Lanos 1,5 8V

29 Kwi 2010, 20:53

Witam wszystkich mam lanosa 1,5 8 v , miałem awarie wypalił się zawór w głowicy, więc głowica została naprawiona. Zostały wymienione tez pierścienie po złożeni silnika i go rozgrzaniu na wolnych obrotach zapala się kontrolka . zauważyłem ze na wałku rozrządu na 4 tłoku brak smarowania inne są smarowane normalnie. Cy może ktoś mi powiedzieć czy to wina panewki czy jakiś kanał się zapchał
Ostatnio edytowany przez dareczek, 02 Maj 2010, 13:14, edytowano w sumie 1 raz
dareczek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: płock
  • 29 Kwi 2010, 21:37

    dareczek napisał(a): czy to wina panewki

    Z twojego opisu wynika ze raczej nic przy wale korbowym nie robiłes.. :?: :?:
    dareczek napisał(a):czy jakiś kanał się zapchał

    Predzej bym postawił na taką ewentualność lub cos niewłasciwie zmontowane.Chyba
    przed naprawą nie miales problemów z ciśnieniem oleju.. :?: :?:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6171
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    30 Kwi 2010, 11:41

    Wcześniej smarowanie było ok rozebrałem jeszcze raz silnik stałe panewki są nie ruszone ale na korbowych jest wyczuwalny luz niby wał nie ma rys panewki wydaje mi sie ze nie są aż na taki luz zniszczone i zastanawia mnie jedno wszystkie panewki mają takie same oznaczenia i w kfm s2 9k 06 a jeden komplet ma oznaczenie które na koncu ma 04 czy to jest numer rozmiaru czy np stop metalu czy cos podobnego
    dareczek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: płock
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Nowy silnik LPG w nowym Renault Clio i nowym Capturze
      Nowa jednostka ma zdecydowanie lepsze osiągi, a jednocześnie znacznie niższe zużycie paliwa i emisję CO2. Jest zasilana benzyną oraz gazem LPG i wykorzystuje sprawdzone rozwiązania fabryczne, jest łatwa w obsłudze, przystępna ...
      Światowy Zlot Citroenów 2CV
      Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...