Mały, tani, niezawodny, bez rdzy? (wolę Tico zadbane,niż BWM zjechane)

23 Kwi 2016, 09:21

Witam.
Poszukuję samochodu, jedyne moje wymagania to:
1. Zadbany (bez rdzy, sprawny mechanicznie - rysy czy mniejsze wgniecenia mi nie przeszkadzają).
2. Raczej jakiś popularny - tanie części.
3. Niezawodny, prosty mechanicznie, tak żebym głównie wydawał $ na eksploatację a nie na skarbonkę).
4. 5-drzwiowy. Nieduży. Wygląd nie ma znaczenia.
Cena do 4000zł lub do 6000zł z instalacją LPG (docelowo i tak planuję samochodzik zagazować, więc może lepiej kupić za 4000zł i za 2k założyć nową instalację LPG).

Nie szukam samochodu na "już", więc mogę szukać tej "igiełki".
Jazda mieszana wioska $ miasto 50/50.

Myślę ogólnie nad:
Daewoo Matiz
Hyundai Atos
Nissan Micra K11
Opel Corsa B
VW Polo III / Golf III
Suzuki Swift III

Jeszcze myślałem nad czymś nowszym, ale za takie pieniądze o LPG mogę zapomnieć i znaleźć igiełkę będzie ciężko:
Opel Corsa C
Skoda Fabia I
Toyota Yaris I
Seat Ibiza III
reexe
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Fiat Panda

23 Kwi 2016, 09:33

Matiz i Atos dobre do miasta i nie dalej - są niestabilne w zakrętach.

Ogólnie w tej cenie szukaj konkretnego egzemplarza z segmentów B i C i nie patrz na model
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2016, 11:53

Za tą kasę szukaj auta z już zamontowanym gazem bo nie ma sensu montować nowej instalki do starego hebla..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2016, 16:10

Jak tani i dość niezawodny to daewoo Lanos, astra f 1.6 8V, Toyota Corolla e10/11 Skoda Felicia, renault Clio/megane
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2016, 16:31

Może to Ci przypadnie :)
[link do Gratka wygasł]
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Kwi 2016, 16:49

Hado może wstaw po prostu to auto do działu sprzedam a nie w każdy temat o autach w tym budżecie :idea:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2016, 16:53

Tam też jest wystawione :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2016, 17:19

Barol napisał(a):Tam też jest wystawione :wink:

Okey mój błąd :oops:
PS. szkoda, że mieszkasz tak daleko ode mnie bo bym może odkupił go od ciebie bo potrzebuję kupić dobry samochód :wink: A i przy okazji Barol oceniłbyś auta w moim temacie :?:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Kwi 2016, 17:22

Waham się pomiędzy Matizem a Atosem, bardziej nastawiony jestem na Matiza jednak. Co do instalacji kupić dobrego (progi) z LPG to prawie niemożliwe. Lepiej chyba kupić jakiś po wymianie progów już bez LPG albo od jakiegoś dziadka i założyć sekwencję (plastikowy kolektor, innych nie chcą instalować). Renault odpada. Felicia za duża. Toyota Corolla ok i "niezniszczalny" Lanos mimo gabarytów, też w sumie byłby ok.
reexe
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Fiat Panda

28 Kwi 2016, 17:35

Ile kilometrów rocznie zamierzasz pokonywać, że koniecznie musisz mieć to LPG, 20 tysięcy? 20 tysięcy rocznie w Matizie czy Atosie to będzie udręka, tym bardziej bez klimatyzacji. Może jednak nie robisz tak dużo kilometrów? Nie rozglądałeś się za czymś segmentu C w samej benzynie, lepiej wykonanego, przede wszystkim mocniejszego i może nawet z klimatyzacją?
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

28 Kwi 2016, 19:21

Felicja za duża a Corolla czy Lanos jest ok? :shock:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Kwi 2016, 04:29

Felicji po prostu nie chce. Robię sporo km i chce po prostu samochód zadbany, nie chce nowości, gdzie części są drogie. Taki Matiz 7L PB łyknie - z gazem za pół roku zwróci mi się koszt instalacji, ogólnie z Matizem mam pozytywne doświadczenia. Poza tym nie wyobrażam sobie jeździć samochodem bez LPG. Poza tym chce samochód na co najmniej kilka lat.
reexe
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Fiat Panda

29 Kwi 2016, 09:49

reexe napisał(a):Robię sporo km
i mówisz że chcesz Matiza? :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Kwi 2016, 16:27

A czy jeździłeś w życiu innymi samochodami niż Fiat Panda i Daewoo Matiz, np. fordem focusem, audi a6 czy jakimś innym? Nie chcę burzyć Twojego poglądu na motoryzację, ale chcę Cię uświadomić, że są jeszcze inne samochody niż te segmentu A i są one naprawdę praktycznie w każdym aspekcie lepsze niż Matiz. Sporo kilometrów, to znaczy dokładnie ile? Bo dla jednego 10 tysięcy to będzie sporo, a dla drugiego 20 tysięcy średnio dużo. Jeśli nie jeździłeś nigdy samochodami większymi niż segment A, to poproś jakiegoś kolegę, żeby użyczył Ci samochód segmentu B, C czy nawet D, nawet starszy, pojeździj nim chwilę i zobaczysz różnicę. Co masz na myśli mówiąc nowości? Nikt Ci tu nie każe kupować 20-letniej BMW serii 7 w full opcji, gdzie z wyposażenia wszystko już zipie. Chyba, że jesteś jakimś fanem malutkich samochodów typu Tico czy Matiz? Albo może jesteś świeżym kierowcą i boisz się jeździć czymś większym niż Matiz? Albo ktoś kiedyś Ci nagadał jakiś głupot, że tylko w Matizie będziesz jeździł ekonomicznie, a jak kupisz coś większego to ola boga bankructwo gotowe? Jeśli już zakładasz temat, to pisz wszystko o tym, czego wymagasz od samochodu, dlaczego tak mały samochód itp., bo nikt nie będzie się głowił, co masz na myśli i przez to nie pomożemy Ci :)
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

29 Kwi 2016, 16:31

Dokładnie tak, polać Petentowi :D :piwo:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004