Lampy ksenonowe Opel Astra G

12 Lut 2020, 19:39

Witam.
Posiadam auto Opel astra G rocznik 2000 z silnikiem 1.4
Pisząc na tym forum chciałbym się dowiedziec o lampach ksenonowych i żarówkach do nich. Auto posiada oryginalne lampy i jestem w fazie modenrnizacji auta i chciałbym rowniez wymienic w nim reflektory na ksenonowe i marzy mi sie niebieskie światło o mocy 6000 kelwinow czy jest to możliwe montujac takie reflektory z takimi żarówkami według prawa czy jest to zakazane. Oczywiscie uwzględniam wszelka homologacje lamp ale czy światło o takiej niebieskiej barwie również mogę zamontowac?
Z gory dziękuję za komentarze.
Jacob25
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lut 2020, 20:17

Jacob25 napisał(a):marzy mi sie niebieskie światło o mocy 6000 kelwinow czy jest to możliwe montujac takie reflektory z takimi żarówkami według prawa czy jest to zakazane
Taka temperatura jeszcze daje światło białe na wyjściu bliżej 8000K będzie niebieskie. Typowe żarówki samochodowe to ok. 3500K. Światło zimne białe to temperatura minimum 4300K, światło wpadające w odcienie "zimnej stali" to ok. 5000K, natomiast błękitne to 8000K.
Tu masz temperaturę barwy w odniesieniu do kelwinów.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Spokojnie możesz założyć takie palniki ksenonowe.

Jacob25 napisał(a):chciałbym rowniez wymienic w nim reflektory na ksenonowe
Tu musisz kupić cały komplet z przetwornicami.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Lut 2020, 20:25

Czyli aby uzyskać niebieską barwe świateł najlepiej zamontowac zarowki o mocy 8000 kelwinow i wyżej?
Dziękuję pieknie za odpowiedz
Jacob25
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Studyjne wersje nowego Golfa BlueMotion i Golfa GTI
    Podczas rozpoczynającego się dzisiaj Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w centrum uwagi na stoisku Volkswagena znajduje się nowy Golf. Zbliżone do wersji seryjnych modele studyjne Golfa BlueMotion i sportowego ...