Małe auto do 7tyś dla młodej osoby

26 Sie 2016, 11:11

Witam, cześć i czołem! :)
Mam do Was, drodzy "współforumowicze", kilka pytań odnośnie zakupu nowego auta.
Chcę się przesiąść na coś mniejszego.
Po sprzedaży dotychczasowego auta zamierzam przeznaczyć na używane auto około 7tyś zł (jako, że jestem młodą osobą nie potrzebuję jakiegoś super, hiper ale ważne żeby jeździł :) )
Moje kryteria są takie:
- wszechstronny gdyż jestem osobą ponadprzeciętnie wysoką, która potrzebuje dużo miejsca na nogi (żeby nie trzeba było trzymać kierownicy między kolanami) oraz dużo miejsca nad głową (coby się nie schylać)
- w miarę oszczędny. Chodzi mi tu głównie o opłaty związane z ubezpieczeniem, paliwem itp. (Zamierzam kupić auto na gaz. Silnik też nie musi być nie wiadomo jak mocny - nie potrzebuję)
- auto mało awaryjne lub z tanimi częściami. Nie chciałbym przeznaczyć połowy pensji miesięcznie na naprawy ;)

Do tej pory wytypowałem sobie 4 modele, którymi mógłbym jeździć ale jako że nie mam z nimi doświadczenia prosiłbym o uczciwe i konstruktywne opinie na ich temat, oraz możecie zaproponować mi własne typy. :)

Modele nad którymi się zastanawiam:
- Ford Focus Mk I - Mam do niego pewne obawy ponieważ słyszałem, że lubi mocno gnić,a niestety auto będzie stać cały czas na zewnątrz, gdyż mieszkam w bloku i nie mogę pozwolić sobie na garaż.
- Skoda Fabia I
- Skoda Octavia I
- VW Golf III lub IV

Wszystkim zainteresowanym odpowiedzią na ten temat z góry serdecznie dziękuję i na pewno wezmę Wasze odpowiedzi pod uwagę :)

Pozdrawiam,
Sebastian
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sie 2016, 12:09

jak szukasz przestronnego auta to żadna Fabia. Octavia i Golf są ciasne z tyłu, więc za Tobą mało kto się już nie zmieści (wada tej płyty podłogowej).

Może coś z segmenty D jak np. Toyota Awensis I?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sie 2016, 12:23

Dzięki za informację. Wezmę ją pod uwagę ale póki co widzę, że niestety mało osób sprzedaje te samochody (przynajmniej w mojej okolicy i sąsiednich województwach :)
BTW.. za mną na ogół mało kto się mieści. (mam prawie 2m wzrostu :) )
Za mną nie musi być dużo miejsca. Na ogół rzadko kogoś wożę z tyłu.
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sie 2016, 13:18

To może jeszcze Peugeot 406
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Sie 2016, 13:45

to idź w górę a nie w długość. Mówię o pozycji za kierownicą. Moje typy przy tym założeniu oczywiste - citroen xsara picasso i renault scenic. W obu tych autach na pewno miejsce za tobą będzie obszerne. Jednocześnie zastanawia mnie czemu wszyscy którzy szukają nowego samochodu zaczynają od poszukiwania skody i vw. Ani to ładne ani praktyczne ani bezawaryjne. to chyba jakiś syndrom tłumu - wszyscy mają to nie mogą się mylić. Mogą i się mylą tylko nie mają odwagi się o tym przekonać
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

26 Sie 2016, 13:47

A jeżeli nie zależy ci na miejscu z tyłu to peugeot 307, fiat stilo, renault megane, a z mniejszych (zmieścisz się) clio i 206
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy baterie to słaby punkt samochodów elektrycznych?
    Czemu kierowcy boją się samochodów elektrycznych? Głównie z uwagi na baterie. Obawiają się ich trwałości, ograniczonej pojemności i czasu ładowania. Choć problemy te bez wątpienia są realne, z biegiem rozwoju ...

