LPG - ulatnia się gaz oraz skrapla się i leje po silniku

14 Lut 2023, 21:08

Witam serdecznie . Posiadam mercedesa a klasę 140 benzyna gaz . Dzisiaj miałam nieprzyjemna sytuację . Auto zgasło na światłach nie mogłam go odpalić ,akumulator krecil ale bez skutku . Po zepchnięciu auta na pobocze otworzyłam maskę i zobaczyłam że ulatnia się gaz oraz skrapla się i leje po silniku . Po zakręceniu zaworu w butli laweta odstawila mi go pod blok . Teraz takie pytanko czy ktoś miał taką sytuacje ? Czy w takim wypadku możliwa jest jazda na benzynie ?
Elaela
Nowicjusz
 
Posty: 5

14 Lut 2023, 21:33

Da się. Jeżeli przełączysz tylko na benzyne i zakręcony zostanie gaz w butli.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

14 Lut 2023, 21:39

A może Pan wie co może być przyczyną tej usterki ? Wyglądała na bardzo poważna
Elaela
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lut 2023, 08:48

Nie widzimy dokładnie miejsca ale wszystko wskazuje na to że jest jakaś nieszczelność na przewodach od gazu. Sytuacja bardzo niebezpieczna bo gaz jest łatwo palny więc podjedź do gazownik niech rzuci okiem co tam się stało, a do tego czasu nie odkręcaj gazu na zaworze w butli i przełącz zasilanie tylko na benzynę.

Awaria poważna i niebezpieczna ale nie koniecznie musi być droga w naprawie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Lut 2023, 10:44

Dziękuję bardzo za odpowiedz tak też zrobię że podjadę do gazownika nie będę gdybac i sama grzebać przy aucie tym bardziej że gaz się skrapla i ucieka .
Zawór w butli jest zakręcony
Elaela
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lut 2023, 10:48

Elaela napisał(a): tym bardziej że gaz się skrapla i ucieka .
Zawór w butli jest zakręcony
Jak zakręcony zawór to już nic nie ucieka.
Randol
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, uważaj na dzieci!
    Część uczniów jeszcze w tym tygodniu chodzi do szkół, a w piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Dla kierowców oznacza to konieczność zachowania wzmożonej czujności. Co roku najwięcej wypadków ...