Lancer mr, subaru impreza czy może mazda rx-8 ???

08 Sie 2020, 10:59

Dzień dobry za 3 lata będę miał prawo jazdy ale teraz zastanawiam się już jaki samochód kupić jako pierwszy taki "na poważnie". Mój budżet to około 25-30k a moje propozycje to:
-Mitsubishi lancer MR (2.0 240km, stały napęd awd i automatyczna skrzynia biegów wyposażona w manetki przy kierownicy)
-Mazda RX-8 192/231 bez znaczenia (budżet rx8 to około 15-20k na obecny moment a ceny spadają, ale do ceny auta liczę ceny remontu silnika wankla, który imo jest bardzo klimatyczny i warty zachodu. Nie mam na myśli żadnych swapów na inne jednostki.
-Subaru impreza GH ~ lanos wrx (mówię tu o wersji 2.5 benzyna 300km)

Od razu zaznaczam ze to są propozycje na drugie auto bo jako pierwsze wybrałem miatke mx5 NB stąd moja miłość do japońskiej motoryzacji a szczególnie do mazd z tamtych lat :D

Zestawienie ma na celu pomóc mi w wyborze jednego z tych 3 rewelacyjnych aut bo mimo że rozeznałem w miarę temat każdego nie umiem się zdecydować.
fsjnyziomek
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Sie 2020, 13:20

Mazda będzie droga w utrzymaniu nawet jak się nie będzie psuła to silnik Wankla spala bardzo dużo paliwa i jest bardzo nieekonomiczny. Pomijając fakt że sam silnik nie należy do trwałych i mało kto potrafi zrobić jego remont.

Ceny samochodów za trzy lata diametralnie zmienią się i przypuszczam że to co teraz wybierzesz nie będzie miało znaczenia w przyszłości.

Ja bym poszedł z tych trzech w Subaru ale ogólnie chcesz kupić bardzo mocne auto jak na swój pierwszy samochód. Ja bym proponował kupić normalne auto pojeździć rok czasu nabierając wprawy i dopiero wtedy zdecydować o mocniejszym samochodzie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Sie 2020, 13:55

jako pierwsze celuje w miate nb 1.6 (110km) łatwo się prowadzi a mała moc i napęd na tylną oś uczy pokory. Tamto zestawienie dotyczy drugiego auta takiego już "na poważnie".
fsjnyziomek
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Sie 2020, 14:18

Na poważnie to zrób prawko bo teraz tylko marzysz za rok już Ci się pozamienia w głowie a co mówić za 3.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Sie 2020, 14:55

O ile zakład, że na pierwsze auto wylądujesz w gracie typu Punto, Polo czy inny Golf za 3k? :mrgreen:

Tak jak napisał Kao wyłącz tego NFSa, zrób prawko, a dopiero później zastanawiaj się nad zakupem auta.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Saab 96 V4 Rally
    Saab 96 V4 Rally z początku lat siedemdziesiątych, jest oryginalnym pojazdem rajdowym zakupionym przypuszczalnie przez prywatny zespół rajdowy lub prywatnego kierowcę rajdowego. Samochód ten posiadał czarne ...
    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...