Małe auto do 7tyś dla młodej osoby

30 Sie 2016, 10:53

Barol napisał(a):Skąd takie opinie o Zafirze znam dwie osoby co miały i nikt złego słowa nie powie..


Zrobiłem z nią 120tyś. km. "Najlepszy" motor 1.8 bena. Kupiony przy przebiegu 140tyś km. (krajowy, bezwypadek - delikatna stłuczka z tyłu):P

Generalnie mechanicznie jest to Astra G. Tylko autko waży trochę inaczej i nie jest już tak trwałe. Głupie rozwiązania z Astry które nie sprzyjają taniej eksploatacji - łożyska z piastami. To przeklęte awaryjne wspomaganie kierownicy. Legendarna już w "A" "lornetka nagrzewnicy". W tym czasie 2x remont klimatyzacji (zacierające się kompresory/gnijące skraplacze klimatyzacji), łożyska i poduszki kolumn MCpersona(3x robione przez 120tyś.), woda wlewająca się do środka przez złą konstrukcję podszybia i ściany grodziowej, również legendarne - sterowniki silnika, oddzielny sterownik wentylatora chłodzenia - też nieudany, szybko zużywające się hamulce z przodu.

Dalej wymieniać mi się nie chce, bo wracają bolesne wspomnienia :o

Samochód zawsze naprawiam na najwyższych jakościowo zamiennikach. I przez te 120tyś. eksploatacji na naprawy (same części) poszło 2,5 wartości auta(eksploatacyjne i awarie :P). Silnik, skrzynia spoko - bez zastrzeżeń.

Powiedz nam jakie przebiegi rocznie planujesz. Miasto/trasa? I skąd jesteś. Bo nie warto za takie pieniądze pół polski jechać za samochodem.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

30 Sie 2016, 11:11

GorącyMarian napisał(a):Powiedz nam jakie przebiegi rocznie planujesz.


5-10tyś.

GorącyMarian napisał(a):Miasto/trasa?


Głównie miasto. Raz na ruski rok zrobię prawdopodobnie trasę do rodziny około 800km (400 w jedną stronę). Raz na miesiąc zdarza się zrobić trasę około 30km poza miastem więc nic takiego. Auto głównie do jazdy po mieście (dlatego chciałem coś w gazie, i coś krótkiego.)

GorącyMarian napisał(a):I skąd jesteś. Bo nie warto za takie pieniądze pół polski jechać za samochodem.


Toruń. Ale jeśli chodzi o samochód to nie robi mi problemu pojechać po auto do sąsiednich województw takich jak warmińsko-mazurskie (w tym miesiącu będę robił trasę do Olsztyna więc po drodze zawsze mogę gdzieś zajechać), łódzkie, pomorskie, lub trasa maksymalnie do Poznania lub Warszawy.
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Sie 2016, 11:29

Więc będzie benzyna lub benzyna + gaz.

Teraz tak... 407/Scenica/Xsary możesz szukać już z gazem. aVensisa już benzynę i samemu ewentualnie gazować. Przy Twoich przebiegach rocznych zakładanie gazu do tak wiekowego auta raczej mija się z celem. Bez gazu też byś przeżył zakładając, że kupujesz auto na 2-3 lata (zrobisz 30tyś. km raptem).

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ten wygląda nawet nawet. Trzeba się dowiedzieć ile ma już nalatane na LPG.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ten mniej mi się podoba, ale opisane są przynajmniej jakieś naprawy. To samo. Ile na LPG nalatano i czy są rachunki za naprawy.

[link do oferty na Allegro wygasł] <- TO ABSOLUTNIE NIE JEST PRZYKŁAD AUTA DO KUPIENIA :D Przez przypadek rodzynka znalazłem :D Tak nieumiejętnie wypolerowanego auta to dawno nie widziałem. Ten wosk w zakamarkach:D Te poczernione plastiki! Nawet kufa wyplakował bieżnik w oponach i zrobił zdjęcie! :D Mój bohater. Świeży handlarz:D
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

30 Sie 2016, 12:21

Dzięki wielkie za ciekawe propozycje. Zastanawiam się nad tym bordowym - wpadł mi w oko :)
Co do ogłoszenia z allegro: Masakra! Sam jako niedoświadczony kupiec bym czegoś takiego nie kupił od tego Janusza marketingu. Szkoda, że jeszcze nie poczernił haka i nadkól od strony kół coby bardziej bajerancko wyglądało :D
SGodzina
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 28 07 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 406 Lift
Silnik: 2.0 D8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999