Mercedes A 170 gdy zgaśnie to trzeba wyjąć/włożyć kluczyć żeby odpalić

01 Paź 2020, 20:11

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Kupiłam mercedesa.klasy A170 diesel. Mam problem podczas jazdy gdy ruszam z 1 za szybko puszczam sprzęgło i samochód gaśnie, zeby odpalic go na nowo muszę wyciagnąć kluczyk z stacyjki i przekręcić. Nie wiem co sie dzieje ale po wygaśnięciu samochodu przekrecajac stacyjkę samochód nie zapala, dopiero po wyciagnieciu i włożeniu na nowo kluczyka. Czy to jest normalne? 1 raz spotykam sie z takim problemem czy to jest jakaś blokada czy po prostu coś jest nie tak. Wiem ze komentarze bedą ze mam sie nauczyć jeździć ale proszę o wyrozumiałość i oczywiście pomoc. Z góry dziekuję.
Aneta1234
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 02 Paź 2020, 09:19

    Może to być jakieś zabezpieczenie. Spróbuj przy odpalonym silniku wyłączyć go i ponownie bez wyjmowania kluczyka odpalić. Sprawdź czy tu upali bez problemu czy tez trzeba będzie wyjąć kluczyk.

    Aneta1234 napisał(a):Mam problem podczas jazdy gdy ruszam z 1 za szybko puszczam sprzęgło i samochód gaśnie
    Postaraj się nauczyć tego sprzęgła żeby samochód nie gasł bo to nie jest zdrowe dla sprzęgła i innych podzespołów jak będzie często tak gasł. Skoro gaśnie jak szybko ruszasz to znaczy że pewnie dajesz za mało gazu w tym momencie i silnik zostaje zduszony przez układ napędowy bo nie ma wystarczającej mocy żeby ruszyć.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9785
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kierowco, czy wiesz, kiedy wyprzedzasz?
      Wyprzedzanie sprawia problemy wielu kierowcom. Często można zaobserwować łamanie przepisów ruchu drogowego przez osoby wykonujące ten manewr. W niektórych sytuacjach kierujący nie zdają sobie nawet sprawy, że ...