Land Rover Discovery II - Jak przygotować do wyprawy?

09 Lut 2016, 14:34

Witam.

Całkiem niedawno udało mi się kupić Discovery II z końca produkcji, chciałbym je przygotować do wyprawy pytanie tylko jak? Auto zostało przejrzane przez mechanika wszystkie elementy eksploatacyjne zostały wymienione na dobre zamienniki albo oryginały. Nie chciał bym nagle gdzieś w górach ocknąć się, że coś przeoczyłem. Wyprawę planujemy do Albanii dla tego też wolał bym mieć auto w 100% doposażone a jestem laikiem w tym temacie. Prosił bym o jakieś podpowiedzi w kwestii zawieszenia, wyciągarek doposażenia.

Z góry dziękuje.
Olech
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Freelander Td4
Silnik: 2,0 Td4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Lut 2016, 09:58

Olech
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Freelander Td4
Silnik: 2,0 Td4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Lut 2016, 12:49

Pytanie - co to za wyprawa? Planujesz jakiś wypad na bezdroża, czy normalną wycieczke po asfalcie? Dlaczego chcesz to wszytko wymieniac ( drążki kierownicze, sprężyny, mocowania sprężyn itd )? Wyciągarka jest dość dobrej firmy. Chwali się ją. Co do osłon, to nie wiem jak w realu, ale na zdjęciach wyglądają jakby były z cieniutkiej blaszki. Osłony muszą być z grubszej blachy, żeby spełniały swoje zadanie - żeby ta osłona nie wgieła się przy uderzeniu o np. kamień i nie uszkodziła tego, co ma ochraniać. Nie wiem, o co chodzi z tym metalowym zderzakiem pod wyciągarkę. Ja na zdjęciu widze tylko rurową osłonę zderzaka. Ale płyty pod wyciągarkę ani zderzaka metalowego nie widzę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lut 2016, 15:29

Wyprawa ma się odbyć po górach w Albanii, jechać będę przez Serbię i Czarnogórę. Wiadomo będzie sporo asfaltu ale w samej Albanii będziemy się starać jeździć po bezdrożach. Chce to wszystko wymienić bo nie ukrywam miałem uszykowane trzy kupki, jedną na auto drugą na naprawę a trzecią na doposażenie. Zderzak i osłony widziałem wydawały się być porządne chodź tak jak mówisz nie były z grubej blachy. Jedziemy na dwa auta nie jesteśmy mechanikami z tego co dowiedziałem się u chłopaków w sklepie dobrze jest wymienić te drążki bo fabryczne łatwo wygiąć a nie chciał bym w górach mieć kłopotów z układem kierowniczym ani żadnym innym. Znalazłem jeszcze Polskiego producenta akcesoriów ceny ma bardziej przystępne i ponoć wykonane są z grubszej blachy. Jak dostane od niego więcej informacji może łatwiej będzie skonfrontować co bardzie się opłaca kupić i gdzie.
Olech
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Freelander Td4
Silnik: 2,0 Td4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Mar 2016, 08:54

No lista takich rzeczy, które trzeba zabrac jest spora, ale pamiętaj przede wszytskim o wyciągarce, mi sie bardzo przydała podczas wyprawy, różne rodzaje wyciągarek na pewno znajdziesz na [reklama] na pewno dobrym krokiem była wymiana tych elementów ekspoloatacyjnych
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 03 Mar 2016, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Lucjano5000
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: BMW

03 Mar 2016, 20:50

A więc jak się wybierasz na taką wyprawę, to niestety - osłony to podstawa. I nie moga być takie, że po uderzeniu młotkiem się wegnie. Nie ukrywam - koszty będą wysokie. Ale warto zainwestować. Zderzaki metalowe i napewno wyciągarka. Pod wyciągarkę musi być oczywiście płyta, ale to zapewne juz wiesz. Co do drążków kierowniczych - nie słyszałem, aby fabryczne były bardziej podatne na wygięcia niż inne, ale też się tym nie interesowałem przy tym aucie. Jednak tak czy inaczej można kupić osłony na drażki. Nie wiem, czy są dostępne dla twojego auta, ale zawsze można coś zrobić samemu, jak się możliwości. O innych osłonach też warto pomyśleć, czy samemu nie zrobić.
Nie jest dobrze na taką wyprawę wybierać się w dwa samochody i to jeszcze bez mechanika i bez wiedzy na temat mechaniki. JA jak jeździłem na takie dalekie wyprawy, to zwsze było nas kilka aut i dwóch mechaników mieliśmy. Z tym, że ci mechanicy, to też "wyprawowi" byli.
No nie powiem - napewno z tej wyprawy będziecie zadowoleni i będziecie mieć co wspominać - gwarantuję. Ale musisz pamiętać o wyposażeniu, które nie będzie małe. Mam nadzieję, że już zapoznałeś się z tym i wiesz, co ci będzie potrzebne ze sobą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012 - Olsztyn / relacja
    17 czerwca na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbyła się impreza XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012. Dla gości którzy jak co roku licznie odwiedzali tegoroczny Piknik przygotowano wiele atrakcji i konkursów można było ...

15 Mar 2016, 16:22

Długo tu nie zaglądałem ale urwanie głowy z tym samochodem. Generalnie udało znaleźć się super warsztat niedaleko Poznania który zajmuje się przygotowywaniem terenowych do wypraw. Warsztat ten zajmuje się tylko Land Roverami więc wiedzę i doświadczenie mają ogromne. Powiedziałem chłopakom jaką trasą chcemy jechać i jakiem mamy założenia po paru dniach dostałem kosztorys z listą części które są konieczne i z dodatkową listą którą można dozbrajać. Widziałem auta zrobione przez nich i na prawdę fajnie to robią. Jak będę miał już gotowy samochód podrzucę tu kilka fotek ;) Co do tematu braku mechanika w drużynie jest to zawsze ryzyko natomiast pomysłem wyprawy zainspirowali nas znajomi którzy sami pojechali w tamte tereny też bez wiedzy mechanicznej. Miejmy nadziej, że auto będzie tak przygotowane, że nie trzeba będzie szukać warsztatu. Jeżeli jednak coś się wydarzy po prostu dopiszemy to do listy naszych przygód z wyjazdu.
Olech
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Freelander Td4
Silnik: 2,0 Td4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Mar 2016, 18:16

Ja możesz, to wrzuć tutaj listę, co ci zaproponowali i w jakich cenach. Zapewne się to komuś przyda. Nie podawaj tylko czasem adresu czy danych tego warsztatu, żeby nie było reklamy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2016, 12:08

Okej mam całą listę ale z ich systemu z całymi danymi postaram się to w wolnej chwili przepisać i wrzucę na forum.
Olech
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Freelander Td4
Silnik: 2,0 Td4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Mar 2016, 09:17

Będziemy wdzięczni. No i później, jak już odbierzesz auto, to mam nadzieję, że zapodasz jakieś fotki? No i obowiązkowo musisz do naszej galerii wrzucić fotki z wyprawy :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000