Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

11 Cze 2013, 10:51

Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK, który odbędzie się już po raz dziewiąty w Opolu. Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 lipca 2013 na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, a Finnlines przeprawi na nią uczestników z Finlandii. Będą to jedne z najpiękniejszych ciężarówek Europy, jakie można spotkać tylko na skandynawskich drogach lub na zlocie Master Truck.

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

Pośród przeprawianych pojazdów znajdą się asy tuningu ciężarowego - zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdzili: Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znaną już uczestnikom opolskiego zlotu Scanię "Tiger". Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie – wraz z pasującą do niego naczepą – tworzącym w całości imponujące dzieło sztuki. Z uprzejmości firmy Finnlines skorzysta także firma Karhuline, która zaprezentuje mroczną Scanię "Mörko", która choć również znana uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi detalami, które są własnoręcznie wykonywane przez właścicieli.

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

Całkowitymi nowościami na zlocie będą: Scania Skane Edition Tuomo Ericssona oraz Kenworth W900A Jussi Lopponena. Pochodząca z warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa Scania, należy teraz do nowego właściciela, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitowanej edycji pojazdów. Kultowy amerykański truck, natomiast, to prawdziwy majstersztyk. Jest to prawdziwy Show Truck – posiadający dokumenty na to, że nie jest przystosowany do transportowania dóbr – a mianowicie pisemny zakaz podczepiania naczepy. Zresztą ktokolwiek ujrzy siodło tego pojazdu, nie będzie miał najmniejszych wątpliwości co to tego, że pojazd służy wyłącznie do celów hobbystycznych. Jego właściciel stuningował pojazd w każdym calu. Wypolerowane i pomalowane są wszystkie detale – nawet te ukryte pod maską. Pokryty matowym lakierem pojazd wygląda naprawdę imponująco, a po zapadnięciu zmroku przybiera zupełnie nową, mroczną szatę. Jednak żaden opis, ani zdjęcie nie odda jego piękna. Takie cacko trzeba zobaczyć na żywo i będzie to możliwe właśnie na zlocie Master Truck.

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

Wciąż trwają rozmowy z innymi właścicielami najpiękniejszych fińskich ciężarówek, więc lada dzień okaże się, kto jeszcze dołączy do zacnego grona najpiękniejszych fińskich pojazdów i kto będzie uczestniczył w malowniczym konwoju wiodącym tym razem drogami Niemiec i Polski. Pojazdy będą przeprawiane na trasie Helsinki – Travemunde. Jest to jedna z najpopularniejszej tras, obsługiwanych przez Finnlines. Kursuje na niej codziennie aż 5 dużych, komfortowych jednostek pasażersko-towarowych.

POLECAMY Master Truck 2009 / relacja

Cała flota firmy Finnlines składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowopasażerskich oferując połączenia na trasach Travemünde-Helsinki, Travemünde-Malmö, Gdynia-Helsinki, Helsinki-Rostock, Lübeck-Ventspils-St.Petersburg jak też Kapellskär-Naantali. Finnlines - Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Finnlines jest także posiadaczem marek Polfin Line, Trans-Russia Express i operatora portowego Finnsteve. Mając swoje siedziby w wielu krajach Europy Wschodniej jak i Zachodniej, obecnie Finnlines jest jednym z największych operatorów promowych w całej Europie, wchodzący w skład grupy Grimaldi.

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

Firma od wielu lat współpracuje z organizatorami największych europejskich zlotów, jakim z całą pewnością jest Master Truck i wspiera ich działania służące budowaniu i podtrzymywaniu pozytywnego wizerunku transportu w społeczeństwie.

O kolejnych pojazdach, które popłyną promami Finnlines na zlot Master Truck, a także o trasie konwoju fińskich gości będziemy informować na bieżąco. A więcej informacji na temat Finnlines, ich promów, obsługiwanych tras oraz cennik można znaleźć na stronie armatora: finnlines.com Serdecznie polecamy!

Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

źródło: Master Truck Show
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3093
Zdjęcia: 11601
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii

23 Lip 2013, 11:04

ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4771
Zdjęcia: 11305
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Napęd E-Axle - Hybrydy Lexusa będą bardziej dynamiczne Napęd E-Axle - Hybrydy Lexusa będą bardziej dynamiczne
    Lexus pokazał wprawdzie swoje pierwsze auto w pełni elektryczne, ale japoński producent wcale nie zamierza rezygnować z napędu hybrydowego. Inżynierowie pracują właśnie nad nowym układem E-Axle, który sprawi, że nawet ...
    SKYACTIV-D: rewolucyjne silniki Diesla Mazdy SKYACTIV-D: rewolucyjne silniki Diesla Mazdy
    Docenione w Europie rewolucyjne silniki Diesla Mazdy zdobyły broniącą się przed olejem napędowym Japonię, a niebawem ruszają na podbój Ameryki. Unikatowe połączenie niezrównanych osiągów i oszczędności ...

  •