Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium

Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium

05 Gru 2018, 14:34

Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa od standardowej odmiany, co pozwoliło na dodanie trzeciego rzędu siedzeń bez uszczerbku na komforcie pasażerów.

Każda wersja wyposażeniowa tego modelu napędzana jest hybrydową jednostką składającą się z 3,5 litrowego silnika V6 i dwóch silników elektrycznych - całość generuje łącznie 313 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą automatycznej, bezstopniowej przekładni E-CVT, a samochód wyposażony jest w inteligentny napęd na obie osie E-Four.
Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Ceny tego modelu zaczynają się od promocyjnej kwoty 315 900 zł - to o 53 tys. mniej od ceny standardowej. W tej kwocie staje się posiadaczem odmiany Elegance, która bez żadnej dopłaty oferuje trzeci rząd siedzeń.

Lexus RX L na każdym poziomie wyposażenia - począwszy od najniższego - oferuje 3-strefową, automatyczną klimatyzację z generatorem cząstek nanoE oraz panel sterowania klimatyzacji dla pasażerów trzeciego rzędu siedzeń. Dodatkowo warto wspomnieć, że dopłaty nie wymaga system elektrycznego składania oparć trzeciego rzędu.

Samochód został też wyposażony w aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, nawigację Lexus Navigation z ekranem centralnym o przekątnej 8 cali oraz 12-głośnikowy system audio Pioneer z sub-wooferem, a także system łączności Bluetooth.
Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Na liście systemów wspomagających bezpieczeństwo znajduje się pakiet Lexus Safety System +, który obejmuje system ochrony przedzderzeniowej, funkcję utrzymywania pasa ruchu z korekcją toru jazdy, automatyczne światła drogowe i układ rozpoznawania znaków drogowych.

żródło: Lexus; complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2892
Zdjęcia: 11121
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...
    Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...

  •