Mam fajny budżet i problem w wyborze auta Audi, BMW, Peugeot, Skoda?

29 Mar 2022, 18:28

Witam serdecznie
Mam fajny budżet bo około 55 tys zł ale nie mogę się zdecydować na auto. Oczywiście zawezilem sobie pole do kilku modeli ale jeżeli ktoś miałby fajną alternatywę to śmiało.
Chciałbym coś wybrać z modeli poniżej
Audi A5, Audi A4, BMW seria 3 w tym GT, Pegouet 508, Skoda Superb
Auto z automatem i w sedanie.
Ktoś pomoże dokonać słusznego wyboru?
Pozdrawiam
Jozinho
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Mar 2022, 18:32

Roczny przebieg, warunki w jakich go robisz, wymagania
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Mar 2022, 00:10

Roczny przebieg gdzieś około 15 tys km. Głównie po mieście, od czasu do czasu jakiś wypad poza. Wymagania? Hmmm... z pewnością kamera cofania, niezawodny a jak już to z tanimi częściami, spalanie do 8 l/100km
Jozinho
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Mar 2022, 07:51

No to w sumie cała lista do wywalenia. Jak miasto to benzyniak. Jak benzyniak to zapomnij o 8L w aucie tej wielkości w cyklu miejskim noo chyba że tym miastem będzie Radzyń Podlaski. Tanie części? BMW czy Audi raczej nie jest tego uosobieniem. A gdzie jeszcze bezawaryjność
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Mar 2022, 09:26

franccc napisał(a):No to w sumie cała lista do wywalenia.
Dokładnie chciałem to napisać :)
Jozinho napisał(a):Głównie po mieście, ... niezawodny a jak już to z tanimi częściami, spalanie do 8 l/100km
Hyundai i20, Kia Rio, Toyota Yaris... z silnikami benzynowymi. To są niektóre z samochodów które są w stanie sprostać tym wymaganiom.
Jozinho napisał(a):Chciałbym coś wybrać z modeli poniżej
Audi A5, Audi A4, BMW seria 3 w tym GT, Pegouet 508, Skoda Superb
Auto z automatem i w sedanie.
Wybierając jeden z tych samochodów po pierwsze w mieście raczej nie zmieścisz się w 8 litrach na 100km (silniki benzynowe), po drugie tanich części tu nie ma no może na średnim poziome będą do dwóch ostatnich wymienionych samochodów, po trzecie ta bezawaryjność do której tu daleko...

Jak chcesz coś pokroju Audi A4 czy BMW 3 w założonym budżecie z silnikiem benzynowym to zerknij na np. Kia Ceed 1.6 GDi/1.4MPi, Hyundai i30 1.6 GDi/1.4MPi, Toyota Auris/Corolla 1.6 Valvematic

Zerknij też do tematu auto-segmentu-c-50-55-tys-zl-benzyna-manual-vt128677.htm
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Mar 2022, 09:29

8 litrów to tylko w dieslu, albo mała benzynka jak napisano wyżej.

Oczywiście kolejny temat "chcem BMW i ma być tanio, nie polecajcie mi Yaris, chcem BMW!".
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2022, 09:38

Można jeszcze BMW z gazem :) wtedy w cenie 8 litrów benzyny przy spalaniu 11-12 litrów gazu powinien się zmieścić.

Rozumiem, że ludzie chcą BMW czy Audi bo to ogólnie fajne auta dobrze się nimi jeździ itd. ale nie po taniości i tu trzeba liczyć się z kosztami. Poza tym mają też wady jak każde inne i to nie jest tak że kupię markę premium to będę miał spokój. No ale mnie mnie to oceniać co akurat podoba się autorowi tematu :wink: chciał propozycje do założeń to dostał :ok:

Jak @Jozinho zapatrujesz się na to co wyżej?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Mar 2022, 09:55

Rokiko napisał(a):Rozumiem, że ludzie chcą BMW czy Audi bo to ogólnie fajne auta dobrze się nimi jeździ itd. ale nie po taniości i tu trzeba liczyć się z kosztami.


