszkodzone ?
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Sie 2013, 10:44

Może to być wina czujnika temp. płynu chodzącego, który podaje do sterownika silnika zaniżone wartości i silnik cześciowo pracuje na ssaniu. Może to też być niedogrzny silnik - sprawdz temp. płynu chłodzącego na całkowicie rozgrzanym silniku. Jeżeli miałoby to być związane z instalacją gazową, to sprawa może być w źle ułożonym reduktorze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16594
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  9 najoszczędniejszych samochodów hybrydowych według What Car
  Zużycie paliwa należy do najistotniejszych czynników, decydujących o wyborze samochodu. Chcemy jeździć dynamicznymi autami, ale nie mamy ochoty słono za to płacić przy dystrybutorze. Jedną z najlepszych metod oszczędzania ...
  Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
  Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...

 •  
  • Warto przeczytać