Landrover Freelander '00-problem z napedem

30 Sie 2008, 20:59

Witam Wszystkich na forum!!! Wiedza na temat aut 4x4 jest bardzo mala wiec mam nadzieje ze profesjonalisci w tej dziedzinie pomoga mi. Kupilem kilka dni temu Freelandera z 2000 roku 2,0 td i juz zaczyna naped szwankowac, tzn. z przodu auta (lewa strona) dochodza odglosy "tarcia", nie wiem jak to dokladnie wam opisac ale jakby "metal tarl o metal" (moze lozysko konczy sie-czy brak oleju?) dzieje sie to podczas przyspieszania lub hamowania silnikiem, postuj i "luz" OK.
Jesli potraficie mi powiedziec co sie dzieje to bede wdzieczny, moze ktos juz to "przerabial" i wie co jak i za ile :(
Z gory dziekuje i pozdrawiam Wszystkich!!!
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

31 Sie 2008, 01:42

witam z twojego opisu wydaje mi sie ze masz kłopoty z reduktorem a to dosc duzy wydatek zedu 3-4 tysiące. ale najpierw spuśc olej z reduktora i sprawdz czy jest w oleju dużo opiłków
pozdrawiam
artbier4
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: głogów

31 Sie 2008, 10:03

artbier4 napisał(a):witam z twojego opisu wydaje mi sie ze masz kłopoty z reduktorem a to dosc duzy wydatek zedu 3-4 tysiące. ale najpierw spuśc olej z reduktora i sprawdz czy jest w oleju dużo opiłków
pozdrawiam


OK, dzieki! w poniedziałek sprawdze i napisze, mam jeszcze pytanie: jezeli ten reduktor bedzie uszkodzony to czy sa jakieś zestawy naprawcze, czy można to naprawić we własnym zakresie, czy tylko warsztat, czy wymiana na drugi?
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

31 Sie 2008, 22:26

jak juz sa takie objawy to raczej niema szans na naprawe
z tego co sie orietuje to niema zestawów do naprawy same łozyska mozna dostac koszt łozysk jest ok 800 zł ale z tego co wiem najczesciej padają zeby na trybach
pozdrawiam :)
artbier4
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: głogów

01 Wrz 2008, 20:32

artbier4 napisał(a):witam z twojego opisu wydaje mi sie ze masz kłopoty z reduktorem a to dosc duzy wydatek zedu 3-4 tysiące. ale najpierw spuśc olej z reduktora i sprawdz czy jest w oleju dużo opiłków
pozdrawiam


sprawdzalem dzisiaj ten olej i jest OK, ale mam jeszcze kilka pytan:
-czy przez korek kontrolny w reduktorze powinien "lać" sie olej tzn. takim strumieniem jak ze spustowego? bo odkrecilem dzisiaj zeby sprawdzic stan i ku mojemu zaskoczeniu polalo sie grubo.
-rozmawialem z gosciem ktory mial Landka i mial duzo z nim problemow, m.in. z reduktorem, stwierdzil ze te objawy roznia sie od tych z jego auta, sugerowal zeby zaczac od skrzyni biegow (łozysko na walku sprzeglowym)
-czy reduktor jest polaczony ze skrzynia biegow? chodzi mi o to czy sa w nich wspolne kanaly olejowe czy olej lany jest osobno do skrzyni i reduktora.
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

01 Wrz 2008, 23:08

Witam
olej z korka kontrolnego powinien spływac lekkim strumieniem trzeba było go odkrecic zeby nadmiar spłynoł
tu twój znajomy ma racje moze byc to tez łozyski na wałku sprzegłowym
a co do reduktora i skrzyni to nie sa połączone ze sobą zadnymi kanałami są to osobne jednostki pozdrawiam
artbier4
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: głogów

30 Wrz 2008, 19:23

:mrgreen: SUKCES!!! Dwa tygodnie temu zakończyłem prace przy swoim felku :lol: Zajęło to trochę czasu, znalezienie części i jak póżniej się okazało "słynny" olej do skrzyni Texaco MTF-94. Okazało się że było uszkodzone łożysko w skrzyni biegów-na szczęście że nie reduktor, bo już kurczowo trzymałem za portfel :D
Dziękuję wszystkim za porady i sugestie :!:
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

30 Wrz 2008, 19:31

do skrzyni mozesz tez lat olej polsyntetyczny do przekladni 75W 90 ten olej co wymieniles przez land rovera nie jest juz polecany pozdrawiam
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

30 Wrz 2008, 19:38

wlałem MTF-94 ponieważ czytałem o tym żeby nie lać innego oleju tylko ten, na forum było tego dużo co się dzieje jak skrzynia zostanie zalana "czymś innym".
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

30 Wrz 2008, 19:40

land rover odchodzi juz od tego oleju (MTF 94) i go niepoleca pozdrawiam
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

30 Wrz 2008, 19:49

To dziwne, skoro do tej pory polecali tylko i wyłącznie TEXACO MTF-94, a teraz olej "be" :wink: Tymbardziej że poświęciłem dużo czasu by uzyskać wyczerpujacych informacji na temat: "jaki olej do skrzyni", rówenież firmy sprzedające części do Land Rover-a potwierdzili tą informację.
Pozdrawiam!
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

01 Paź 2008, 13:52

dokladnie chodzi czestosc wymiany tego oleju w skrzyni biegow ten twoj co 10 tys km a ten co ja podalem co 20 tys km mozesz jezdzic i na tym i na tym innym pozdrawiam i milego uzytkowania land rovera
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

01 Paź 2008, 18:33

szkoda że nie znalazłem tych informacji wcześniej bo właśnie po długich poszukiwaniach kupiłem mtf 94,chociaż gdzieś spotkałem się z tym że można lać olej 10w40
macpaw napisz jeśli możesz jakie płyny są najlepsze do freelandera z silnikiem td4 i ile ich idzie bo chciałbym wszystkie powymieniać
kitaro
Nowicjusz
 
Posty: 17

01 Paź 2008, 21:23

mam jeszcze pytanie odnośnie tych oleji, MTF-94 jest olejem mineralnym, a Castrol pólsyntetycznym. Jesli od początku zalany jest półsyntetycznym to OK! a jeśli z mineralnego MTF przechodzimy na półsyntetyk to czy przypadkiem nie będzie to miało negatywnego wpływu na skrzynię biegów :?:
fasola71
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: zachodniopomorskie

01 Paź 2008, 21:47

jesli wymienisz na polsyntetyczny nic sie nie stanie w skrzyni biedow co do plynow to do silnika olej tez polsyntetyczny 10W40 my lejemy shela 6.5 litra- skrzynia , skrzynia posrednia i tylny dyferencjal ten sam olej ktory wymienilem a ilosci to1.6 do 20.o zalezy jaki masz typ skrzyni skrzynia posrednia 1.0 litr tylni dyferencjal 0.8 ltra system chlodzenia 7.25 ltra wspomaganie olej dextron II ilosc ok 1.3 litra caly system ale ten tylko uzupelniasz
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663