Mercedes AMG C-Coupe DTM testowany przez Roberta Kubicę

Mercedes AMG C-Coupe DTM testowany przez Roberta Kubicę

30 Sty 2013, 10:29

Robert Kubica ma za sobą pierwsze testy Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji. Polski kierowca musiał oswoić się z obcą mu charakterystyką prowadzenia samochodu wyścigowego DTM - najpopularniejszej na świecie serii zmagań aut turystycznych.

Image

W czasie sesji Robert Kubica pokonał 114 okrążeń, czyli 456,57 km - w porównaniu do 4005 km, które przejechał w przeszłości za kierownicą bolidu Formuły 1.

Image"Mój pierwszy dzień testów samochodu DTM był świetną zabawą. Wiele się dowiedziałem o serii i o Mercedesie AMG C-Coupé DTM. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, a później zaczęło mocno padać i musieliśmy odczekać, aż tor wyschnie. W sumie było to dobre doświadczenie, pozwalające mi zapoznać się z autem w różnych warunkach pogodowych. W Mercedesie AMG C-Coupé DTM czułem się bardzo komfortowo pomimo długiej przerwy, która oznaczała konieczność dostosowania się do dużej siły docisku, generowanej przez samochód wyścigowy DTM. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu podczas pierwszego dnia testów DTM. Nie miałem z autem żadnych problemów" - mówi Robert Kubica.

Image

źródło: Dimler
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8629
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największa na świecie Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku
    Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku Nissan zbudował największą na świecie kulę zorba, która w swoim wnętrzu chroni naturalnej wielkości Nissana Note. Ogromna, wypełniona powietrzem kula o średnicy ...
    Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ferrari 458 Spider, żółty kolor
      Wyścig żużlowy, J.Hampel
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      received 837351286432766