26 Sie 2016, 21:49

SGodzina napisał(a):. za mną na ogół mało kto się mieści. (mam prawie 2m wzrostu
i rozważasz Fabię? :shock: ja mam 1.8m z malutkim haczykiem i było mi niewygodnie
diddy79 ma rację, idź w wysokość. Ja tu widzę np Opla Zafirę.
Jeśli jednak upierał byś się przy "normalnym" aucie to np Opel złOmega będzie całkiem niezłym wyborem :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

27 Sie 2016, 09:35

307 i Stilo w tym budżecie to zakup podwyższonego ryzyka.

A może Daewoo Leganza? Zadbany egzemplarz kupisz za około 5k i jeszcze kasa Ci zostanie na jakieś fajne alu.
[link do oferty na Olx wygasł] - bogate wyposażenie.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sie 2016, 09:59

Poprzeglądałem ogłoszenia, pooglądałem samochody, poczytałem opinie. Co do stilo to szczerze mówiąc nie chcę się naciąć :)
Wszystkie powyższe wydają się być dobre ale jeżeli dorzucimy do tego instalację LPG auto raczej nie mieści się w moim budżecie, a jak już mieści się to zazwyczaj trochę mi to auto podpada (mim, że w ogłoszeniach to niemiec płakał jak sprzedawał, a poprzedni właściciel chciał jeszcze auto odkupić, bo przemyślał sprawę ;) )

Ciekawe wydają się opcje: O.Zafira, P.406, T.Awensis, C.Xara Picasso, R.Clio
Co do reszty nie jestem przekonany, a tym bardziej do Daewoo o którym słyszałem dużo mitów i legend. Chętnie bym Zapytał o awaryjność tych aut i czy dużo trzeba w nie ładować :)
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Sie 2016, 10:02

Clio i 206 to dramat przy takim wzroście. A samo 206 to jeszcze większy dramat.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Sie 2016, 10:18

Ehh no tak najwięcej wiedzą osoby które nigdy nie miały Daewoo.. :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sie 2016, 10:40

Zafirę z biegu odrzuć. Zafira A to nie jest udany samochód. To samochód dla ludzi którzy lubią dłubać i przesiadującym na forach dyskusyjnych "Klubu Zafiry" i szukający pomocy bo znów coś się roz..., woda gdzieś się leje itd. itp. :P . Na B natomiast za mało funduszy. Scenic będzie tutaj zdecydowanie lepszym wyborem.

Powiedz nam jakie przebiegi planujesz robić to doradzimy coś z silnikiem ;)
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

30 Sie 2016, 10:43

Skąd takie opinie o Zafirze :o znam dwie osoby co miały i nikt złego słowa nie powie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sie 2016, 10:46

Barol napisał(a):Ehh no tak najwięcej wiedzą osoby które nigdy nie miały Daewoo..

No dokładnie tak jest. Dlatego wolę zapytać, bo kto pyta nie błądzi.
Z tego co czytałem o Leganzie - Twojej propozycji - autko wydaje się dość przyzwoite i niedrogie. Waham się natomiast dlatego, że pojazd dużo pali, a na dodatek ma dużą pojemność silnika (jak to jest z opłatami? Nigdy nie miałem auta o pojemności powyżej 2L,a widziałem, że takie wersje też są.)
Przepraszam z góry za moje głupie (dla niektórych pytania) ale na samochodach się nie znam, więcej powiem wam o komputerach, natomiast nie chcę wdepnąć w finansową minę :)
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Sie 2016, 10:49

GorącyMarian napisał(a):Powiedz nam jakie przebiegi planujesz robić to doradzimy coś z silnikiem


Zazwyczaj rocznie mało robię kilometrów. Póki co mieści się to w granicach 5-10tyś/rok ale nie ukrywam, że być może w przyszłości będę robić więcej.
Ponadto nie potrzebuję mocarz gdyż za kierownicą jestem zmorą wszystkich "pospieszalskich". Jeżdżę zazwyczaj zgodnie z ograniczeniami +/-10km/h ale nie ukrywam, że czasem też zdarza mi się depnąć :)
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999