MAZDA 323F, 1.5, 16V - 97r. Zima!

MAZDA 323F, 1.5, 16V - 97r. Zima!

03 Lut 2012, 13:58

Witam.
Zimowe wieczory dały w kość!
Otworzyłem samochód z pilota, wszystko pięknie, było słychać charakterystyczne :"piip", centralny otworzył się. Włożyłem kluczyk do stacyjki kontrolki zapaliły się jak zawsze, jednak po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko słabe odgłosy kręcenia i koniec! Kilka prób oczywiście bez efektu. Dodatkowo przy próbie zamknięcia okazało się że przestał działać alarm z pilota, brak reakcji, tylko kluczyk.

Po wymianie akumulatora sytuacja jest podobna, różnica jest taka że "kręci" o wiele lepiej, jednak silnik cały czas bez odzewu. Alarm również nie działa, centralny działa tylko z kluczyka a pilot martwy (bateria nowa).

Proszę o porady czy wskazówki....
Myaron
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 02 2002
Auto: Mazda 323F, 1.5, 16V, 97r.

Re: MAZDA 323F, 1.5, 16V - 97r. Zima!

03 Lut 2012, 15:36

Być może alarm blokuje zapłon,tak najprawdopodobniej będzie! Kluczyk elektroniczny musi zadziałać,inaczej auta nie zapalisz!!!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Akwaplaning - co oznacza i jakie zagadnienia kryją się pod tą nazwą? Akwaplaning - co oznacza i jakie zagadnienia kryją się pod tą nazwą?
    Mokra nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością i złym stanem opon może prowadzić do poślizgu wodnego, czyli akwaplanacji. Aby jej uniknąć, a w razie wystąpienia opanować pojazd, powinniśmy dobrze zrozumieć na czym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rajd Wysp Kanaryjskich, SKODA Fabia Super 2000
      Ford Fiesta RS WRC, białe alufelgi
      Silnik SIDI ECOTEC 1.6 Turbo z systemem Start & Stop
      Offrołdowy dzień kobiet