Mały do pracy dla kobiety ~9tys - PB

10 Sty 2013, 11:04

Cześć

Tak się złożyło, że wyprowadziliśmy się z narzeczoną 40km od Poznania i potrzeba jej kupić autko.
Chodzi o codzienne dojazdy do pracy w okolice Śródka w Poznaniu. Będziemy celować w auta z roczników 1999+
Trasa nie jest męcząca - z Czerniejewa na S5, zjazd w Kostrzynie i prosto dwupasmówką do Śródka.

Po rekonesansie wyszło, że będziemy się rozglądać za:
Mazda Demio - 1.3 lub 1.5
Yaris 1.0 i może 1.3

Z trochę większych:
Civic VI Hatchback 1.4
Almera 1.5

Najbardziej narzeczonej podoba się Demio, a potem Yaris. O Demio zbyt wiele nie ma w necie, ale to chyba poprzednik Mazdy 2 i silniki ma jak w 323 więc chyba OK.
Nie bierzemy pod uwagę Skody i Daewoo, a także Corsy, Astry i Fiesty. Względnie jak znajdziemy ładne Punto to pewnie też weźmiemy pod uwagę. Lepsze zadbane Punto niż naciągane ktoreś z powyższych.
Niby jest jeszcze 206 - też fajne ale kompletnie nie wiem jak się sprawdza z gazem i jaki silnik wybrać . W stereotypy aut na F nie wierzę - sam jeżdżę prawie 2 lata Alfą i sobie chwalę ;)

Prawdopodobnie będzie do tego montowany gaz - pewnie przy codziennych trasach i tak "zwróci się" w około roku. Wydaje mi się jednak, że lepiej samemu zamontować niż odkupić instalację, która za 1-2 lata i tak straci "ważność".
Jak te samochody "lubią się" z LPG? Najbardziej mam obawy odnośnie Japończyków ...

Powiedzcie, czy w dobrym kierunku uderzamy i czy to dobry budżet na te auta.
barat
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29
Miejscowość: Konin
Prawo jazdy: 16 10 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: E39 530iA 2002r
Silnik: M54B30
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Sty 2013, 12:05

Zobaczcie mitsubishi colt. Małe, zwrotne, spalanie minimalne. Auto godne polecenia. :D
glontoty
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 08 1990
Auto: nie mam

10 Sty 2013, 12:11

Nie takie małe - w zasadzie to dla mnie wygląda jak Civic :)

Co do "mało pali" - na motostacie wygląda to ok ... boję się jednak (tak jak w przypadku Ibizy i w sumie nawet Civic), że jeździli tym "młodzi gniewni" co się naoglądali Fast and Furious ...
barat
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29
Miejscowość: Konin
Prawo jazdy: 16 10 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: E39 530iA 2002r
Silnik: M54B30
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002