Małe ekonomiczne tanie w utrzymaniu autko dla kobiety

27 Lut 2009, 15:54

Witam zastanawiam się nad kupnem autka dla dziewczyny. Z racji tego, że będzie to jej pierwsze autko nie powinno być zbyt drogie. Szukam więc autka używanego niezbyt dużego, taniego w eksploatacji i utrzymaniu.Chciałbym zasięgnąć waszej opinii co byście mi doradzili ? Co można kupić przy takich wymaganiach? Zastanawiałem się nad Daewoo Matizem, ale nie wiem czy to dobry wybór co o tym myślicie ?
Będę wdzięczny za wszelkie rady i opinie.

P.s Raczej często dziewczyna nie będzie używała tego autka przebiegi rzędu 10-12tysięcy km rocznie to maks.
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111

27 Lut 2009, 17:00

Napisz jeszcze jaka ma być cena samochodu
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

27 Lut 2009, 17:15

tak jak pisalem w innym temacie i to tu powtorze otoz matiz jest calkiem fajne auto,blacha ok no i spalanie nie najgorsze,wiem to bo akurat wujek takowym jezdzi od ponad dobrych 8lat (jest 1wlascicielem i nie narzekal i nie narzeka) a od siebie dorzucil bym sejciaka [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lut 2009, 18:06

Hmm zapomniałem wspomnieć autko koniecznie musi mieć wspomaganie. Wszystkie inne opcje nie są ważne, ale wspomaganie musi być. Co do ceny to w granicach 8 do maks 9 tysięcy.
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111

27 Lut 2009, 19:13

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] fajna corsa na dopasie :)
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lut 2009, 20:01

Hmm pytanie czy corsa jest ekonomiczna i tania w utrzymaniu?Generalnie interesują mnie autka z mazowsza :P, bo nie mam jak za bardzo jeździć po polsce i oglądać aut. Co do ceny to im mniejsza tym lepsza :P :)
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...

27 Lut 2009, 20:07

Jasne, że corsa jest tania w utrzymaniu. Mógłbym polecić jeszcze takie auta jak ibiza, polo, micra ;)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

27 Lut 2009, 20:39

Grunt żeby nie był zbyt drogi w zakupie no i tani w utrzymaniu jak już wspominałem.Spalanie jak najmniejsze.
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111

27 Lut 2009, 20:59

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lut 2009, 22:49

Za te pieniądze jesteś w stanie kupić corse '99 tylko radził bym 1.2 a nawet 1.4,nie kupuj 1.0 bo spali Ci więcej niż te większe silniki,wiem to z doświadczenia,żona takim czymś kiedyś jeździła.A matiz;no nie wim,daewoo raczej nie bardzo.
sebacrx3
 

27 Lut 2009, 23:08

Hmm jakoś nie mam przekonania do corsy :P z tego co pamiętam one sporo paliły, a co do kasy dobrze by było zmieścić się w 6500zł, bo tyle mogę mieć od ręki, a więcej to muszę trochę pokombinować żeby zdobyć :P

Co myślicie o tym autku ?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111

27 Lut 2009, 23:21

Ja tam też corsy nie chwale.Co byś mógł kupić za 6500?GolfIII,Honda Civic,może jakieś Punto,Seicento bo cinkol to chyba odpada co? :lol: Astra,chociaż Astra rdzewieje!!Clio.Trzeba by po allegro popatrzeć co ciekawego by się znalazło za te pieniądze.
sebacrx3
 

27 Lut 2009, 23:42

Czy seicento ma wspomaganie znaczy czy są wersje ze wspomaganiem?Ile mniej więcej może palić taki seicento?
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111

27 Lut 2009, 23:50

AHA bo Tobie o wspomaganie też chodziło.Nie chce Cię teraz skłamać ale chyba idzie coś takiego znaleźć.900 jakieś 5-6litrów.Ale chociażby nie mialo wspomagania to myślę że nie kręciło by się ciężko,cinkol lekko kręcił!
sebacrx3
 

27 Lut 2009, 23:55

Hmm, ale jakby nie było ma nim jeździć kobieta.Do tej pory nie jeździła autem bez wspomagania także lepiej żeby samochodzik miał wspomaganie.
Master_one
Początkujący
 
Posty: 111