Lampy xenonowe a brak spryskiwaczy

Lampy xenonowe a brak spryskiwaczy

05 Gru 2019, 01:54

Witam, pod koniec miesiąca mam przeglad, golfa 3 posiadam od niecałego roku i odkryłam ostatnio że mam zamontowane lampy xenonowe a w zderzaku nawet nie mam otworów na spryskiwacze. W poprzednim przeglądzie u starego właściciela lampy były zakwalifikowane jako te mało istotne usterki ale teraz nie jestem pewna czy u mnie na stacji kontroli pojazdów mnie z tym przepuszczą. Nie ma może jakiejś atrapy spryskiwaczy czy czegoś (czytałam że tego nie sprawdzają patrzą tylko czy jest), nie planowałam dodatkowych wydatków a auto wiem że przegląd przejdzie tylko te spryskiwacze mnie martwią i nie przygotowałam dodatkowych pieniędzy na montaż tego, wszystko władowałam wcześniej w naprawy. Mam wtyki na jednej stacji kontroli ale moje auto ma obniżone podwozie i tuning silnika i czytałam że w tym wypadku trzeba się udać do okręgowej stacji kontroli więc po znajomości chyba też tego nie załatwię.
Missiit
Obserwowany

Zdjęcia: 2

Re: Lampy xenonowe a brak spryskiwaczy

05 Gru 2019, 08:58

Xenon nie zawsze posiada spryskiwacze ale bardziej martwił bym się tym że w golfie 3 nigdy fabrycznie nie było xenonu więc wyjąć te ustrojstwo z Chin i założyć zwykle żarówki
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

05 Gru 2019, 11:08

Missiit napisał(a):odkryłam ostatnio że mam zamontowane lampy xenonowe

Tak jak pisze kmolega - w Golfie III nie było reflektorów ksenonowych.
A nie masz czasem reflektorów halogenowych, a włożone są tylko chińskie żarówki ksenonowe tzw HID-y? Bo skąd ktoś wziąłby reflektory ksenonowe do tego auta? Wyjmij żarówkę/palnik i sprawdź jaki ma cokół.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Gru 2019, 12:48

To są te pierwsze lampy ze screena, poprzedni właściciel zostawił mi zapasowe żarówki, potem pójdę sprawdzić jakie one są
Missiit
Obserwowany

Zdjęcia: 2

05 Gru 2019, 20:21

W tych lampach masz żarówki H1 i H3 w oryginale. Więc pewnie masz założony taki zestaw Xenon HID jak wspomnieli wyżej koledzy coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/zestaw-hid-h1 ... 6919662293 co jest nielegalne i z tym na pewno nie przejdzie przeglądu.
Zajrzyj tam i jak jest coś takiego to trzeba zdemontować i założyć dobre żarówki będzie na pewno lepiej świeciło. Takie zestawy zdają złudne wrażenie że więcej widać a w rzeczywistości widzisz mniej.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

06 Gru 2019, 10:37

Masz HID-y. Chińskie badziewie które udaje ksenony. Przy spotkaniu z policją zatrzymają ci DR, a badań na SKP nie przejdziesz. Chyba, że diagnosta " nie zauważy ". Tak naprawdę oślepiają tych jadących z naprzeciwka, mają zbyt rozproszony strumień światła i słabo świecą. Nie wiem czy jechałaś już po ciemku i jak było mokro, albo padał deszcz. Za wiele nie widać niestety. Świecą może fajnie jak jest fajna, sucha noc.
Wyjmij te żarówki z reflektorów i zrób fotkę. Upewnimy się. W twoim aucie powinny być w tych reflektorach żarówki H1.
Są oprócz standardowych reflektorów jeszcze soczewkowe. Nawet takie z diodami LED jako postojówki i dzienne. Ale żarówki powinny być H1 lub H7. Ksenonów niestety nie znalazłem do tego auta.
Wyjmij żarówkę, zrób fotkę i pokaż. Powiemy ci co masz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig!
    Już wkrótce na ekranach polskich kin zobaczymy film Le Mans ‘66, opowiadający o rywalizacji Forda i Ferrari w jednym z najtrudniejszych i najsłynniejszych wyścigów na świecie. Ale to nie pierwsza produkcja ...
    Peugeot RIFTER 4x4 concept - podróże po bezkresnych przestrzeniach Peugeot RIFTER 4x4 concept - podróże po bezkresnych przestrzeniach
    PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT to samochód zaprojektowany z myślą o podróżach po bezkresnych przestrzeniach. Wyróżnia się przykuwającą wzrok, wyrazistą stylistyką. Wyposażony w napęd na cztery koła, specjalne ...

•