Mazda CX-5 czy Nissan Juke RS

21 Cze 2020, 14:36

Dzień dobry!

Stoję przed dylematem przy wyborze auta.

Mam dwa modele na oku:

Mazda CX-5 2.5 AWD - 192 KM
Nissan Juke Nismo RS - 1.6 DIG-T - 219 KM.

Oba samochody podobają mi się wizualnie, bardziej na plus wychodzi Juke I jedyne, co mnie martwi to silnik o małej pojemności, czy ktoś z użytkowników miał styczność z tym autem? Należy bać się tego silnika? Autem jeżdżę mało, nawet bardzo mało, ale raz - dwa razy do roku zrobimy trasę około 1600 km, żeby odwiedzić rodziców.

Może jakieś alternatywy? Budżet 80 tys., zależy mi tylko na tym, żeby auto było "wyższe" i posiadało minimum te 160 KM.

Miłej niedzieli!
miishq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: VW Transit

21 Cze 2020, 15:36

Konkurencją dla Juke'a jest CX3 (a i tak jest od niej mniejszy).
W porównaniu cx5 vs juke - mazda jest większa, wygodniejsza, ma sprawdzony, przyjemnie jadący silnik a do tego świetnie trzyma cenę.
Nissan będzie trochę szybszy ale i droższy w eksploatacji, "nismo rs" to nie jest "zwykłe auto"
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Cze 2020, 15:51

Obecnie jeżdżę Mazdą 3 BK i jestem z niej bardzo zadowolony, mój mechanik jeździ CX-5, ale 2.0 I też jest z niej zadowolony. Moja żona chce Mazdę, więc chyba wszystko wskazuje na mazdę.

Dziękuję za podpowiedź.
miishq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: VW Transit
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...
    Brytyjczycy wybrali najlepszą hybrydę
    Brytyjski portal Auto Trader przyznał Lexusowi NX 300h tytuł najlepszego samochodu hybrydowego na brytyjskim rynku. Nagroda została przyznana w ramach plebiscytu 2020 New Car Awards. Najlepszy w ogólnym rankingu W ...