Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium

05 Gru 2018, 14:34

Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa od standardowej odmiany, co pozwoliło na dodanie trzeciego rzędu siedzeń bez uszczerbku na komforcie pasażerów.

Każda wersja wyposażeniowa tego modelu napędzana jest hybrydową jednostką składającą się z 3,5 litrowego silnika V6 i dwóch silników elektrycznych - całość generuje łącznie 313 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą automatycznej, bezstopniowej przekładni E-CVT, a samochód wyposażony jest w inteligentny napęd na obie osie E-Four.
Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Ceny tego modelu zaczynają się od promocyjnej kwoty 315 900 zł - to o 53 tys. mniej od ceny standardowej. W tej kwocie staje się posiadaczem odmiany Elegance, która bez żadnej dopłaty oferuje trzeci rząd siedzeń.

Lexus RX L na każdym poziomie wyposażenia - począwszy od najniższego - oferuje 3-strefową, automatyczną klimatyzację z generatorem cząstek nanoE oraz panel sterowania klimatyzacji dla pasażerów trzeciego rzędu siedzeń. Dodatkowo warto wspomnieć, że dopłaty nie wymaga system elektrycznego składania oparć trzeciego rzędu.

Samochód został też wyposażony w aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, nawigację Lexus Navigation z ekranem centralnym o przekątnej 8 cali oraz 12-głośnikowy system audio Pioneer z sub-wooferem, a także system łączności Bluetooth.
Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Na liście systemów wspomagających bezpieczeństwo znajduje się pakiet Lexus Safety System +, który obejmuje system ochrony przedzderzeniowej, funkcję utrzymywania pasa ruchu z korekcją toru jazdy, automatyczne światła drogowe i układ rozpoznawania znaków drogowych.

żródło: Lexus; complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3466
Zdjęcia: 12551
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja
    Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...
    5 sposobów w jakie motorsport wpływa na motoryzację
    "Sporty motorowe to coś więcej niż rozrywka, to klucz do rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. Tak, jak sportowcy, którzy dają z siebie wszystko podczas Igrzysk, producenci samochodów wykorzystują sporty ...

  •