Otóż to. Nie napiszę że to złe auta, tylko kosztowne w utrzymaniu. Albo się to akceptuje, albo nie. BMW i oszczędność nie idzie w parze, bo nawet przy LPG jest kupa innych rzeczy (a zresztą te nowsze mają wtrysk bezpośredni).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2022, 10:08

Do tej pory jeżeli chodzi o jakość blach wykonania Audi i BMW bije Kie oraz pochodne .... Oczywiście w markach premium jakość również została obniżona - malowanie itp.
Śmiem twierdzić, że do grupy VAG części są tańsze niż do BMW i Mercedesa - gdzie jest mniej zamienników dobrej jakości tak jak w VAG'u.
Jeżeli chodzi o wykonanie niemieckich aut - zapytaj kogoś kto wymieniał wydech i jego części w niemieckich markach - przy jakim przebiegu lub wieku auta to robił. Wtedy możesz skonfrontować to z innymi markami typu KIA, Renault itp.
Wszystko ulega pogorszeniu - to oczywiste, normy, koszty itp.
Ktoś może się nie zgadzać z tym co piszę :ok:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

30 Mar 2022, 11:02

motozakup napisał(a):Jeżeli chodzi o wykonanie niemieckich aut - zapytaj kogoś kto wymieniał wydech i jego części w niemieckich markach - przy jakim przebiegu lub wieku auta to robił. Wtedy możesz skonfrontować to z innymi markami typu KIA, Renault itp.


Trochę taki dziwny przykład bo ja mogę zapytać o masę psujących się wynalazków w np. BMW o których właściciel Kia nawet nie wie że istnieją gdzie zazwyczaj po 10latach jazdy za naprawę ich pewnie kupiłbyś drugie Kia :D
Dla mnie podział jest prosty chcesz premium z EU nie pytaj koszty tylko ciesz się jazdą nie chcesz bulić kasy szukaj gdzie indziej. O jakości premium z eu nie będę się rozpisywał bo szkoda klawiatury.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2022, 11:08

Oczywiście, że masz racje - technologia kosztuje zarówno w zakupie jak i utrzymaniu. Czasami kierunek tego rozwoju jest błędy, a później płaci użytkownik, tylko salonu już to nie obchodzi :cry: pierwszy klient ma być zadowolony :happy:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

30 Mar 2022, 11:29

Dzięki Panowie za rozwinięcie tematu. Chętnie spojrzę na auta typu Yaris bądź i30.
Muszę przyznać, że być może popełniłem logiczny błąd pisząc tanie części do auta. Bardziej chodziło mi o to aby nie były horrendalnie drogie a cenowo dopasowane do klasy auta. Zdaję sobie sprawę, że przy autach typu Audi czy BMW te części sa droższe niż chociażby u Koreańczyków. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie.
Jest jeszcze jedna rzecz. Całe życie jeździłem kiepskimi autami wiec czas na coś z klasy audi czy bmw. Nie zamykam się oczywiście na inne marki dlatego w wolnym czasie po pracy przejże też te, które zostały tutaj zaproponowane.
Jozinho
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Mar 2022, 11:37

No wiesz Mazdy i Toyoty kradną na części nawet blacharskie - o czymś to świadczy :) musisz wybrać złoty środek :ok:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

30 Mar 2022, 11:46

Ceny części to jedno, a awaryjność to drugie. BMW czy AUDI nie są dzisiaj synonimem trwałości, a ilość elektrycznych usterek od modelu E90 potrafi zaskoczyć.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2022, 11:51

motozakup napisał(a):Oczywiście, że masz racje - technologia kosztuje zarówno w zakupie jak i utrzymaniu

Oczywiście technologia kosztuje tylko dziwnym trafem jedne auta na jednej części zrobią 200k.km.a inne 50k.km.nie wspominając o wynalazkach których kiepska jakość i ilość może kosztować furę $$$.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe